PayU Ortak Ödeme Modülü ÜCRETSİZ

openkurumsal

OpenCart-TR
susturucu_46' Alıntı:
openkurumsal' Alıntı:
Bu sıkıntı modülle alakası olması lazım isterseniz kontrol edebilirim kurulumunu tekrardan özelden iletişim kurabilirsiniz.
Ö.M Gönderemiyorum rica etsem Ö.M den iletişim adresi yazabilirmisiinz?

Bu sitede özelden mesaj atabilmek için kısıtlamalar mevcut bende yeni farkettim avatarıma mail adresimi yerleştiriyorum buraya yazmam da sıkıntılı olacaktır kısa bir süreliğine yerleştiriyorum yöneticiden uyarı alırsam yine kaldırırım.

xatax

OpenCart-TR
Web sitesi
www.eticaretdergi.com
Merhaba arkadaşlar. Modülü burda paylaşan arkadaş kendi de ayarları nasıl yapacağını bilmiyor. Github üzerinden modül bulup paylaşmakla bu işler olmuyor. Kısaca aşağıda yapmanız gerekenleri açıklayım.

Opencart panelinde, modüle ait sayfada "Satış Sonrası Müşteriyi Gönder" kısmına aşağıda şekilde girin:

http://www.siteadresi.com/index.php?route=checkout/success

Gelelim payu panelinize. Payu panelinde Hesap Ayarları > IPN ayarları kısmına url adresinizi aşağıdaki şekilde girin.

http://www.siteadresi.com/index.php?route=payment/payu/callback

Daha sonra hesap ayarlarından "IPN (Instant Payment Notification)" seçeneğini işaretleyin.

Müşteriler ödeme yaptığında ödemenin panele düşmesi 5-10 dk sürer. Payu onayladıktan sonra ödemeyi panelinizde görünür.

Payu kullanacak arkadaşlara tavsiyem e-ticaret işine girecekseniz 100 -200 liraya kıyıp api destekli bir payu modülü kullanmanızdır.

slaytanic

OpenCart-TR
Bende modülü yükledim fakat şöyler bir sıkıntı var yapan arkadaş payu canlı bağlantı adresini .uk olarak belirlemiş modül özelliklerinde Türkiye için adres var fakat ben başına https:// şeklinde ekleyince 403 Forbidden server hatası alıyorum,(Seo url için .htascces dosyasını biraz karıştırdım da) bu canlı bağlantı adresini modülün kendi dosyasından değiştirmek mümkünmüdür?

Ekli dosyalar

• payuhata.jpg
    payuhata.jpg
    185.8 KB · Görüntüleme: 90

jet737

OpenCart-TR
Varolan modülümde yaşadığım bir problemin 2 ayaklı çapraz kontrolünü yapmak için bu modülü kurdum. Sonuç olarka daha önceki ücretli modülümdeki sorunu bu modülde yaşamadım (nedenini gerçekten bulamıyorum bunda olup onda olmayan neydi). Lakin merak ettiğim, ücretli modüller ile bu ücretsiz modül araısndaki fark nedir? neden ücretli modüller var? yukarıdaki mesajdaki gibi neden API'li modülü tercih etmeliyiz? API ne işe yarar?

Bu arada KDV ile ilgili kısım ne yazık ki opencart'ın kendi sitesindeki yorumlardada yer aldığı halde düzeltilmemiş.

firstmoon

OpenCart-TR
1.5.6.4 sürümde kurdum yönetim panelinde gözüküyor ancak sitede sipariş oluşturduğumda kasaya git dediğim de çıkmıyor neden olabilir acaba?

Notice: Error: Could not load model payment/payu! in /home/verapera/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_engine_loader.php on line 48

Böyle bir hata alıyorum

satrancokulu

OpenCart-TR
xatax' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Modülü burda paylaşan arkadaş kendi de ayarları nasıl yapacağını bilmiyor. Github üzerinden modül bulup paylaşmakla bu işler olmuyor. Kısaca aşağıda yapmanız gerekenleri açıklayım.

Opencart panelinde, modüle ait sayfada "Satış Sonrası Müşteriyi Gönder" kısmına aşağıda şekilde girin:

http://www.siteadresi.com/index.php?route=checkout/success

Gelelim payu panelinize. Payu panelinde Hesap Ayarları > IPN ayarları kısmına url adresinizi aşağıdaki şekilde girin.

http://www.siteadresi.com/index.php?route=payment/payu/callback

Daha sonra hesap ayarlarından "IPN (Instant Payment Notification)" seçeneğini işaretleyin.

Müşteriler ödeme yaptığında ödemenin panele düşmesi 5-10 dk sürer. Payu onayladıktan sonra ödemeyi panelinizde görünür.

Payu kullanacak arkadaşlara tavsiyem e-ticaret işine girecekseniz 100 -200 liraya kıyıp api destekli bir payu modülü kullanmanızdır.

Teşekkürler denedim ve oldu. Bu ayarları dikkate almanızı öneririm.

sfeax

OpenCart-TR
bende ürün adını vs. çekiyor ama fiyatını çekmiyor 00 gösteriyor napmak lazım

blog789

OpenCart-TR
Arkadaşlar anasayfa çok ağırlaştı. Hizmet sağlayıcı çok fazla sql çalıştığı yönünde bilgi verdi. Admin panelinde sorun yok.
Sizce neden olabilir?
Bu modülü kurduktan sonra mı böyle oldu bilmiyorum.

cody80

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar PAYU ORTAK ÖDEME modulunu kurdum ve ayarlarını yaptım sorunsuz sekılde payunun ortak ödeme sayfasına gidiyor yalnız kredı kartı bılgılerını gırınce odeme alınamıyor nerede yanlıs yapıyor olabılırım acaba yardım edebılecek arkadas varmı ?

krmtrpn

OpenCart-TR
merhaba ben de bu hatayı yaşıyorum.

çözüm bulan var mı?

Merhaba Test Etme İmkanım Oldu. Sorun Yok Çalışıyor. Lakin
Payu Ödeme Sayfasında Genel Toplamın Hemen Üzerinde KDV Göstermiyor

Ama Kargo Bedelleri Adı Altında Kargo ücreti + KDV yi Bir Gösteriyor.
Bunu Ayırmamız Mümkünmü?

bu da fazladan para çeiklmesine sebep olabilir.

dgnzcn

OpenCart-TR
arkadaşlar bu modülü 1.5.6.1 opencart sisteme kurdum fakat payu modül sayfasından PAYU İLE CANLI BAĞLANTI KISMINDA ayar yapmaya kalkınca aşağıdaki hatayı alıyorum.

You don't have permission to access /admin/index.php on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.