sunucu değiştirdim türkçe karekter hatası

Loopus066

OpenCart-TR
selamlar arkadaşlar sitemi başka bir sunucuya taşıdım fakat yeni sunucuda resim isimlerinin içinde geçen türkçe karakterler yüzünden resimler sitede ve admin panelde ürün düzenleme sayfasında o dosyalar gözükmüyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
selamlar

yusuf1990

OpenCart-TR
image/data klasörü içerisindeki tr karakterleri kaldır ç,ı,ğ,ü, veya boşluk kaldırdığında panelde görünecektir

Loopus066

OpenCart-TR
güzel kardeşim ömür yetmez onları değiştirmeye daha pratik bir çözümü yokmu

yusuf1990

OpenCart-TR
windows sunucudan linux sunucuya mı taşıdın.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Loopus066' Alıntı:
güzel kardeşim ömür yetmez onları değiştirmeye daha pratik bir çözümü yokmu
Merhaba; resimlerinizi hiç mi görmiyorsunuz yoksa bazı yerlerde görünüyor bazı yerlerde görünmüyormu? hiç bir yerde görünmüyorsa

1. "image/cache/data" klasörünü komple silin sonra yeni klasör oluşturup adını "data" yapın eğer sunucunuz gerektiriyorsa chmod ayarlarını 777 yapın..
2.Düzelmez ise hosting firmanıza resimlerinizin sitede görünmedigini iletin büyük olasılıkla sunucunuzda gd library ile alaklı bir ayar gerekebilir.
3. eğer sadece admin panelde ürün detayında yada yeni ürün eklerken filemaneger penceresinde resimlerinizi görünmüyorsa bunun sebebi TR karekter içeren, yada ismimlerde boşluk yada büyük harfli .JPG gibi uzantılı resim kullandıgınızdandır .bu durumda malesef Yusuf kardeşin dedigini yapacaksın başka yolu yok..ancak bu sitede görüntülenmmesine sebeb olmaz sadece ürün detayında filemaneger penceresinde görünmez..

Loopus066

OpenCart-TR
hocam silme ve chmod ayarlarını dün yapmıştım ama düzelmedi resimler bazı klasorlerde gözüküyor lınux sunucudan lınux sunucuya taşıdım eski sunucumda sıkıntı yoktu ama yeni sunucuda türkçe karakter içeren dosya ve içerekileri ürün detay sayfasında da normal ana sayfada da gözükmüyor şimdi hostıng firmasına gd library alakalı ayarın yapılması için mail atacağım eğer düzelirse burda sonucu yazarım