Turkish Gray v2 Teması hakkında..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba; Temanın yapımcısı olarka bu açıklamayı yapma gereği duydum;
Son zamanlarda kimileri bilinçli kimileri bilinçsiz olurarak temanın hatalı oldugu sorunları oldugu konusunda sürekli mesajlar ve konular yazılmaya baslandı bu malesef bazılarının işine geldigi gibi kimileri de gercekten yapamadıgı kuramadıgı için aldıgı sorunlardan dolayı bu mesajlar yazmaktadır..

Son zamanlarda bu tema ile lig acılan hata ve yardım taleplerinin cogu hep aynı alış veirş adımlarını gecemiyorum yada karşılaştırma açlışmıyor vs gibi sorunlar.
Arkadaşlar sitenizde alışveriş adımlarını yada karşılaştırma vs gibi JS kullanan dosyların calıştırıldı bölümlerde bu tip hata alıyorsunuz defult temada bu sorunu almazken Turkish gray ve defult dışındaki tüm temelarda aynı hataları alıyorsunuz..

Bunun sebebi şu an opencart-tr sitesindeki paylaşımda olan opc 1.5.1.3.1 sürümünü ürün detayındaki fancybox resim gösterim olayının colorbox olarak sonradan düzenlenmesindendir. Turkish gray bir önceki orjinal opencart cevirisine uygun olarak düzenlenmiştir.. Şu anki dağıtılan sürümde sadece Turkisf gray degil default tema dışındaki tüm temalarda bu hata mevcuttur aslında bu bir hata degil temanızın colorbox ile çalışacak zekilde düzenlenmesi gerekir.. bilginize...

alpkilic

OpenCart-TR
Elinize sağlık..Ama biz amatörce hobi olarak uğraştığımız bu işleri yapabilseydik inanın ne sizi nede bir başkasını rahatsız etmezdik.Keşke bir kaç ip ucu verseydinizde o güzel temayı ve diğer temaları kullanabilseydik. Şahsım adına söylüyorum ; ne bu işlerden para kazanmak nede başka bir amacım var..Şimdi bize yardım ederseniz size minnettar kalırız.
Anladığım kadarıyla ;detay sayfalarında resimleri tıkladığımız zaman çıkan siyah ekran ve resimlerin izlenmesi aslında orjinalde olmayan türkçe versiyonda kullanılan bir durum ..szi orjinal yazılıma göre tema yaptığınız için ben ve benim gibiler bu sorunla karşılaşıyor.

Lütfen yardım edin bize....

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Değerli Kardeşim; bende yardım etmiyorsam kimse yarıdm etmiyordur herhalde, ayrıca bu sorun defalarca yazıldı anlatıldı bu sorunun nasıl çzöülecegine dair bir cok başlık var forumda..ARAMA YAPARSANIZ ONLARCA KONU VAR

alpkilic

OpenCart-TR
Üstadım kızgınsın biliyorum ama bizde sonuçta coder falan değiliz...temanı zevkle kullanacağım..olur ki hasbel kader para falan kazanırsam senide anacağım .. sorunun çözümünğ şu şekide halletim

1- ftp deki catalog kalasörünü sildim ..
2- http://www.opencart.com/index.php?route=download/download buradan orjinal dosyayı indirdim
3-orjinal catalog dosyasını ftp ye attım
4- http://www.opencart-tr.com/dosyalar buradan türkçe dil dosyasını indiridim..gerekli yerlere attım
5-haliyle temalar gitmişti temaları tekarar yükledim ..

Saygılarımı sunuyorum ...

cero34

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Değerli Kardeşim; bende yardım etmiyorsam kimse yarıdm etmiyordur herhalde, ayrıca bu sorun defalarca yazıldı anlatıldı bu sorunun nasıl çzöülecegine dair bir cok başlık var forumda..ARAMA YAPARSANIZ ONLARCA KONU VAR

hocam çok doğru söylüyorsun.... herkesin derdine koşuyorsun hocam...
teşekkürler...

Hostdiyari

OpenCart-TR
ödeme metoduna Geçmiyor default temada geciyor ne yapmalıyım

borankaya

OpenCart-TR
ofline kredi kard modülü yüklese onu kapat geçer