Ürün Filtreleme Modülü

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
Merhabalar,

bu modülde sizin panelden girmiş olduğunuz özellikleri ve gruplarını ayırıp o özelliklere atamış olduğunuz ürünleri filtreler.

işinizi görmesi dileği ile.

burada bir tane var ama ölü galiba, eğer yapılı varsa benimkini kaldırabiliriz.
http://forum.opencart-tr.com/thread-5037.html

v1.5.1, v1.5.1.1, v1.5.1.2, v1.5.1.3

Ekli dosyalar

• UrunFiltreleme_Modul.rar
    62.7 KB · Görüntüleme: 652
  • urun_filtreleme.jpg
    urun_filtreleme.jpg
    74.1 KB · Görüntüleme: 1,874

yusuf1990

OpenCart-TR
allah razı olsun kardeşim tam istediğim birşey. kullanımı hakkında bilgi verir misin.

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
Katalog > Özellik > Özellik Grupların'dan sitenizde ne kadar ana başlık altında filtre olmasını istiyorsanız o kadar özellik grubu oluşturuyorsunuz. (örn: renk)

Sonra Katalog > Özellik > Özellik'ten alt filtreleme sınıfları oluşturuyorsunuz. (örn: yeşil, sarı, siyah)

Ardından hangi ürünü bu filtrelemeye tabi tutmak istiyorsanız ürüne girip Özellik sekmesinden "Özellik" alanına alt filtre olarak girmiş olduğunuz sözcükleri giriyorsunuz. Siz girerken o altına seçenekleri çıkartıyor. Ve sizde o seçenekten istediğinize basıp ürünü filtrelemeye sokuyorsunuz. Çok fazla ürünlerde biraz zaman alıcı ama yapacak bir şey yok :)

osman

OpenCart-TR
öncelikler elinize sağlık ürünleri içinde gösterek değilde örneğin ilk fitre marka ve altında markalar sıralı hangi markaya tıklarsa tanımladığım bütün ürünler gelsin gibi olsa süper olur o şekilde değiştirme imkanınız varmı.

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
osman' Alıntı:
öncelikler elinize sağlık ürünleri içinde gösterek değilde örneğin ilk fitre marka ve altında markalar sıralı hangi markaya tıklarsa tanımladığım bütün ürünler gelsin gibi olsa süper olur o şekilde değiştirme imkanınız varmı.

onu bilmiyorum yapılabilir belki. ama bu dediğiniz özellik gruplarından da yapılabilir. yani biraz uğraş ister ama yapılabilir

yresul

OpenCart-TR
s.a
Notice: Undefined index: filtre in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 41Notice: Undefined offset: 1 in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 57Notice: Undefined variable: gruptoplam in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 58Notice: Undefined offset: 1 in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 58Notice: Undefined variable: sutun in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 65
Fatal error: Call to undefined method ModelCatalogProduct::filtre_grubu_al() in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 90

sürekli böyle hata alıyorum nedeni nedir acaba. kaldırdm sildim yeniden kurdum yine aynı

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
yresul' Alıntı:
s.a
Notice: Undefined index: filtre in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 41Notice: Undefined offset: 1 in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 57Notice: Undefined variable: gruptoplam in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 58Notice: Undefined offset: 1 in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 58Notice: Undefined variable: sutun in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 65
Fatal error: Call to undefined method ModelCatalogProduct::filtre_grubu_al() in C:\AppServ\www\yeni\catalog\controller\module\filtre.php on line 90

sürekli böyle hata alıyorum nedeni nedir acaba. kaldırdm sildim yeniden kurdum yine aynı

A.slm,

Benim yapmış olduğum modül bu değil.

sinan_scn

OpenCart-TR
Notice: Error: Could not load template /home/sinansecen.com/httpdocs/catalog/view/theme/default/template/module/filtreleme.tpl! in /home/sinansecen.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 71

Modüller - ürün filtreleme bölümünün düzenleme bölümünden birtane modül ekle yapıp sol blüm veya sag bölüm seçiyom bide ürün sayfası seçiyom. sırasını bir veya 7 yapıyom. hep bazı tür sayfalarda yukardaki hatayı veriyor
Sizden isteğim. bu düzenle bölümünde ne yapmamız gerekiyor?

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
sinan_scn' Alıntı:
Notice: Error: Could not load template /home/sinansecen.com/httpdocs/catalog/view/theme/default/template/module/filtreleme.tpl! in /home/sinansecen.com/httpdocs/system/engine/controller.php on line 71

Modüller - ürün filtreleme bölümünün düzenleme bölümünden birtane modül ekle yapıp sol blüm veya sag bölüm seçiyom bide ürün sayfası seçiyom. sırasını bir veya 7 yapıyom. hep bazı tür sayfalarda yukardaki hatayı veriyor
Sizden isteğim. bu düzenle bölümünde ne yapmamız gerekiyor?

yüklemiş olduğunuz dosyaları direk attığınız iiçin gözünüz den kaçmış olabilir. ama catalog/themes/TEMA KLASÖRÜ diye yazdım ben. siz onu defaulta atarsanız sanırım bu hatayı almazsınız

alkanzaXn

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

Bu foruma yeni üye oldum. Hepinize başarılar diliyorum.

