Resim Yükleme

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Merhaba ;

bu aralar site de çok karşılaştığımız bir konu var. Bunun üzerine bunu paylaşmak istediğim sizinle.

Admin panelinde ürünlere resim yükleme de herkes sorun yaşıyor. yüklenen resimi isim sırasına göre yüklediği için çok ürünü olan arkadaşlar yükledikleri resimleri bulmakta zorluk çekiyor bunlardan biride bendim. o yüzden bunu yazmak istedim.

Yüklenen resimleri isim sırasına göre değilde; ilk sıraya almaktadır ve bu şekilde resimlerinizi hemen yükleyebiliyorsunuz.

admin/controller/common/filemanager.php

Bulunuz;
PHP:
if ($files) {

Hemen Altına;
PHP:
usort($files, create_function('$a,$b', 'return filemtime($b) - filemtime($a);'));

ekleyiniz.

24wj.png

anti91

OpenCart-TR
Ben genelde toplu ürün eklediğimden sorun yaşamıyorum bu konuda ama tek tek ürün yüklüyenler için gerçektende çok önemli bir paylasım tşkler.

einstein85

OpenCart-TR
ellerinize sağlık. gerçekten önemli bir dertten kurtardınız.

baran1979

OpenCart-TR
Merhabalar, Siteme resimleri yükledim ancak 20.000 Adet resim var... İki adet sorum var;

- Sitem ağırlaştı, Host ile görüştüm. Resimleri tek klasörde değil de farklı klasörlerde tutmaı söylediler Ancak bunu yapabilmem için en basit yol nedir ? Çünkü resimleri ayırmak yetmiyor bunları databasede de linkleri düzeltmem gerekiyor. Ayrıca hangi resim hangi ürüne ait bunu da bilmem gerekiyor.
- Resimleri tekrar boyutlandırdıgında yeni boyutlu resimleri cache klasörüne de atıyor. Ve 20.000 adet resmin oldugunu düşünürsek, bence bu da sistemimi ağırlaştırıyor.

iki konuyla alakalı herhangibir önerisi olan var mı ?

fanty_35

OpenCart-TR
bu düzenlemeyi 2.1.0.1 versiyonunda aşağıdaki gibi yapıyoruz arkadaşlar.

kodu bulun
Kod:
$files = glob($directory . '/' . $filter_name . '*.{jpg,jpeg,png,gif,JPG,JPEG,PNG,GIF}', GLOB_BRACE);

altına ekleyin
Kod:
usort($files, create_function('$a,$b', 'return filemtime($a) - filemtime($b);'));

ekremxx

OpenCart-TR
fanty_35' Alıntı:
bu düzenlemeyi 2.1.0.1 versiyonunda aşağıdaki gibi yapıyoruz arkadaşlar.

kodu bulun
Kod:
$files = glob($directory . '/' . $filter_name . '*.{jpg,jpeg,png,gif,JPG,JPEG,PNG,GIF}', GLOB_BRACE);

altına ekleyin
Kod:
usort($files, create_function('$a,$b', 'return filemtime($a) - filemtime($b);'));

Denedim fakat olmadı. sürümüm 2.1.0.1 Arıyordum tam buldum diye sevindim burda, uyguladım fakat çalışmadı. yüklediğim resimler yine karışık gözüküyor ilk başa eklemiyor.