Seçenek Sayısı Arttı Ürün Düzenleme Açılmıyor

polat_yener

OpenCart-TR
Sitemde herbir üründe yaklaşık 700 tane seçenek var 1 er cm boy seçileceği için seçenek sayısını azaltamıyorum yaklaşık 100 tane de ürün var ve arayüz değil ama admin panelinde ürünler sayfasında ürün düzenle butonuna tıklıyorum ve dakika tuttum 6 dakika bekletti bir ürünü düzenlemek için ve sonunda tarayıcı yanıt vermiyor dedi kapattı bu durumu nasıl düzeltebilirim

devopen

OpenCart-TR
700 adet seçenek mantıklı bir uygulama değildir. Textbox olarak bir tane seçenek ekleyin müşteri değeri kendisi girsin.

polat_yener

OpenCart-TR
ama burda seçeneklerde fiyat farkı var en ve boya göre herbir cm için yüzdelik bir fiyat farkı koyuyor ürün fiyatının üstüne yani şöyle selectbox1=çap selextbox2=boy bunların herbirinde 1 den 300 e kadar değer var ve herbir değerde fiyata +%1 fark eklemesi gerekiyor

devopen

OpenCart-TR
:) o vakit 2 tane textbox ekleyin müşteri değerleri girerken fiyat otomatik hesaplansın. Kodlarda biraz oynama gerektiren bir iş... çok zor değil istediğiniz. Öteki türlü hem size zahmet hem müşteriye. İçinde çok değer olan combobox tan değer seçmek kimsenin hoşuna gitmez...

polat_yener

OpenCart-TR
devopen' Alıntı:
:) o vakit 2 tane textbox ekleyin müşteri değerleri girerken fiyat otomatik hesaplansın. Kodlarda biraz oynama gerektiren bir iş... çok zor değil istediğiniz. Öteki türlü hem size zahmet hem müşteriye. İçinde çok değer olan combobox tan değer seçmek kimsenin hoşuna gitmez...
peki ürün detay sayfası ilk açıldığında seçenekleri yüklemek yerine seçenek tab ına tıklayınca seçeneklerin yiklenmesini nasıl sağlayabilirim

devopen

OpenCart-TR
Opencart forumlarında soruların ne kadar cevaplandığını görüyorsunuz... Cevaplanan sorular ile birşeyler yapmak içinde az da olsa bilginizin olması gerekiyor. Yeterli seviyede bilginiz ve tecrübeniz yok ise boşa zaman kaybetmiş oluyorsunuz. Eğer ciddi şekilde e-ticaret yapmak istiyorsanız profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim. Sizin işiniz site yapmak değil pazarlama yapmak olmalı... Örneğin bu mesajınızda istediğiniz şeyleri size adım adım anlatıp yada hazır şekilde kimse sunmaz ya da zor denk gelir diyelim... Sizin yanılmıyorsam başka nick ile diğer forumda da çokça sounuz var... Bu problemlerinizi yazıya dökün nasıl bir sistem istediğinizi doküman haline getirin ve bu istekleriniz için destek isteyin... Böyle bir durumda da işin ehli birilerini bulmanız lazım.

polat_yener

OpenCart-TR
ilk olarak şunu belirteyim ben yazılımcıyım ama php ile alakalı hiç bilgim yok masaüstü yazılımcısıyım. ama buraya kadar kki uğraşılarımı bir anda çöpe atıp yeniden başlamak yerine ben sadece sorunun çözümüne odaklanmak istiyorum.