Sipariş geçilmiyor Çok Acil Yardım Lazım

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
Merhaba arkadaşlar, Version 1.5.0 kullanıyorum. Hiç bir sorun yokken bi anda çeşitli sorunlar almaya başladım. cathce yazma hatası vs gibi problemler vardı ama onları çözdük şimdi ise sipariş geçilirken kargo methodundan sonra ödeme sayfasına geçilmiyor devam butonu işlevini yitirmiş durumda. Server dan yardım istedim fakat çözemediler. Acilen yardımınız gerek siparişler durmuş durumda. her saniye zararıma işliyor... ekte hata sayfasının resmi mevcut

permission denied ve log hatalarının olduğu problem çözüldü bilgi olsun diye koydum şu anda sitenin herhangi bir yerinde hata vermiyor sadece sipariş geçme kısmında sorun var

Ekli dosyalar

• hata sayfası.PNG
    hata sayfası.PNG
    427 KB · Görüntüleme: 14
  • yönetici paneli - 1.PNG
    yönetici paneli - 1.PNG
    104.4 KB · Görüntüleme: 16

toter

OpenCart-TR
Merhabalar,
sunucu bu aşağıdaki dosyalara ulaşamıyor, belkide sorunun sebebi bunlardır.

Kod:
http://www.3boyutlugozluk.com/catalog/view/javascript/jquery/ui/jquery-ui-1.8.16.custom.min.js
http://www.3boyutlugozluk.com/catalog/view/javascript/jquery/ui/themes/ui-lightness/jquery-ui-1.8.16.custom.css

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
belirttiğiniz dosyalara 777 izni verdim bir şey değişmedi ne tavsiye edersiniz acaba? bu arada belirttiğiniz adreste bendeki dosyalar "jquery-ui-1.8.9.custom.min.js ve jquery-ui-1.8.9.custom.css" şeklinde geçiyor versiyon değişikliğinden sanırım?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
bu sorunların başlıca sebebi

hosting hizmeti veren firmanın güvenlik ayarlarının seviyesidir .

örneğin yanlış yapılandırılmış bir mod_security bu soruna neden olmaktadır.

mod_security js dosyalarını bloklamaktadır.

birçok kez bu sorunun bilgisini yayınlamıştık . ilk olarak bu bilgiyi host firmanıza verebilir veya iletişime geçebilirsiniz.

margenprice' Alıntı:
belirttiğiniz dosyalara 777 izni verdim bir şey değişmedi ne tavsiye edersiniz acaba? bu arada belirttiğiniz adreste bendeki dosyalar "jquery-ui-1.8.9.custom.min.js ve jquery-ui-1.8.9.custom.css" şeklinde geçiyor versiyon değişikliğinden sanırım?

toter

OpenCart-TR
sisteminiz aşagıdaki iki dosyayya ulaşamıyor sunucunuzda bu dosyalar yüklü mü? jquery-ui-1.8.16.custom.min.js ve jquery-ui-1.8.16.custom.css
Yüklü ise sunucu güvenliği ile ilgili bir sorunudur.

aynen bu isimle belirtilen konumda gerçekten dosya yoksa google dan dosyaları bulup
daha öce verdiğim konumlara bu dosyaları yükleyin
ve bağlantıları konturol edin.

http://www.3boyutlugozluk.com/catalog/view/javascript/jquery/ui/jquery-ui-1.8.16.custom.min.js
http://www.3boyutlugozluk.com/catalog/view/javascript/jquery/ui/themes/ui-lightness/jquery-ui-1.8.16.custom.css

jquery-ui-1.8.16.custom.min.js

jquery-ui-1.8.16.custom.css[/php]

