Toplu olarak fiyat değişimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zaknebutt

OpenCart-TR
Slm.
Yetkili satıcısı olduğumuz fabrika 2000 kalem mal üretiyor.Hepsi sitemizde yüklü.Fakat 2011 itibariyle hepsine %15 gibi zam geldi.Şimdi tek tek ürün fiyatını değiştirmek istemiyorum.Tüm ürünlere bir hamlede %15 zam nasıl yapabilirim?
Bu sorun hepimizi ilgilendiriyor.

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
toplu olarak ürünlerin fiyatları değiştirildiği bir yapı yada modül görmedim.evet çok kalemli sitler için çok büyük bir dert.
1.5 versiyonunda bu aşılı sanıyorum..

Rapoloji

OpenCart-TR
arkadaşım eğer yanlış birşey yapmadıysam aklıma takıldı ve hemen araştırdım sql üzerinden fiyatlara ekleme yapılıyor ben denedim ve oldu. veritabanına girdikten sonra product tablosunu seçeceksin ve ekle ye gireceksin. orda price yeri var. Oraya değeri 15 olarak girip fiyatlarını %15 olarak artırabilirsin. Ama yine de ne olur ne olmaz. Sakın yedeğini almayı unutma.Saygılar inş işine yarar

zaknebutt

OpenCart-TR
Rapoloji' Alıntı:
arkadaşım eğer yanlış birşey yapmadıysam aklıma takıldı ve hemen araştırdım sql üzerinden fiyatlara ekleme yapılıyor ben denedim ve oldu. veritabanına girdikten sonra product tablosunu seçeceksin ve ekle ye gireceksin. orda price yeri var. Oraya değeri 15 olarak girip fiyatlarını %15 olarak artırabilirsin. Ama yine de ne olur ne olmaz. Sakın yedeğini almayı unutma.Saygılar inş işine yarar
Allah razı olsun.Bir deneyeceğim ama bu sql işini bilmeyen bir çok vatandaş var.Şimdi ben sana evet oldu tamamdır desem,bu sefer insanların çoğu haklı olarak nasıl yapılır diye sorar.Ayrıca bu sql veritabanı ile oynamak gerçekten tehlikeli.Bakma ben, sen biliyoruz ama bilmeyen bir vatandaş kendi verabanını bozar ve bilgileri gider.O günahı almayalım.
Teşekkür ederim.yine de. ilgin için
Allaha emanet ol.

Rapoloji

OpenCart-TR
şahsen 2-3 veritabanı göçüğüyle bu konuda baya bi deneyimliyim :D gerçekten çok sakıncalı şuan yaptım bi problem yapmadı ama ne olur ne olmaz. Millete yanlış bilgi vermektense hiç vermemek daha iyi.Rica ederim.Cümlemiz emanetiz ;)

Arkadaşım çok kaliteli ve bir o kadarda net çözüm varmış. Babamdan öğrendim şimdi :) Excel Ürün Export-İmport u bilirsin. Onunla ürünleri dışa aktarıp dosyanı aç. Ürün fiyatlarının sıralı olduğu sütunu kopyala yeni bir excel aç yapıştır.Örneğin diyelim ki fiyatları A sütununa kopyaladın ve 2000 adet ürünün var. A dan 2000 adet aşağı iniyor yani. Yan sütuna geçip fx yazan yerden " =(A1*15%)+A1 " (tırnaklar yok) yaz enter le. a1 senin ilk ürününün fiyatı*15(fiyat yüzdesi) ve + ürün eski fiyatı orayı çekip 2000 e kadar getirirsen eğer yandaki ürünlerinin hepsi %15 zamlı fiyatı yan tarafında hazır olacak.Onu kopyalayıp asıl dosyanda fiyatların olduğu yere yapıştırırsan işini bitirirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...