Ürün Alt Kategoriye Eklendiğinde Üst kategorinin Altında Nasıl Çıkar

sinan123

OpenCart-TR
Merhaba,

Bu sıkıntıyı herkes çekiyordur sanırım. Bence büyük eksik. Anakategorimizin altında yer alan alt kategoriye ürün ekliyoruz. Fakat müşteri ana kategoriyi seçince ürünler çıkmıyor.

Örnek ile anlatıyorum:

Ana kategori: Bilgisayar Parçaları
Alt Kategori: Ramler

Biz Bilgisayar parçalarına tıkladığımızda Ramler onun alt kategorisi olmasına rağmen Ramler kategorisinde bulunan bir RAM001 ürünü Bilgisayar parçaları altında görünmemekte. İlla Ramlar tıklanmalı. Ancak ürünü listelerken kategori olarak bilgisayar parçaları seçilirse çıkmakta.

Ben ürün eklemelerini bir başkasına yaptırtmak istediğimden biliyorum ki Ana kategoriye eklemeyecekler.

Acaba ürün ekler alt kategoriyi seçtiğimizde otomatikman üst kategoriyi de otomatik seçmek gibi bir durum var mı?

İlginiz için şimdiden teşekkürler

muzorotti

OpenCart-TR
hayır ürünü eklerken bağlantı eklede üst kategorinin işaretinide koyarsanız ürün kategori başlığına tıkladığınızdada çıkar yani ram alt kategori ürününü bağlatılarda tıkını koyarken bilgisayar parçaları ndada koyarsanız ürün bilgisayar parçaları kategorisindede çıkar.

sinan123

OpenCart-TR
muzorotti' Alıntı:
hayır ürünü eklerken bağlantı eklede üst kategorinin işaretinide koyarsanız ürün kategori başlığına tıkladığınızdada çıkar yani ram alt kategori ürününü bağlatılarda tıkını koyarken bilgisayar parçaları ndada koyarsanız ürün bilgisayar parçaları kategorisindede çıkar.

Evet aynen dediğiniz gibi, fakat benim projemde ürünler satıcılar tarafından girileceği için eminim ki üst kategorileri girmeyeceklerdir. Tek tek belki de binlerce ürünü elden geçiremeyeceğim için alt kategori tıklandığınızda ana kategori otomatik seçili olsun komutuna ihtiyacım var.

Selamlar

anti91

OpenCart-TR
aynı sorunu bende yaşıyorum zaman kaybı oluyor.

sinan123

OpenCart-TR
Uzun zaman geçti. Var mıdır yardımcı olabilecek?

teşekkürler

button

OpenCart-TR
Web sitesi
[url=https
bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu?

pialfa

OpenCart-TR
/catalog/controller/product/category.php dosyasını açın

'filter_category_id' => kodunu arayın
(Kod sürümlerde farklılık gösterebilir. 'filter_category_id' => $top_category, 'filter_category_id' => $category_id, benzeri olabilir)

altına

'filter_sub_category' => true,

kodunu ekleyin ve kaydedin.

Umarım yardımcı olmuşumdur. iyi çalışmalar

faruk8001

OpenCart-TR
pialfa' Alıntı:
/catalog/controller/product/category.php dosyasını açın

'filter_category_id' => kodunu arayın
(Kod sürümlerde farklılık gösterebilir. 'filter_category_id' => $top_category, 'filter_category_id' => $category_id, benzeri olabilir)

altına

'filter_sub_category' => true,

kodunu ekleyin ve kaydedin.

Umarım yardımcı olmuşumdur. iyi çalışmalar

Merhaba konuyu hortlatayım :) aslında ihtiyaç duyduğum bir şey ama merak ettiğim bir şey de var. Bu yapılan modifikasyon o alt kategorilerdeki bütün ürünleri çekeceği için o an o ana kategoriye tıklayan kullanıcının sayfayı geç görmesine sebep olmaz mı? Yani performans kaybı olmaz mı, yükleme süresi artacaktır diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum.