Stmp

ixor42

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar gerek forum içerisinde gerekse web üzerinden araştırmalarım sonucu problemimi çözemedim ve siz değerli arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var ..
Müşteri ürün siparişi verdiği zaman maile gelmesini istiyorum stmp ayarlarını yaptım olmadı php mail olarak denedim olmadı .. Bazı arkadaşlar hosttandır diyecek server kendimin ayarlarında problem yok bunu canlı olarak kullanan arkadaşlar varsa yada fikri olan varsa birçok kişi için yararlı olacagını umuyorum

muzorotti

OpenCart-TR
1.4 serisindeki mail problemi aşıldı uzun zaman önce arama yaparak sorununuza kısa sürede cevap bulabilirsiniz fakat konu başlığında ve konu içi mesajınızda stmp yazmanız acaba ayarlardada mı stmp yazdınız gibi bir soru akla getiriyor smtp olacak

ixor42

OpenCart-TR
muzorotti' Alıntı:
1.4 serisindeki mail problemi aşıldı uzun zaman önce arama yaparak sorununuza kısa sürede cevap bulabilirsiniz fakat konu başlığında ve konu içi mesajınızda stmp yazmanız acaba ayarlardada mı stmp yazdınız gibi bir soru akla getiriyor smtp olacak

smtp olarak yapmıştım

webxan

OpenCart-TR
Eğer mail sunucunuzda formlar Smtp kimlik doğrulaması gerektiriyorsa ki muhtemelen
gerektirir OpenCart ‘ta form mail göndermekte sıkıntı yaşabilirsiniz. Forma girilen mail
adresi ile maili göndermeye çalıştığıiçin sunucuda bu ş ekilde bir domain olmadı ğ ından
kimlik doğrulaması yapamayacaktır. Bu sorun için,

system\library\mail.php doyasındaki,
16, 17 satırdaki r ve n ekli olmalı,

16 public $newline = "\r\n";
17 public $crlf = "\r\n";

271. satırda ba ş layan,
271 if ($this->verp) {
272 fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . $this->crlf);
273 } else {
274 fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>' . $this->crlf);
275 }

Satırı yerine ;
271 if ($this->verp) {
272 fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . $this->crlf);
273 } else {
274 fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>' . $this->crlf);
275 }
Yazılmalıdır. Bu ş ekilde mail forma giren kişinin mail adresi yerine panelde girilen admin
mail adresi ile gönderim yapacaktır. Gönderen adres olarak yinede formdan alan kişinin mail
adresi görünmeye devam edecektir.

1.5.x' de senin anlattığın sorun başıma geldi böylece çözdüm sorunumu.

Yalanalem

OpenCart-TR
Sorunu çözdünüz mü bilemiyorum ama SMTP ayalarınızı yaparken 25 nolu portu 587 olarak değiştirmenizi öneriyorum. Zira SPAM saldırılarından dolayı telekom 25 numaralı portu 587 olarak değiştirmişti.

osmanguner

OpenCart-TR
Warning: mail() has been disabled for security reasons in /home/hirdavat/public_html/system/library/mail.php on line 162Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/hirdavat/public_html/index.php:67) in /home/hirdavat/public_html/system/engine/controller.php on line 22

benimde sorunum bu aslında bir çare bulamadım muzdarip oldum.... :(