siteye resim ekleme sorunu !!!! Acil

exkalibur

OpenCart-TR
yeni ürün eklerken resim ekle dedigimde normal resmin eklenecegi alan beli oluyor ama resmi ekledikten sonra resimde görünmüyor alan da cok belirsiz bir hal aliyor
asagidaki resimde sorun cok net anlatiliyor

resim: http://img33.imageshack.us/img33/2140/yeniresimekle.jpg

simdiden yardimlariniz icin cok tesekür ederim

Not : konuyu ikinci kez acmadim iki sorun vardi ilki halloldu ikinci icin bir sonuc elde edemedigim icin sorulari ayirip yeniden sordum siteme ürün karanbole ekliyorum

streetfire

OpenCart-TR
image klasörünüzün yazılım izni sorunu olabilir mi? 755 yada 777 yapmayı denediniz mi?

exkalibur

OpenCart-TR
image de izin 777 herhangi bir sorun yok ama hala calismiyor
hata halla devam ediyor

tukrok

OpenCart-TR
o zaman data klasörünüze bir bakın

tukrok

OpenCart-TR
chmoduna tabiki. bir de eklediğin resimlerin isimlerinde türkçe karakter ve boşluk olmasın

exkalibur

OpenCart-TR
tukrok' Alıntı:
chmoduna tabiki. bir de eklediğin resimlerin isimlerinde türkçe karakter ve boşluk olmasın

hocam laf olsundiyemi yaziyorsun yorumu yardim edemiyeceksen sirf forum kalabaligi olsun diyemi yaziyorsun
burda bir java sorunu var yetki sorunudegil . bilen bir arkadas cevap verise sevinirim

tukrok

OpenCart-TR
Emin ol bilen arkadaşlar kadar biliyorum. sen bize data klasörüne resim yükleniyor dedin mi? troubleshooting diye bir olay vardır. Bir sorun varsa adım adım çözülür.

Zaten böyle adamlara yardım edende kabahat.

He kardeşim he java sorunu..

exkalibur

OpenCart-TR
tukrok' Alıntı:
Emin ol bilen arkadaşlar kadar biliyorum. sen bize data klasörüne resim yükleniyor dedin mi? troubleshooting diye bir olay vardır. Bir sorun varsa adım adım çözülür.

Zaten böyle adamlara yardım edende kabahat.

He kardeşim he java sorunu..

Hocam hakli olabilirsin bendeki sorun türkce karekterden kanaklanan sorun lardan degil yani resim yükleme hatasi degil yukarda resimleri koydum hatayi nasil göründügüne dair data daki yetki 777 ve ben hala sorunu cözemedim
sorunu özetliyeyim : ürüne resim ekliyecem mesela resim ekle dedigimde resmin eklenecegi kare yada resim ekle alani belirginlesiyor ordan data kalasörüne girip resmi sectigimde sectigim resim o alanda görünmüyor ama kaydedip ciktigimda hersey normal görünüyor sadece resim yükme islemi sirasinda resimler görünmüyor sorunum bu

HALA CEVP YADA CÖZÜM YOK 4 HAFTA OLDU

deepstore

OpenCart-TR
AYNI OLAY BENDE DE SORUN VAR FAKAT FORUMDA KİMSE BİLEN YOK BU KONUDA BİLEN KİMSE YOK GİBİ

cemalib

OpenCart-TR
ftp ye bağlanın ve

image/cache/data yı tamamen silin. geçmiş olsun. korkmayın kendiliğinden oluşacaktır tekrardan.