Para birimi sabitlemek

Tufan

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar 1,5 temamda şuanda 3 para birimi var ve varsayılan olan para birimi dolar ama ben tl yi varsayılan yapmak istiyorum para birimlerine geldim varssayılan dolar gozukuyor ama turkceye alamadım nasıl alabilirim

onurtan

OpenCart-TR
admin kontrol paneli / sistem / genel ayarlar / yerel / para birimi

Tufan

OpenCart-TR
En alt footer kısmında ekstralar altına kendim belirlediğim bir bilgi sayafasını eklemek istiyorum mesela Nasıl Alışveriş yapabilirim. Diye bir baslık ve tıklandıgında benim yazmıs oldugum acıklamalar gelecek ekstraların altına bunu nasıl yapabilirim

onurtan

OpenCart-TR
catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl

Dosyasının içinde extraların bulunduğu yere aşağıdaki gibi eklemeyi yap. Bu ayrı sayfada açar ve belirli bir genişlik ve yükseklik içerisinde senin açıklamanı gösterir . Tam sayfa olmasını istersen width="150" height="150" bu kısımları sil. Genişlik ve yüksekliğide ayarlamayı unutma.

<div class="column">
<h3><?php echo $text_extra; ?></h3>
<ul>
<li><a href="<?php echo $manufacturer; ?>"><?php echo $text_manufacturer; ?></a></li>
<li><a href="<?php echo $voucher; ?>"><?php echo $text_voucher; ?></a></li>
<li><a href="<?php echo $affiliate; ?>"><?php echo $text_affiliate; ?></a></li>
<li><a href="<?php echo $special; ?>"><?php echo $text_special; ?></a></li>
<li><<a href="aciklamaadresi.html" target="_blank" width="150" height="150">Bilgi Sayfası</a></li>
</ul>
</div>

Tufan

OpenCart-TR
onurtan kardeşim ayrı sayfada açar demişsin ben diğer sayfalar gibi tıklandıgında site içerisindeki bir sayfa gibi açtıramam mı bunu yani ek bir sayfa acılmasın yine sitenin içerisinde açılsın

onurtan

OpenCart-TR
Onu da bir ara ayarlayıp paylaşırım. Çünkü şuan verdiğim kodlar kadar çabuk yapılabilecek bir durum değil.