SSL ile ilgili bir sıkıntım var

mctr12

OpenCart-TR
Öncelikle herkese Selam, Size bugünlerde aklıma takılan bir sorumu soracağım. Elektronik Mağazama Open Cart ve birde ücretli olmak üzere iki mağaza açtım. ancak paralı mağazamın giderleri çok olduğundan onu kapattım ve Open cartla devam ediyorum. benim sorum benim sitemin SSL Sertifikası yok. Arkadaşımın bir e - ticaret sitesi var onun sitesinde SSL Sertifikası var ve benim pos onun sitesi üzerinden çalışıyor. ama Aslında Pos benim sitemden çalışıyor. Bankaya başvurdum ve arkadaşımın sitesi üzerinden POS'u aldım bankada bana bilgileri verdi. ancak bilgileri kendi siteme girdim. ve ödemelerde bir sorun yok ancak bu durum sakıncalı mı?
bide benim sitemde ödeme yapılan sayfada sitede SSL olduğuna dair bir şey çıkmıyor. SSL Sertifikası adresine arkadaşın sitesinde bulunan ssl yi mi atmalıyım saygılar.

bu arada sitemde son 2 günde bir çalışmama sorunları var siteye bağlanılamıyor 2 - 5 dk sonra site düzeliyor sonra 10 -19 dk sonra yine çalışmıyor ancak sitede bir sorun yok çünkü bu sorun

sitem.com/store için geçerli open cart bu dizine yüklü
sitem.com/index.php gibi open cart olmayan dizinlerde hiç bir sorun yok bu sorun yeni oldu. 2 - 3 gündür böyle. acaba DB m demi bir sorun var ? bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yardımlarını bekliyorum , şimdiden tşkler.