Sitenizden para kazaniyormusunuz?

oztepclub

OpenCart-TR
Arkadaslar konuyu yanlis yere actiysam affola.
Burada bircok E-Ticaret sitesi görüyorum ve bazi seyleri merak ediyorum, sitelerinizden para kazanabiliyormusunuz? Veya sitenizi actiktan ne kadar sonra para kazanmaya basladiniz ? Reklamini yapiyormusunuz, yaptiginiz reklamlarin geri dönüsü nasil ? Evdenmi yapiyorsunuz? Ofis+depo vs. kullaniyormusunuz? Konuyu arastirma-bilgi edinme amacli actim. Sadece benim degil diger kullanicilarinda isine yarayacagini düsünüyorum. Site ismi vs. belirtmenize gerek yok tabiki. Ciddi cevaplar olursa sevinirim. Saygilar.

chawbella

OpenCart-TR
benim nacizane fikrim ; e-ticaret sitesi işin sadece e olan boyutudur e - den sonra ticaret vardır . eğer ticaret yapmayı bilmeyen biri ise site yada reklam pek bir işe yaramaz diye düşünüyorum . e-ticaret sadece ürünlerini bir mahalle bir semt yada hazır bir müşteri pörtföyünden ziyade daha geniş kitlelere sunamk için bir alt yapı veriyor insana , üstünü doldurmak bize kalmış . bir örnek vermek gerekirse daha önce ürünlerimi mevcut müşterilerime , sahibinden de yada gittigidiyordan satıyordum ve sınırlar belli idi . geçenlerde o.c. ve filezilla sayesinde tabi birde google sayesinde yunanistandan bir müşteri online bağlandı ve bir parça satın almak istedi :) . birde serbest piyasa ekonomisinin hüküm sürdüğü ülkemizde satarken değil de satın alırken kazanmak gerekiyor yoksa büyük rakipler yaşama şansı vermiyor tipik bir süpermarket - bakkal savaşı gibi bir durum .

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
benim müşterilerim genellikle satış amaçlı değil ürün tanıtma, firma bilinirliliğini arttırma ve herkesin var benimde olsun mantığında açıtırıyor e ticaretlerini. ki türkiyede genelde bu yolda bir eğilim var. satış yapmıyorlar mı yapıyorlar ama kimisi sadece maliyetini kurtarıyor kimisi de sektörde ilk olduğu ve güvenirliliğini kanıtladığı için kar elde edebiliyor.
Türkiye de e ticaret için daha çok yol katedilmesi lazım. öncelikle bankaların sanal poslarının doğru düzgün çalışması, bu hizmetin düşük fiyatlara veya ücretsiz kendi müşterilerine sunulması, sonrasında da web yazılımı işinde olanların ahlaklı ve temiz iş yapması lazım. bunlar olduktan sonra açılan her e ticaret hakkını verir.

istisnalar var tabi açılır açılmaz kar getiren ancak bunlar bir elin parmağı kadardır ancak.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. Evet ticaret yapmayı bilmenin yanında, öncelikle müşterinin siteden alışveriş yapabilmesi için gerekli sartların oluşturulması gerekir nedir bunlar, Site özgün bir tasarım ve kolay kullanım aradığını kolay bulma. taklit her zaman müşteri için güvensizlik sebebidir aryıca başta kredi kartı entegrasyonları olmak üzere ödeme metodları,müşteri genelde magazanın gercekte bir şirket olmasına cok önem veriyor yani sadece sanal magaza yeterli degi,l ki kredi kartları alabilmenin baslıca sartlarından biriside bu, reklam, fiyat arastırma sitelerine link,ve en önemlisi Fiyat rekabetini sağlayabilmek ve negatif etkenlerin basında ise e-ticaret mantıgınının ve güveninin Türkiye de hala tam kabul görmemiş olmasınında negatif yönleri var tabiki..bu dedigim sartlar oluştugunda satış yapmamk için bir sebeb kalmıyor..hadi hayırlı satışlar:d

oztepclub

OpenCart-TR
Arkadaslar cevaplariniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkür ediyorum ama ticaretin anlam ve önemi veya iyi satis yapabilmenin sirlarindan ziyade:) burda bu islerle ugrasanlarin tecrübelerini burda paylasmalarini istemistim. Mesela, su kadar zamandir yapiyorum, evden-ofisten-magazadan vs. yapiyorum, Internette verdigim reklamlarin dönüsü iyi veya kötü, aylik müsteri sayisi asagi yukari su kadar vs. gibi ...

