Sanal pos alma zorluğu

msdursun

OpenCart-TR
BanSn' Alıntı:
enteresan böyle bir şey var
ancak sanal banka birimi konu hakkında örnek kod ve/veya site veremedi telefonla. pazartesi gidip bizzat konuşacağım. eğer bu şekilde bir sistem varsa neden kullanılmasın.

ilgili link : http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/cep_bankaciligi/cepbank_alisveris.page

kangurum.com adresinde var uygulama yani orada görmüstüm
ayrıca banka kullanıcıların bir listesini yapmış buradan ulaşabilirsiniz

zenginum

OpenCart-TR
Bir ara işyerinde kredi ve kredi kartları hakkında br sunum hazırlamıştım, ozaman biraz kanunu inceledim ve kanunun bankalara epeyce bir sorumluluk verdiğini gördüm. Tabiki bi hukukcu değilim belki bazı şeyleri yanlış anlamış olabilirim. Ancak gördüğüm kadarıyla fiziki bir işletme olmadan bankalar sanal pos vermek istemiyorlar. Belki karşuılarında bir muhattap görmek istiyorlar. Hatta bir arkadaşımın kredi kartından 1.600-TL para harcanmış, kredi kartını nerelerde kullandığını inceleyip, parasını iade ettiler. Bankacıları sevmesekte, belki onlarda haklıdır.

Kimera

OpenCart-TR
Arkadaşlar anlamak istediğim bi konu var.

Sanal pos olayında tek bankadan sanal pos almak yeterli mi? (Taksitli satış hariç) diyelim ki ben Akbank dan Sanal Posu kaptım ve sistemime entegresin yaptım sorunsuz kuruldu ve kullanıma hazır.

Müşteri de siteye girdi ve alışveriş için ürününü seçti ödeme bölümüne kadar geldi. (Merak edilen konu burası) ben sistemimi Akbank'ın Sanal posunu kurdum ancak sitedeki müşteri ise Akbank ile çalışmıyor. Atıyorum YKB veya Garanti nin kredi kartı var, bunlarla Akbank Sanal Pos üzerinden ödeme yapabilir mi? Yoksa her banka için ayrı ayrı Sanal pos mu almamız gerekmekte?

Yoksa sadece Taksitli satışlar için mi farklı bankaların Sanal posları olmalı?

adsl77

OpenCart-TR
Kimera' Alıntı:

Sanal pos olayında tek bankadan sanal pos almak yeterli mi? (Taksitli satış hariç) diyelim ki ben Akbank dan Sanal Posu kaptım ve sistemime entegresin yaptım sorunsuz kuruldu ve kullanıma hazır.

Müşteri de siteye girdi ve alışveriş için ürününü seçti ödeme bölümüne kadar geldi. (Merak edilen konu burası) ben sistemimi Akbank'ın Sanal posunu kurdum ancak sitedeki müşteri ise Akbank ile çalışmıyor. Atıyorum YKB veya Garanti nin kredi kartı var, bunlarla Akbank Sanal Pos üzerinden ödeme yapabilir mi? Yoksa her banka için ayrı ayrı Sanal pos mu almamız gerekmekte?

Ykb yada diğer banka kartıyla akbank sanal posundan TEK çekim yapılabilir. Ancak dediğiniz gibi taksit istiyorsanız ayrı ayrı sanal pos almanız gerekir. Şuda var size tavsiyem garanti bankasından alırsanız şayet garanti kartları hariç (Bonus, Shop&Miles ve Flexi) Bonus özelliği taşıyan Denizbank, ING Bank, TEB ve Şeker Bank Bonus kartlarınada taksit yapabilirsiniz. Yani tek posla 4 farklı bankanın kartlarına taksit yapabilirsiniz. Aynı şey YKB içinde geçerli. World cart özelliği taşıyan Vakıfbank, Fortisbank ve Anadolubank kartlarınada taksit yapabilirsiniz. Akbankın o özelliği yok şuanda ama akın sanal posunu almak diğer bankalardan daha kolay. İşbankası posuylada maksimum kart özellikli ziraat bankası kartlarına taksit yapabilirsiniz ama alması enzor postur. Size bir tiyo ilk aldığınız sanal posu biraz işletip hareket gördükten sonra (muhtemelen akbank olur) diğer pos başvurularınızı yaparken hesap ekstresiyle gitmeniz. Pos alma şansınız baya artar. ;)

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Kimera

OpenCart-TR
adsl77' Alıntı:
Kimera' Alıntı:

Ykb yada diğer banka kartıyla akbank sanal posundan TEK çekim yapılabilir. Ancak dediğiniz gibi taksit istiyorsanız ayrı ayrı sanal pos almanız gerekir. Şuda var size tavsiyem garanti bankasından alırsanız şayet garanti kartları hariç (Bonus, Shop&Miles ve Flexi) Bonus özelliği taşıyan Denizbank, ING Bank, TEB ve Şeker Bank Bonus kartlarınada taksit yapabilirsiniz. Yani tek posla 4 farklı bankanın kartlarına taksit yapabilirsiniz. Aynı şey YKB içinde geçerli. World cart özelliği taşıyan Vakıfbank, Fortisbank ve Anadolubank kartlarınada taksit yapabilirsiniz. Akbankın o özelliği yok şuanda ama akın sanal posunu almak diğer bankalardan daha kolay. İşbankası posuylada maksimum kart özellikli ziraat bankası kartlarına taksit yapabilirsiniz ama alması enzor postur. Size bir tiyo ilk aldığınız sanal posu biraz işletip hareket gördükten sonra (muhtemelen akbank olur) diğer pos başvurularınızı yaparken hesap ekstresiyle gitmeniz. Pos alma şansınız baya artar. ;)

Umarım yardımcı olabilmişimdir

Hemde nasıl yardımcı oldun bilemezsin :) teşekkürler bilgiler için.

1999 dan beri Akbank ile çalışıyorum sanırım sıkıntısız olarak alabilirim :) ancak dediğin gibi Garanti den alabilsem daha güzel olur tek taşla çok kuş :)

devrimce

OpenCart-TR
Ben uzun zamandır 2CO ( http://www.2checkout.com ) kullanıyorum.
49 usd bir kereye mahsus üyelik ücreti var.
Sayfanızdan alım yapan müşterileriniz direk 2co sayfasına gidiyor oradan ödeme yapıyor kredi kartı ile. kredi kartından ücret tahsil ediliyor fakat güvenlik den de geçiiyor ve bir müddet sonra satıcıya mail geliyor. Fraud testinden geçti ürünü teslim edebilirsiniz diye.
Bankalara onca masrafı yapmakdansa en güzel alternatif çözüm..
Tabiki komisyonda var fakat cüzi miktarlar.. ayrıca biriken paranız 300 usd olmalı ki size bankanıza transfer etsin..
Kontrol panelleri İngilizce.Türkce yok..

demiş ateshb fakat ben banka hesapları bölümüne baktığımda türk bankalarının olmadıgını gördüm pek cok ülkeye ait bankalar var var fakat türk bankaları yok bu durumda paramızı nasıl tahsil ediyoruz üyeliği ciddi ciddi düşünüyorum fakat ödemenin aktarılacagı banka konusunda emin olamadım... Kısaca türk bankaları destekleniyormu desteklenmiyorsa ödemeyi nasıl alıcaz ...