Universal tema

muratinceer

OpenCart-TR
Merhaba, forumunuzda yeniyim.

www.anamagaza.com adresimde universal tema kullanıyorum. Sayfada yukarıda sepetin yanındaki Your shopping cart yazısını nasıl Türkçeleştirebilirim, birde kurlarda TL en üstte olsun istiyorum, ayrıca US dollar ı da ABD doları yapmak istiyorum.

Son bişey :)
yeni tl simgesini eklemek istersem ne yapabilirim.

Teşekkür ederim...

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Hoş geldiniz. Forumda arama bölümü var isterseniz araştırmayı deneyin sorunlarınızın çözümüne ulaşabilrisiniz.

AssassinsCreed

OpenCart-TR
Yeni ürünler ve sizin için seçtiklerimiz ürünlerinin resimleri bulanık. Resimleri düzeltmek için admin panelinden > modüller > yeni ürünlerden resim boyutunu 184 x 184 yapman gerek. Aynı işlemi sizin için seçtiklerim içinde yapman gerek

muratinceer

OpenCart-TR
AssassinsCreed' Alıntı:
Yeni ürünler ve sizin için seçtiklerimiz ürünlerinin resimleri bulanık. Resimleri düzeltmek için admin panelinden > modüller > yeni ürünlerden resim boyutunu 184 x 184 yapman gerek. Aynı işlemi sizin için seçtiklerim içinde yapman gerek

Teşekkürler, resimler düzeldi. Alışveriş sepetiniz yazısını da TR olarak yazdım ama (Tema klasörü/cart.tpl) ı ve ş ler soru işareti olarak görünüyor. Düzeltme için fikriniz varmı?
/catalog/view/theme/universal/stylesheet klasörü içindeki dosyalarda utf8 gibi bir ibare bulamadım. Sadece font adları yazıyor...

karakter sorununu (forumu biraz gezdikten sonra) çözdüm. Şöyle, ilgili metnin bulunduğu tpl dosyalarını tek tek açıp, hem metni türkçeleştirip hemde (NOTEPAD++ ile) UTF8 BOMSUZ olarak kaydedip geri yükledim. Sorunsuz şu an.

AssassinsCreed

OpenCart-TR
tpl değil php uzantılı dosyalar dil dosyası diye biliyorum
dil dosyalarına bu işlemi yapınca düzeliyor.