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
98 yılından beri e ticaret geliştirmesi üzerinde çalışıyorum.
farklı sürümlere sahip, özel hazırlanmış, açık kaynak kodlu yazılımlardan devşirme, yada başka firmalar tarafından hazırlanmış e ticaretlerin hemen hepsini biliyorum diyebilirim.
kendi yazdığım e ticaret te var opencart gibi kurduklarımda. (yani opencart altyapısı ile kurulan demek istiyorum)
öncelik siteye girilen içerik. açıklayıcı, yazıları özel yazılmış, resimleri özel çekilmiş ise +1 puan
fiyat rekabeti çok çok büyük artı sağlamasa da eğer site tasarımınız özgünse, içerikleriniz özgünse, firmanız ziyaretçiye güven veriyorsa fiyat ikinci planda. 3 kuruş fazla olsun temiz olsun başım ağrımasın der ziyaretçi herzaman.
sonrasında reklam yapabilme yeteğenizi kullanmalısınız.
A ürünü için;
google da A yazdımmıydı reklamımım çıksın, bi ton para harcayayım google a diyorsanız sonra görüşelim. önemli olan ürününüz google gibi arama motorlarında mı, gazetelerde mi, başka sanal ortamlarda mı, forum siteleri gibi, yoksa tv de mi aranıyor. yani nerde görülürse daha çok etkisi oluyor ve ziyaretçileriniz bu ürüne nasıl ulaşıyorlar. buda uzman (nefret ediyorum ingilizce yazmaktan ama buna tam bir türkçe bulamadık hala) marketing bilen reklam çalışması yapabilen kişilerle ortak çalışmanızdan geçiyor.
benim a ürünüm marka mı? markalaşmalı mı? kar/zarar /yatırım tablom ne gibi bir ton değişkeni analiz edip reklama girmeniz gerekir. google a 200 lira verdim hadi gelsin satışlar yalan.
siteniz çok tutar, içerik süper hazırlanır, resimler kaliteli çekilir, her gün 100 ziyaretçi gelir ama aylık 100 ürün satamazsınız. yada tam tersi site tasarımı berbattır içerik kopyadır ama marka değeriniz eskiden geliyordur biton satış yaparsınız.
örnek (teşbihte hata olmaz)
aynı fabrikada üretlien vestel ve bosch markalarından hangisini alırsınız. yüzde 80 bosch der. maddi imkan sorununuz yoksa. ürün aynı, işçilik aynı hatta tanıtım vestel de bi dünya. ama bosch marka değerine öncelik vermiş durumda.
daha bi ton şey yazılabilir bunlar hakkında ama kusura bakmazsanız bu da benim ekmek kapım. :)
hani danışmanlık da parayla aslında :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
oztepclub' Alıntı:
Arkadaslar cevaplariniz ve tavsiyeleriniz icin tesekkür ediyorum ama ticaretin anlam ve önemi veya iyi satis yapabilmenin sirlarindan ziyade:) burda bu islerle ugrasanlarin tecrübelerini burda paylasmalarini istemistim. Mesela, su kadar zamandir yapiyorum, evden-ofisten-magazadan vs. yapiyorum, Internette verdigim reklamlarin dönüsü iyi veya kötü, aylik müsteri sayisi asagi yukari su kadar vs. gibi ...

İnsanlar yasadıkları tecürbelerle sizin sır dediginiz seyleri öğrenirler demekki bunları yaşadık ki sana tavsiye seklinde yazdık...yoksa bunlar tahmin degil...

oztepclub

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
oztepclub' Alıntı:

İnsanlar yasadıkları tecürbelerle sizin sır dediginiz seyleri öğrenirler demekki bunları yaşadık ki sana tavsiye seklinde yazdık...yoksa bunlar tahmin degil...

Yok hocam yanlis anlama, biliyorum tecrübelerinizi paylastiniz. Tesekkür ediyorum.