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
Tekrar merhaba arkadaslar server ile uzun süren görüşmelerim sonucu server guvenlik ve mod security ayarlarını sitede sorun yokkenki ayarlarına aldırırım. Fakat hiç bir degisiklik yok yine aynı sorunu veriyor. (ilgili dosya sistemde mevcut) sizce opencarti son sürüme güncellememin bı faydası olur mu? Ya da onerebileceginiz başka birşey var mı son çarem burdan gelecek yardımlar

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
sitede sorun yokkenki mod_security ayarları demek ne demek ?

biraz açıklarmısınız ...

bu işlemler sonucunda detaylı bilgi isteğiniz var ise yardımcı olalım.

sorununuz belirli alanlardaki dosyalarınızın aktif olmaması dosya konumlarını değiştirir yine bakarız ve sorun aynı şekilde ise güvenlik sorunundan başka bir sorun olmayacagı muhtemeldir.

margenprice' Alıntı:
Tekrar merhaba arkadaslar server ile uzun süren görüşmelerim sonucu server guvenlik ve mod security ayarlarını sitede sorun yokkenki ayarlarına aldırırım. Fakat hiç bir degisiklik yok yine aynı sorunu veriyor. (ilgili dosya sistemde mevcut) sizce opencarti son sürüme güncellememin bı faydası olur mu? Ya da onerebileceginiz başka birşey var mı son çarem burdan gelecek yardımlar

margenprice

OpenCart-TR
Web sitesi
www.3boyutlugozluk.com
Şöyle izah edeyim bir kaç haftaya kadar sitemde hiçbir problem yoktu daha sonra serverda bazı değişiklikler yapılmış ve ardından bi anda siteye hiç girilmez oldu her sayfasında bir sürü hata vermeye başladı ben bunu servere bildirdim ve bir düzeltme yaptılar sitede görünen hatalar giderildi. (bu hatalar genelde yazma izinleriyle alakalı hatalardı) fakat bundan sonra malumunuz olan sipariş geçememe sorunu ortaya çıktı. Sizin bilgilendirmeniz sonucu servera mod security ayarlarıyla ilgili bir problem olabileceğini aynen dediğiniz şekilde ilettim ve şöyle yanıt aldım;

--------------------
Murat A. || Yetkili 28/08/2012 15:27

Merhaba,

Yanlız mod securty kullanmıyoruz biz, .htaccess ayarlarınızı bana yollarmısınız.

Ayrıca bir işlem daha yaptım kontrol edermsiiniz.

Bu isteğinizden başka herhangi bir isteğiniz var ise, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

İyi Çalışmalar

----------
Murat A. || Yetkili 31/08/2012 19:17
Merhaba,

Bu durumu direk sunucuya güvenlik ayarı yapan mfirma ile konustum sunucuyu eski haline aldık denermsiiniz eğer hala çalışmıyorsaki zaten firmada bu sunucu kaynaklı değil dedi bizimle alakalı olacağını düşünmüyorum.

Bu isteğinizden başka herhangi bir isteğiniz var ise, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

İyi Çalışmalar

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Size Verilecek Genel Olarak Bildirimler Bu Şekilde Olacaktır. Bu Sorunu Çözdüğümüz :) Her Firmanın Genel cevabı Bu Şekildedir.

Sunucunuz DSO Modundan SUPHP olarak Düzenlenmiş Olması Halinde Yazma İzinlerinizin Tamamının Düzenlenmesi Gerekecektir. Daha Sonra Tekrar Eski Halini Aldıkları Belirtmişler. Siz Sadece Şu Bilgilerinizi Karşı Tarafa İletin .

İlgili 2 Adet Dosya Var . Öncelikle Bunların Klasörler İçinde Var olup olmadıgını kontrol edin ve sonrasında o dosyanızın içeriğinin var olup olmadıgını kontrol edin . Bu işlemleri tamamladı iseniz . Çalışmayan o iki dosyanın bulundugu klasörün yazma iznini kontrol edin . bu işlemleri yapmanız halinde hala sorununuz devam ediyorsa iletişime geçin inceleyelim detaylı bilgi verelim .