Sitem Google'da çıkmıyor.!

nuclear

OpenCart-TR
arkadaşlar merhaba. opencart kurarak bende bi site kurdum kendime. ama ne yaparsam yapayim bir türlü sitem google da çıkmıyor. elle ekledim felan herşeyi yaptım çıkmıyor yinede. opencart a google meta tag eklemesinide bilmiyorum. nasıl yapabiliriz? yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkür ederim.

wiyaduk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.analizburo2.0fees.net
Ne kadar oldu siteni googleye ekleyeli.. Meta taglar Admin bölümünden giriş yaptığınızda çeşitli yerlerde karşınıza çıkac.. Ürün, marka, categori, bilgi sayfaları vs. vs. eklerken karşınıza çıkacak.. Meta tagları oralara ekleyebilirsiniz..

gokhander

OpenCart-TR
Sitenin linkini bir siteye eklet daha cabuk cıkacaktır. Mesela buranın forumuna yazabilirsin.

pobrediablo

OpenCart-TR
aynı sorun bende de var.. 2 aya yakın oldu hala google da yer almıyor.

1. sorum : site adresi subdomain yani

http://www.satinal.gunayticaret.com -- Bu sorun olur mu?

2. sorum : google web araclarindan sitemap yollamayı bir türlü yapamadım. Bunu nasıl yapıcam ?

Ayrıca 2. sorum için şuraya bak dicekler için de söyleyeyim

http://forum.opencart-tr.com/thread-456-post-4725.html#pid4725

yer alan linke baktım söylendiği gibi verilen kodu site uzantısı olarak yazdım ama yine hiçbirşey bulunamadı

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Yok oraya bak demezdik sanırım..

Nedenmi;

1-Siten googlede çıkıyor.
2-Seo kullanıyorsun ama linklerinin seo ile alakası yok.
3.Ürünlerine tıklayınca bulunamadı diyor.
4-1.4.8 sürümünü kullanıyorsun ama ürün anahtar kelimelerini doldurmamışsın..
5-60 Adet linkin googlede indexlenmiş.. Bakınız..

Daha ayrıntılı bilgi için Tıklayınız..

Site haritası eklemek için admin panelden eklentiler/ürün beslemeleri ne girip Google site haritasını kurun ardından açık konuma getirerek kapatın ve alta eklediğim kodu yani link sonunu resimlere bakarak uygun yere ekleyin.. (Aynı linki orada da göreceksin)

Kod:
/index.php?route=feed/google_sitemap

Google bu koddan siteharitanı red ederse (bikaç kez başıma geldi diye söylüyorum) site haritanı beslemelerdeki verdiği link ile tarayıcı penceresinde açıp sağ tıkla ve farklı kayıt et de.. dosya ismini sitemap.xml olarak verebilirsin.. daha dosyayı ftp ile sitenin anadizinine atıp düzgün açıldığına tarayıcıdan kontrol ederek emin olduktan sonra domain adı ve ( / ) işareti hariç geri kalan linki googleden site haritası ekleme bölümüne ekle..

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_01 Sep. 11 00.45.gif
    ScreenHunter_01 Sep. 11 00.45.gif
    18.4 KB · Görüntüleme: 115
  • ScreenHunter_02 Sep. 11 00.47.gif
    ScreenHunter_02 Sep. 11 00.47.gif
    15.3 KB · Görüntüleme: 99
  • ScreenHunter_03 Sep. 11 00.48.gif
    ScreenHunter_03 Sep. 11 00.48.gif
    7.5 KB · Görüntüleme: 181
  • ScreenHunter_05 Sep. 11 00.51.gif
    ScreenHunter_05 Sep. 11 00.51.gif
    16.6 KB · Görüntüleme: 139

pobrediablo

OpenCart-TR
Yardımınız için teşekkürler yalnız şu var ki..

sitem hala google da çıkmıyor. 60 indexi nasıl gördünüz bilmiyorum ama verdiğiniz linke tıkladığımda link bulunmadığı yazıyor

yok.png

seo linkleri de tek tek türkce karakter kullanmadan zaten girdim. Ürünlere tıkladığımda ben de hiç bir sorun olmadan istediğim ürüne gidiyor.

Site haritası ekleme konusunda detaylı anlatım için teşekkürler yalnız ben bunları doğru olarak yapmıştım sorunum siteyi doğrularken www olarak adresi girmem ve doğrulatmammış. Sitemapte linkler www olmadan yer alıyormuş. Siteyi bu şekilde doğrulatıp , sitemapi yollayınca kabul edildi.

Şuan gönderilen url 144 dizine eklenen 4 tane diyor. Umarım artık google da çıkar.

Diğer arkadaşa da teşekkürler ama ben o yoluda denedim. 2 ayda 3-4 kere bu şekilde ekledim.

ejdehar

OpenCart-TR
1)admin panelinden seo url kullanı aç
2)ftp den .htaccess.txt yi .htacccess olarak değiştir(sonundaki txtyi sil)
3)tüm kategori ürün ve markaların seo url bölümünden doldur (türkçe ve özel karakterler kullanma)
4)sitemapları yenile
5)biraz bekle
6)mutlu son :)
Not: ( sunucun linux ftp olup adını unuttuğum bi özelliğe sahip olmalı ( ki büyük ihtimalle sahiptir))