Resimlerin arka planı beyaz

erkryan

OpenCart-TR
resimlerin sağ sol yada yukarı aşağısında resim küçük kaldığında arka plan beyaz çıkıyor ve ben f4f4f4 yapmak istiyorum ama steelsheet.css dosyasında bulamadım bu kodu

yusuf1990

OpenCart-TR
system/library/image.php dosyasını aç

if (isset($this->info['mime']) && $this->info['mime'] == 'image/png') {
imagealphablending($this->image, false);
imagesavealpha($this->image, true);
$background = imagecolorallocatealpha($this->image, 255, 255, 255);
imagecolortransparent($this->image, $background);
} else {
$background = imagecolorallocate($this->image, 255, 255, 255);
}
bu alanı değiştir 255 olan yerler renk kodları (RGB) photoshop tan renk kodunu kendine göre ayarlayarak yapabilirsin. resim ebatları örneğin 600*900 ise genel ayarlar bölümünden küçük resim boyutu 220*330 olmalı ebatlar işit olduğu zaman arkaplan görünmeyecek. bu sorunu ben yaşadım şimdi öyle bir problem yok yapman gereken resim oranlarını ölçekleme

erkryan

OpenCart-TR
çok teşekkür ederim
ama olmadı yine resmin taşan kısmının arka planı beyaz oluyor

yusuf1990

OpenCart-TR
işte resimin taşmasının sebebi o ölçüye uyduramaman. genel ayarlar bölümünde resim değerlerine girdiğin değerleri verir misin.

recep

OpenCart-TR
Arkadaşlar Temada 1.5.3 Sürüm sol ve sağ taraflar beyaz oralara nasıl resimler yerleştirebilirim ? Aynı şekilde üst taraftaki logo kısımlarına resimler ? Logoyu biraz buyuk yükluyorum Katogori isimlerinin üstüne geliyor..

Birde Katogorileri ana sayfada gösterince ortadaki slayt sağa kayıyor sola nasıl çekeriz biraz yardımcı olabilirmisiniz rica etsem

erkryan

OpenCart-TR
png yapabilirsin resimleri o şekilde üzerine geldiğinde de kötü görünmez ben logoyu o şekilde yükledim güzel oldu