Sitede bir kaç sorun yardım ve destek

78erhan78

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar ben yeniyim sitenin temasında arka plana bir resim attım fakatistediğim gibi olmadı mutlaka ufak bir kod hatası vardır ama araştırdım bulamadım.

header kısmına slaytshottan url li resim atadım.İstedğim tam olarak kenarlardaki tema ile sayfanın üstündeki yarım santimlik yerın aynı olması şuan tam aynı değil bunu nasıl sağlayabilirim sabit olması lazım sayfa büyüyüp küçülünce değişiyor.

Birde siteyi genişletince alltaki sizib için seçtiklerimiz bölümü orantılı olarak kaymadı onları birbiri aralarını nasıl ayırabilirim.Admin panelinden olmuyor iç içe giriyorlar bu sefer.
Yardım için şimdiden teşekkürler.

Gördüğünüz sorunlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.
Malum yavaş yavaş öğreniyoruz ve siteyi 2 hafta içinde açıcam
Aynı zamanda afiş var alttarafta oda admin panelinden büyümüyor.
demo

http://www.hesaplipazar.net/index.php?route=common/home

onurtan

OpenCart-TR
stylesheet dosyasından resmi koyduğun div css kodlarının arasına

background-repeat:repeat-x;

kodunu da koyarak dene. Benım anladığım header üstündeki yarım santim resmin aşağı doğru header alanını kaplaması doğrumudur.

78erhan78

OpenCart-TR
onurtan' Alıntı:
stylesheet dosyasından resmi koyduğun div css kodlarının arasına

background-repeat:repeat-x;

kodunu da koyarak dene. Benım anladığım header üstündeki yarım santim resmin aşağı doğru header alanını kaplaması doğrumudur.

yok hocam o şekilde değil. header alanını zaten istediğim gibi kaplattırabiliyorum header a backgraund deyip url yi yazdıktan sonra no-repeat fixed deyince.

Benim yapmak istediğim üstteki yarım santimlik yerin yanlardakilerle birbirini tutmasıydı ek gibi görünmesini istemiyorum.Dün biraz uğraş sonucu alt tarafı beyaz üst tarafı yandaki duvar kağıdı olan bir resmi header kısmına backgraund olarak yaptım fakat fixed demedim.Şimdilik oldu gibi gözüküyor ancak ilerde bir arka plan yaptığımda resmin deseninden dolayı bana sıkıntı çıkaracaktır.
logonun ustunden altına kadar beyaz olması lazım yani logo hizası beyaz üstüne kalan yarımsantimlik kısım kenarlardaki duvar kağıdı olacak.Birde kenarlardan radius vermek istiyorum ama malum acemiyiz bilmiyoruz :D

o yüzden bunun daha kısa bir yolu yok mu diye sordum.

Birde sizin için seçtiklerimiz bölümü siteyi genişletince aynı kaldı onları nereden genişletebilirim admin panelinden yapınca 130*130 un üstünde yapmaya kalkınca birbirinin içine giriyor ürünler.Bunları 4 lü değilde 3 lü şekilde büyük yapmak imkanım var mıdır?

yardım gelmemiş hiç :D en azından sitedeki sizin için seçtiklerimiz ve kategorilerden tıklayınca çıkan ürünleri nasıl ortalayabilirim onun hakkında yardımcı olun bulamadım ben