opencart xml modülü yazacagım bilginize ihtiyacım var

caras269

OpenCart-TR
merhaba arkadaslar xml modülü yazmayı düşünüyorum hatta yazdım da diyebilirim lakin tek bi yerde takıldım xml den verileri alıyorum lakin bu verileri mysql e yazdırmam lazım ama ben mysql e yazan kodu bulamadım hangi tablolara hangi sıra ile yazdırmam lazım o konuda bilgisi olan yazarsa cok makbule gecer

Not:modül free olarak dagıtılacaktır.Desteklerinizi bekliyorum

bachelor

OpenCart-TR
Sen ne yazdın kardeş onu anlamadım. Öncelikle mysql de ürün kategori ,
marka tablolarını incelemen ve zorunlu giriş gerekliliği olan alanları bilmen gerekir. Opencart içerisinde yapacaksan bu işi model klasörü altındaki dosyalar database iletişimini yapan dosyalardır. Oradan bulabilirsin anccaaaak. Bilmen gereken önemli bir husus var mesela kategori yükleyeceksin ana kategori alt kategori
Mesela xml de 1 kategori ismi 1 kere geçebilir ama parent yani ana kategori adı 100 kere geçebilir. Yani girdi de kontrol de yapmalısınki aynı adda 100 kategori girmeyesin Yani bence işin daha yeni başlıyor bırak kimseye free dağıtacağım şekeri dağıtmayı işi öğren mutlu derim sana :=)

caras269

OpenCart-TR
zaten dün gördüm sistemi ve kodu da yazdım bugün test edeceğim olayı demo kurdugumda problem cıkacagını zannetmiyorum.