Shoppica Temasindaki 1-2 Problem

mutemancer

OpenCart-TR
Selamlar,

Sayfamiza son olarak shoppica temasi ekledik fakat bu temanin stylesheet dosyasi biraz farkli geldi bana.Muhakkak daha önce kullanan arkadaslar olmustur o yuzden bir kac sey sorucaktim.

www.verdtoneshop.com/gomlek buradaki yukardaki menünün hemen altinda cikan Anasayfa>Gomlek ve Gomlek yazan bölümü tamamen kaldirmak istiyorum.Yani orada cikan mavi seridi tamamen kaldirmak istiyorum.

Birde site logosunu biraz yukari cekip headerin yükseklik pixelini nasil düsürebilirim ?

Tesekkür ederim simdiden cevaplar icin.

oxgurunal

OpenCart-TR
ilk sorun için tüm tpl dosylarını açıp breadcrumbs olan satırları silmen gerekiyor yada gizleye bilirsin.boylece o satırlar gelmez. Şu şekilde yap dreamweaver ile tüm tpl dosyalarını aç ctrl + f

Bul:
<div class="container_12">
<div id="breadcrumbs" class="grid_12">
<?php foreach ($breadcrumbs as $breadcrumb): ?>
<?php echo $breadcrumb['separator']; ?><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $breadcrumb['href']); ?>"><?php echo $breadcrumb['text']; ?></a>
<?php endforeach; ?>
</div>

Değiştir:
<---- <div class="container_12">
<div id="breadcrumbs" class="grid_12">
<?php foreach ($breadcrumbs as $breadcrumb): ?>
<?php echo $breadcrumb['separator']; ?><a href="<?php echo str_replace('&', '&', $breadcrumb['href']); ?>"><?php echo $breadcrumb['text']; ?></a>
<?php endforeach; ?>
</div> --->

İkinci soruna gelince 240x120 olan logo boyutlarını 120x60 yap sonra

/catalog/view/theme/shoppica2/stylesheet/screen.css yi aç

Bul:

#site_logo {
display: block;
float: left;
margin: 30px 10px 30px 0;
text-align: center;
}

Değiştir:
#site_logo {
display: block;
float: left;
margin: 10px 10px 10px 0;
text-align: center;
}

margin: 10px 10px 10px 0; burası logoyu aşağı yukarı oynatabilceğin yerdir.Kurcalarsın biraz olmadı.ama shoppica için yatak bir logo kullanmanı tavsiye ederim.png olsun ve dış çerçevesi olabidiğince yakın olsun.Kolay gelsin.

mutemancer

OpenCart-TR
Öncelikle cok tesekkür ederim kardesim logo sorununu hallettim fakat bu serit icin hangi tpl leri acmam gerekiyor ? onu bulamadim.

oxgurunal

OpenCart-TR
catalog dosyasında ki common haricinde ki tüm dosyaların içinde ki xx.tpl erinin hepsinde bu kod var.

mutemancer

OpenCart-TR
Tesekkürler dediginiz gibi yapinca oldu.yakalamisken bir sorum daha olucak.kategori sayfasindaki ürünlerin pixellerini nasil ayarliyabiliriz ? panelden yapilinca etkilemiyor cunku tema static bir sekilde kendi ayarliyor.css de hangi satir onu bulamadim.bi fikriniz var mi ?

oxgurunal

OpenCart-TR
pixel derken anlamadım tam olarak ne yapmak ıstedıgını.su solda kullandıgın category fıltrelemesı paralı bır modul mu? fıyat aralıgı felan gırebıldıgım sey.paralıysa ne kadar?

mutemancer

OpenCart-TR
Evet ama modül default - shoppica haricindeki temalarda sorun cikariyor sanirim.Yani ben tam olarak cozemedim o yuzden temami bile degistirdip shoppica yaptim :)

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=7046&filter_search=filter

modülün linki burada.bana özel mesaj atar misin bi ben atamiyorum üyelik aktivasyon sorunu falan var sanirim.

oxgurunal

OpenCart-TR
ovv 20$ veremem ben buna :D

uyelık durumlarımız ozel mesaja ızın vermıyor.

öz_ak

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitkiselsağlık.com
bu temadan bende kurulum yaptım tema güzel yanlız yorum bölümündeki resimli şifreler görünmüyor resim yok bunu nasıl aşarım adamlara iki kere mesaj bıraktım bakıyoruz diyorlar nere bakıyorlarsa bu adamlar nereye bakıyor :D

oxgurunal

OpenCart-TR
erkan' Alıntı:
Shoppica v 2.1.1 sürümünde captcha sorunum var bu shoppica v 1 de vardı ve çözemedim. Default theme da captcha çalışıyor fakat themayı aktif ettiğim de captcha gözükmüyor. Adres:
http://erkanrua.com/eticaret/yeni/index.php?route=information/contact Bu sorunlar yüzünden bi türlü yayına alamadım siteyi :(

Kardeşim bunun ikia sebebi olur ya hostun GD2 Library desteklemıyor yada kullandıgın modullerden bırtnesının dil dosyalarında sıkıntı vardır.

Bak bunuda senın sorununa bakarken buldum http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6499

vqmod kurup bir dene derim.geç cevap içinde kusura bakma

ekopanya

OpenCart-TR
Bende kurdum temayı 1.5.1.3 sürümüne heşey iyi hoş güzel fakat modüllerden Shoppica Banners kısmına resim eklemek istiyorum bu işlem sonrasında eklenen resimlerin yan yana çıkması gerekirken resimler alt alta çıkıyor. Bilen arkadaşlar lütfen acil yardımmmm.
site adresi www.zumrutzemin.com