Stok durumu / hata raporlama / çeviri sorunu

plodos

OpenCart-TR
Merhaba,

Opencart sistemini kurdum...

1 adet ürün ekledim....miktarı 1, stok durumu "stokta var" ...

alışverişi yapıyorum, admin panelinden siparişi tamamlıyorum....

bu işlemler sonunda anasayfaya dönüp, aynı ürünü açtığımda stokta var yazıyor fakat, satın al dediğimde miktarı yetersiz uyarısı veriyor...

stokta var ama miktarı yok nasıl oluyor? daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

ayrıca uygulama bazen Notice ya da error uyarıları veriyor..bu uyarıları nasıl kapatabilirim? error_reporting(0); nereye yazmalıyım...

bir sorum daha var...siparişi verdikten sonra müşteriye email gidiyor fakat giden emailin en altında "Firma adı powered by Opencart" yazıyor...bu kısmın türkçeleştirilmesi unutulmuş galiba, nereden düzeltebilirim??

Emeği geçen herkese teşekkürler...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Stok durumu / hata raporlama/çeviri sorunu

1. stok ayarlarını admin panelinden sistem/genel ayarlar/seçenek bölümünden kontrol et.. Sorun ordadır..

2. bazen hata vermesinin bir sebebi vardır.. ve buda bi yerde kod hatası yaptığın anlamına gelir.. yada siteni yüklerken kesintiler olmuştur dosya hataları vardır.. gördüğün hatayı tam olarak not edip iletirsen daha mantıklı şekilde yardımcı olabiliriz..

3. powered by genel kullanılan bi kelimedir değiştirmek istiyorsan catalog\language\turkish\mail\order_confirm.php dosyasını açıp değiştirebilirsin..