pamuk şeker

karincalar4

OpenCart-TR
Herkese mutlu sabahlar diliyorum. Bu sabah ki programımızda pamuk şekerden söz edeceğiz. Pamuk şekeri çocuklarımızın hatta bizlerinde çocukluk zamanlarımızın en çok sevilen şekeridir. Pamuk şeker yapımı kolaydır. Toz şeker ve şerbeti olduktan sonra geriye kalan pamuk helva işlemini pamuk şeker makinası halletmektedir. Çocukluğumuzda okul çıkışlarımızda ve teneffüsler de okul önlerinde gördüğümüz pamuk şekerciler unutulmaz hatıralarımızdandır. Bu nedenle çocuklarımıza pamuk şekeri konusunda baskı kuramayız. Çocuklar pamuk şekersiz yaşayamazlar. pamuk şekeri sağlık anlamında herhangi bir sorun teşkil etmez. pamuk şeker makine içerisinde herkesin gözü önünde meydana gelmekte ve dağıtılmakta. Sağlık açısından hiç endişe etmeyin. Çocuklarınıza patlamış mısır yerine pamuk şeker yedirmeyi tercih edin. Çünkü pamuk şeker de yapılış ve malzeme açısından hiçbir sağlık sorununa yol açabilecek etken bulunmazken patlamış mısırda yağ oranı küçük yavrunuz için kalp ile ilgili sıkıntılara neden olabilir. Sinemalarda mısır alıyorsanız kuna parka gittiğinizde de pamuk şeker almalısınız. Bir dinleyicimiz de çocuk şekerleri konsunda muzdarip olduğunu belirtmiş. Dinleyicimizin her yerde satılan ve çocukların kolaylıkla alabildikleri çocuk şekerlerinin sağlığı nasıl etkilediğini soruyor. Aslında çocuk şekerlerinin geneli aşırı tüketim olmadığı sürece çocuklarımızda sağlık sorununa neden olmaz.Çocuklarımızın şekerleri kontrollü tüketmesini sağlamayız fakat bunu yaparken onları çok sıkmamamız gerekiyor. Çünkü o yaşlarda bizde şekerlere aşırı düşkündük. Bilinmedik, kalitesiz olduğu izlenimi bırakan yerlerden çocuklarınıza şeker almanızı önermiyorum. Çocuklarınızda aşırı bir şeker tüketimi yoksa hiçbir sağlık sorununa neden olmaz.Ama çocuğunuz şeker hastası ise o zaman gözetim altında tutmakta fayda var. Çünkü şeker yiyemediğinden sizden gizli tüketme yollarını deneyebilir. Yiyeceği tek bir şeker bile şeker hastası çocuklarımızın sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle onlara çok dikkat edelim. Şekeri neden tüketmemeleri konusunda onları uyaralım, bilinçlendirelim ki onlar da kendi sağlıkları için kaçamaklar yapmasınlar. Bunun onları düşündüğümüz için yaptığımızın farkında olsunlar. Şeker hastalığı zor bir hastalık değildir fakat çocuk yaştaki biri bu hastalığa yakalandığında gerçekten zorlaşır. Bunun tek sebebi de şeker çocukların en sevdiği yiyecektir. Sürekli tüketmek istedikleri ve bıkmadan tüketebildikleri yiyecek şeker olduğundan şeker hastalığı olan çocuklarla kabullenme sürecini atlatmak aileler için zorlu bir savaş dönemidir.