sanal post hakkında

jourdain

OpenCart-TR
öncelikle daha önce bu konu açılmışmı diye kontrol ettim fakat bulamadım eğer var ve ben bulamadıysam forum yöneticilerinden özür dilerim.
soruma gelince; bilgisayar firmalarının yaptığı şeyi bende kendi siteme uyarlamak istiyorum. Firmamız müşterilerinin bize olan borçlarını kendi müşterilerinin uzattığı kartlardan bize direkt ödeme yapmalarını sağlamak. Yani Firmamız müşterisine müşterisi kart uzattığında o şunu yapabilsin; web sitemize kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapsın ve cari hesaba istinaden ödeme yapmak istiyorum gibi bir başlık altından girip ne kadar ödeme yapmak istediğini ve kredi kartı bilgilerini girip ödemeyi yapsın aldığı çıktıyı saklayıp tahsilata gittiğimizde bize o çıktıyı versin ve bizde makbuzunu verip bakiyesinden düşelim veya artı bakiyeye çıkaralım. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Çünkü şu anki kredi kartı modülü siteden alışveriş yapacağın ürünün toplam tutarını hesaplayıp o tutarda göre çekim yapmak zorunda bırakıyor. ben istiyorum ki müşterilerimiz alışveriş yapmadan da kredi kartı bilgileri ile istediği tutarda kredi kartı ile ödeme yapabilsin. şimdiden teşekkür ediyorum.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bunun yapılabilirgini incelemek lazım ancak müşterinizin müşterisi kartının bu şekilde kullanılmasını kabul edermi sorusunu sromak lazım.. ayrıca müşterinizin müşterisinini yani kredi kartı nın sahibi müşterinin ay sonund akredi kartı ektresinde ne görünecek ahmet firmasından elma alıp elma ile ilgili bir ödeme beklerken extrede mehmet firmasından armut alınmış harcaması görünürse müşteri ne düşünür ve üstelik birde kartının internet ten alışverişte kullanıldıgını görürse ve ayrıca taksitlendirme istedi yada ne bilim müşteri iade istedi iadesini kredi kartına nasıl yapacaksınız gibi bir sürü soru sorulablir?.. bu kredi kartı konusunda var olan yasalara uymayan bir uygulama ve hukuki sonuclar doğurup sizi sıkıntıya sokabilecek bir durum...

SCAMP

OpenCart-TR
evet bence de yasalara uymayan bir uygulama kredi kartı sahibinden habersiz bir alışveriş söz konusu başınıza büyük sıkıntılar açabilir

darasun

OpenCart-TR
Merhaba Jourdain,

Bu dedigini OC 1.4.8 surumu icin yapmistim. Sitede bayi girisi yaptiktan sonra urun almadan direk sanal postan kredi karti cekimi yapabiliyor.Cekilen miktar bayinin cariyesie isleniyor. Admin isterse fatura duzenleyerek isterse bayinin bakiyesinden direk miktari duserek bayi cari yonetimini yapabilir. Raporlamalar, bayi adina siparis girme gibi ozellikler eklemistim. Yaparken metroelektronigi baz alarak yapmistim.Istersen ozelden konusalim ben sana bayi kodu ve sifresi vereyim gir bir incele.

jourdain

OpenCart-TR
müşterisinin haber olmadan bir işlem yapılmayacak. müşterisine kart makinem yok toptancının hesabına çekicem xxxxx firmasının adı çıkacak extrede bilgisini verecek. olmadı ekstradan elinden yazılı bir belge alınıp bu sorun ortadan kalkabilir.

sabitertan

OpenCart-TR
Bu işlem 3. şahıslara müşteri bilgilerini iletmek anlamına gelir ve sorunlar yaratabilir.

osmansan

OpenCart-TR
Merhaba,
Öncelikle işbankası sanal posu kullanan var mı? var ise ücret vb. hakkında bilgi verebilir mi?

Birde, opencarta sanal pos entegre etmek değilde. bir ödeme sayfası yapmak mümkün müdür? müşteri ödeyeceği tutarı girip kredi kartı ile işbankası sanal posundan çekim yapacak.
normal bos bir sayfaya böyle bir ödeme sayfası yapılabiliyor mu?bir çeşit online ödeme formu

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
osmansan' Alıntı:
Merhaba,
Öncelikle işbankası sanal posu kullanan var mı? var ise ücret vb. hakkında bilgi verebilir mi?

Birde, opencarta sanal pos entegre etmek değilde. bir ödeme sayfası yapmak mümkün müdür? müşteri ödeyeceği tutarı girip kredi kartı ile işbankası sanal posundan çekim yapacak.
normal bos bir sayfaya böyle bir ödeme sayfası yapılabiliyor mu?bir çeşit online ödeme formu

Yapılır İletişime Geçerseniz Detaylı Yardımcı Olalım.