Bu modulu lokalde kurdum fakat aşağıdaki gibi hata aldım. Sizce sorun nedir? Modulu kategoriler sayfasında tanımladım. Bazı ürünlere özellikler girdim, açıkladığınıız gibi. tş.

Ürün Filtreleme hata aşağıdaki gibidir.

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp171\xampp\htdocs\Opencart1513-h\catalog\view\theme\default\template\module\filtreleme.tpl on line 9

eren.erduran

OpenCart-TR
Web sitesi
erenerduran.com
alkanzaXn' Alıntı:
Bu modulu lokalde kurdum fakat aşağıdaki gibi hata aldım. Sizce sorun nedir? Modulu kategoriler sayfasında tanımladım. Bazı ürünlere özellikler girdim, açıkladığınıız gibi. tş.

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp171\xampp\htdocs\Opencart1513-h\catalog\view\theme\default\template\module\filtreleme.tpl on line 9

bu hatayı ilk defa görüyorum. bir mysql aracını kabul etmiyor ki bunu %100 kabul etmesi gerek. yani normalde bu sorun modülden kaynaklanmıyor sanırsam.

ama yine de bir şeyleri denemek için

8. satırı şu şekilde değiştirin

PHP:
$a = mysql_query("select * from `attribute_group_description` order by `attribute_group_id` desc");

sekhil

OpenCart-TR
eren.erduran' Alıntı:
alkanzaXn' Alıntı:

bu hatayı ilk defa görüyorum. bir mysql aracını kabul etmiyor ki bunu %100 kabul etmesi gerek. yani normalde bu sorun modülden kaynaklanmıyor sanırsam.

ama yine de bir şeyleri denemek için

8. satırı şu şekilde değiştirin

PHP:
$a = mysql_query("select * from `attribute_group_description` order by `attribute_group_id` desc");

aynı hatayı bende alıyorum 8.satırı değişirdim fakat sorun devam ediyor..

şiimdiden teşekkürler..

sekhil

OpenCart-TR
eren.erduran' Alıntı:
sekhil' Alıntı:
aynı hatayı bende alıyorum 8.satırı değişirdim fakat sorun devam ediyor..

şiimdiden teşekkürler..

kodlarda belki oynama olmuş olabilr, en sade hali ile tekrar atabilirmisiniz

en sade haliyle atıyorum fakat gene aynı..teşekkürler..

hasan83

OpenCart-TR
hocam güzel modül fakat sizden ben başka bir modül rica edecem tabi varsa 1.5.1.3 için ürün arama motoru yani fiyata özelliğie ve markaya göre seçip onla ilgili arama sonucunu gösterecek fiyata aralığı 100 ila 500 arası gibi örnek ben hepsi manşet modulü verilen sayfada görmüştüm demo site vermişti ona tıklayınca sol tarafta bahsettiğim arama motoru eklemişler çok güzeldi varsa öyle birşey paylaşırsanız süper olur teşekkürlker şimdiden

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
bu modül nasıl çalışıyor anlamadım ekledim çalışıyor ama mesela katagorilerde sağ blokta gösteriyorum görünüyor ama herhangi bir özelllik seçtiğimde onları süzmüyor sadece popupta o ürünleri gösteriyor ordan ürün seçiyorum bi bakıma özelliklere göre katagori menüsü oluşturuyor

asligul

OpenCart-TR
Arkadaşlar modülü 1.5.1.3 için default temada denedim sorunsuzca çalışıyor. Modülde hata yok, yalnız catalog/view/theme/TEMA KLASÖRÜ/ şeklinde tema klasörü dosyası var adını değiştirmek lazım. Kurup deneyince gördüm ki modülde çok sınırlı filtre özelliği var. Özellik grupları ve özelliklere göre ürün gösterip tıklanıldığında direk ürüne gidiyor. Yani özellikler arasından bir tanesine göre arama yapabiliyorsunuz.

rgoksu

OpenCart-TR
arkadaşlar özelikle 9. satırda hata veren arkadaşlar from `attribute_group_description`

yazan yerleri daha doğrusu from yazan yerlerden sonra gelen yerlerdeki table isimlerinin başına opencartı kurarken eklemiş oldığınız veritabanı öneki (varsa) ekleyiniz. örnek kurulum esnasında veritabanı ön ekiniz open_ ise.. from `open_attribute_group_description` şeklinde olmalıdır. o zaman çalışıyor ama asligul arkadaşında dediği tam bir filtre modulu değil bu..