Şehir / Eyalet sorunu

denizkilic

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar.

opencart_v1.5.4.1 sürümünü kullanıyorum. KAYIT bölümünde ülke seçimi yaptıktan sonra ŞEHİR ve EYALET isimleri karşımıza çıkmıyor..
ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin..

teşekkürler şimdiden..

site ismi : parfumtester.com

tema ile ilgili bir sorun değil , temayı değiştir diyecek arkadaşlara yazmak istedim.
temayı default yaptım ona rağmen düzelmedi . başka bir çözüm yolu varsa arkadaşlar paylaşırlarsa mutlu olurum..

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
Biraz önce test ettim ve herhangi bir sorun göremedim. Sorun düzeldi ise konuya not düşmeniz iyi olurdu çünkü hala yardım beklediğinizi düşünen kişiler çıkabilir. Eğer sayfanızdaki sorun sizden kaynaklanıyor ise bunuda bildirmek isterim. Bazı zamanlar tarayıcılar sapıtabilir. Bu durumda tüm tarayıcı verilerini temizlemek gerekir.Ama şuan Ülke yada Şehir kısmında hiç bir sorun bulunmamaktadır.

erkan

OpenCart-TR
Benim bu problemim devam ediyor neden kaynaklanıyor olabilir ?
http://www.erkanrua.com/eticaret/

Veri tabanında ilçeler kısmında hepsi mevcut fakat jquery veya javascripten kaynaklı bir sıkıntı var sanırım. Yeni ortaklar ve Misafir kısmında sıkıntı yok Yeni hesap açarken problem oluyor.

Azimle s*çan duvarı delermiş sözünden yola çıkarak problemi kendi başıma çözmüş bulunuyorum. Üye olma kısmında il ve ilçe kısmında problem olduğundan dolayı bende account/register kısmındaki javascriptin sadece il ve ilçe çeken kısımlarını alması için javascriptini guest kısmında almasını sağladım. Durumu da açıklıyayım.
catalog/view/theme/shoppica/template/account/register.tpl deki
Satır 117. account/register/ olan kısmı checkout/guest/ olarak değiştirdim
Satır 217. account/register/ olan kısmı checkout/guest/ olarak değiştirdim
problemim düzeldi
shoppica themeasını kullananlar mutlaka burda takılacaktır. Kolay gelsin :)