seo url aktif olduktan sonra sorun

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Arkadaşlar merhaba bir sıkıntım var. Seo Urlyi aktif ettiğimde sayfalarım gözükmüyordu. Daha sonra hosting firmamdan yardım istedim ve hallettiler :ancak bu sefer şöyle bir hata başladı ürünlerin üzerine tıkladığımda tekrar sayfayı ana sayfaya atıyor. Ürünün özelikleri kısmına giremiyorum daha sonra şöyle birşey farkettim. Ürünlere İndirim ekledikten sonra sadece indirimli ürünler açılıyor işin içinden çıkamadım. Bu arada OPENCART TÜRKİYE AİLESİNE TŞKLER Sayenizde çok şey öğrendim tşkler

mdogan35

OpenCart-TR
Web sitesi
www.inokleen.com
Merhaba Arkadaşım,

Forum üzerinde otomatik seo oluşturucu gibi seo modülleri mevcut bunları kullanmayı denedin mi? yada kullandın mı? Söylediğiniz hatalar genelde seo kelimeler arasında bırakılan bir boşluktan bile bazen sayfa üzerinde sorun yaratabiliyor. Bunları iceleyin derim ve hostinginiz nedir windows server ise seo kullanamazsınız.

Saygılar,
İyi Çalışmalar.

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Sevgili Dostlar ilginize tşk ederim.

Otomatik seo oluşturucuyu henüz denemedim. Ürünlerin seo kısımlarına benzersiz kelimeler yazdıysamda sorunu halledemedim. Seo Url kısmını kapattığımda sorun çözülüyor. Bunu tam nasıl halledeceğime dair bir bilgim yok. Site adım : www.evtekstilciniz.com isterseniz girip bir bakın.

Farkettiğim bir konuda ürünlerin üzerine geldiimde ürüne ait altta scrollbarda ip numarası veya yolu gözükmüyor bir üründe var diğerlerine yok. O Yüzdende girmiyor belki bu sorunla ilgili yol gösterici olabilir. Saygılar

bu arada hostingim LİNUX Hosting siteye uygun bir sunucu

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net
.htaccess deki değişiklikleri yaptın mı ?
eğer yaptıysan içeriğini paylaşabilirsen kontrol edeyim
http://forum.opencart-tr.com/thread-1061.html bu linkteki modülü kullanarak seo url oluştur daha rahat olur

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
merhaba, seo url için ben hosting firmamla görüştüm onlar hallettiler ama ben public_html içindeki kodu yazıyorum htaccess kodunu. Birde ikitane var bu dosyadan anlamadım

1.htacsess kodu
Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

2.htacess kodu
Kod:
# 1.To use URL Alias you need to be running apache with mod_rewrite enabled. 

# 2. In your opencart directory rename htaccess.txt to .htaccess

# For any support issues please visit: http://www.opencart.com

Options +FollowSymlinks

# Prevent Directoy listing 
Options -Indexes

# Prevent Direct Access to files
<FilesMatch "\.(tpl|ini|log|txt)">
 Order deny,allow
 Deny from all
</FilesMatch>

# SEO URL Settings
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^([^?]*) index.php?_route_=$1 [L,QSA]

### Additional Settings that may need to be enabled for some servers 
### Uncomment the commands by removing the # sign in front of it.
### If you get an "Internal Server Error 500" after enabling, then restore the # as this means your host doesn't allow that.

# 1. If your cart only allows you to add one item at a time, it is possible register_globals is on. This may work to disable it:
# php_flag register_globals off

# 2. If your cart has magic quotes enabled, This may work to disable it:
# php_flag magic_quotes_gpc Off

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net
.htaccess diye kendin oluştur bir tane ve içerisine aşağıda ki kodları yerleştir.
sende büyüh ihtimalle htaccess.txt ve .htaccess dosyaları olmak üzere iki tane var. bunların yedeğini al ve sil.

Kod:
# 1.To use URL Alias you need to be running apache with mod_rewrite enabled. 

# 2. In your opencart directory rename htaccess.txt to .htaccess.

# For any support issues please visit: http://www.opencart.com

Options +FollowSymlinks

# Prevent Directoy listing 
Options -Indexes

# Prevent Direct Access to files
<FilesMatch "\.(tpl|ini)">
 Order deny,allow
 Deny from all
</FilesMatch>

# SEO URL Settings
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^(.*)\?*$ index.php?_route_=$1 [L,QSA]
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
şöyle bir hata verdi

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@evtekstilciniz.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

eski dosyalarıda atıyorum olmuyor. htaccess dosyasını yeniden nasıl yazarım. Ben şöyle yaptım. Önce masaüstüne sağ tıklayıp yeni metin belgesi ekle dedim içine kodları ekledim ve farklı kaydet diyerek .htaccess diyerek UTF-8 şeklinde kaydettim tekrar dizine attım ama yinede olmadı gerisinide alamadım. Nerde yanlış yaptım acaba

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Adminden seo yu kapat mevcut .htaccess.txt ve .htaccess dosyaalrının ikisinide sil sunucundan.. ilk indirdigin opencart kurulum dosyaalrı içindeki .htaccess.txt dosyasını .htaccess yap ve ana dizine yolla daha sonra adminden seo yu tkrar evet yap.. büyük olasılıkla düzelecektir.. sunucunuz linux degilmi?

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
evet hesabom LİNUX dedğiniz yaptım bu sefer admin panelede giremiyorum yukarıdaki hayatı yine veriyor deli olcam anlamadım. Birde şu olayı mı acaba yanlış yapıyorum. .htaccess yapın diyorsunuz ya yaptıktan sonra dosyanın şekli sanki desteklenmeyen Dreamvewar dosyası gibi oluyor.

mrfelix

OpenCart-TR
Web sitesi
www.grafikweb.net
slckflz' Alıntı:
şöyle bir hata verdi

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@evtekstilciniz.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

eski dosyalarıda atıyorum olmuyor. htaccess dosyasını yeniden nasıl yazarım. Ben şöyle yaptım. Önce masaüstüne sağ tıklayıp yeni metin belgesi ekle dedim içine kodları ekledim ve farklı kaydet diyerek .htaccess diyerek UTF-8 şeklinde kaydettim tekrar dizine attım ama yinede olmadı gerisinide alamadım. Nerde yanlış yaptım acaba

php dosyaları senin sunucu okuduğuna eminmisin
cgi-bin klasörünün içinde ne var?
ve ikisininde chmod unu 755 yapınca o hata yok oluyor site açılıyor...

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Merhaba arkadaşım az önce sunucuyu aldığım yer hatamı halletti şuanda sorun yok ama nasıl yaptıklarını söylemediler. Burda paylaşırdım yoksa. Kalın Sağlıcakla tşk ederim

Loopus066

OpenCart-TR
seo url aktif ettikten sonra sitede müthiş bir yavaşlama sözkonusu oluyor tecrübesi olan arkadaşlar varmıdır nedeni hakkında