Sql server

ismailua

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. Opencart Datasını mssql e dönüştürmemiz mümkünmü?

unsound

OpenCart-TR
MS in böyle bir tool u vardı sanırım, table yapısı nasıl ise çevirebiliyordun, zaten insert cümlecikleri aynı.
SQL converter diye aratıp site üzerindende deneyebilirsin :eek:)

ozansenkal

OpenCart-TR
"mysql to mssql converter" şeklinde google da aratıp düzinelerce sonuç elde ettim. bir sürü farklı programa ulaştım. bir bakınmanızda fayda var.

ismailua

OpenCart-TR
hmm tamam deniyorum arkadaslar.

arkadaslar veri tabanını çevirdim mssql bağlantısı için config dosyasına;
$baglanti = odbc_connect('DRIVER={SQL Server};SERVER=(local);DATABASE=opencartmssql', 'k.adi','sifre');

şeklinde bilgileri girdim ve bana ..

Notice: Use of undefined constant DB_DRIVER - assumed 'DB_DRIVER' in C:\AppServ\www\opencart\index.php on line 38

Notice: Use of undefined constant DB_HOSTNAME - assumed 'DB_HOSTNAME' in C:\AppServ\www\opencart\index.php on line 38

Notice: Use of undefined constant DB_USERNAME - assumed 'DB_USERNAME' in C:\AppServ\www\opencart\index.php on line 38

Notice: Use of undefined constant DB_PASSWORD - assumed 'DB_PASSWORD' in C:\AppServ\www\opencart\index.php on line 38

Notice: Use of undefined constant DB_DATABASE - assumed 'DB_DATABASE' in C:\AppServ\www\opencart\index.php on line 38
Error: Could not load database file DB_DRIVER!

şeklinde hata verdi.

index.php 38. satırında..

// Database
$db = new DB(DB_DRIVER, DB_HOSTNAME, DB_USERNAME, DB_PASSWORD, DB_DATABASE);
$registry->set('db', $db);

çagırdıgı config tanımlaması var ben bunu confige yazdıgım odbc_connect tanımlamasıyla nasıl cagırabilirim.