Opencart Watermark [Filigran] Çözüldü

tolga35

OpenCart-TR
Anlatılanları aynen yaparsanız bır problem yok
tek sorun urun resımlerınızı aynı boyutta eklemenız

ilkerergin

OpenCart-TR
Selam
Bunu şu şekilde uygulayabilirmiyiz;
Ürün isimlerinin-fiyatın falan direk resimin üzerine yazdırılmasını nasıl yapabiliriz ?
Örnek bi site şurası kwtables.com dan yaklaşık bahsettiğimi görebilirsiniz.

Kimera

OpenCart-TR
Arkadaşlar paylaşımlarınız güzel ellerinize sağlık, herkes birşeyler yapmaya çalışıyor ancak yapılan şeylerin birde görselleri eklense daha hoş olmaz mı?

Watermark [Filigran] bu şimdi nedir? sitenin neye faydası var, nasıl bir görüntü sağlıyor?

bunu eklerken yapan arkadaş birde bitmiş halde sitedeki gerekli yerin bir resmini paylaşsa da bizlerde görsek, beğensek veya beğenmesek, eklesek veya eklemesek.

Şimdi ben bunun ne olduğunu bilmiyorum. O kadar kodla PS ile uğraşıp yaptıkdan sonra ya beğenmezsem? Bu kadar uğraşmaya yazık değil mi?

Herşeye rağmen +2 Dk. ile daha güzel sonuçlar elde edilir.

muzorotti

OpenCart-TR
Kimera' Alıntı:
Arkadaşlar paylaşımlarınız güzel ellerinize sağlık, herkes birşeyler yapmaya çalışıyor ancak yapılan şeylerin birde görselleri eklense daha hoş olmaz mı?

Watermark [Filigran] bu şimdi nedir? sitenin neye faydası var, nasıl bir görüntü sağlıyor?

bunu eklerken yapan arkadaş birde bitmiş halde sitedeki gerekli yerin bir resmini paylaşsa da bizlerde görsek, beğensek veya beğenmesek, eklesek veya eklemesek.

Şimdi ben bunun ne olduğunu bilmiyorum. O kadar kodla PS ile uğraşıp yaptıkdan sonra ya beğenmezsem? Bu kadar uğraşmaya yazık değil mi?

şimdi bazı sitelerde resimlerin kopyalanmaması ( üzerinde başka isim olan bir resmi kimse almaz) için yapılan bir resim çalınmasını engellemek için yapılmış bir yöntemdir mesela sizin bir siteniz var sitenize koyduğunuz bir resmin üzerine teker teker sizinsitenizismi yazmanıza gerek kalmıyor bu uygulama ile sistem her resimin üzerine bu sizinsitenizismi ni yazıyor hiçmi internette karşılaşmadınız?

Kimera

OpenCart-TR
muzorotti' Alıntı:
Kimera' Alıntı:

şimdi bazı sitelerde resimlerin kopyalanmaması ( üzerinde başka isim olan bir resmi kimse almaz) için yapılan bir resim çalınmasını engellemek için yapılmış bir yöntemdir mesela sizin bir siteniz var sitenize koyduğunuz bir resmin üzerine teker teker sizinsitenizismi yazmanıza gerek kalmıyor bu uygulama ile sistem her resimin üzerine bu sizinsitenizismi ni yazıyor hiçmi internette karşılaşmadınız?

bak işte şimdi anlaşıldı ne olduğu, tabiki biliyorum o isimli resimleri. Ancak ilk mesajda resimlerin çalınmaması için denmiş sadece başka açıklama olmadığı için anlamamıştım.

Bilgi için teşekkürler.

xseaplus

OpenCart-TR
Söylenenleri adım adım yaptım. Photoshop ile imajı da hazırladım png olarak, transparan şeklinde, ve gereken yerlere de kopyaladım, cache klasörünü de boşalttım
Ancak transparan olması gereken resim, ürün resminin üzerinde transparan olmayan bir şekilde görünüyor...
Nerede yanlış yapıyor olabilirm?

biocyn

OpenCart-TR
Resmi png olarak kaydetmemiş de gif ya da jpg olarak kaydetmiş olabilirsin...

Resmi png olarak kaydetmelisin...

hikko

OpenCart-TR
ilk olarak cache ten kaynaklabilir bak burada yeni versiyonu var al kur ve cache silmeyi unutma
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2600&filter_search=watermark&sort=e.date_modified&order=DESC

xseaplus

OpenCart-TR
Teşekkürler arkadaşlar
Sorun png'nin formatındaymış... png olarak kaydediyorum, orada bir sıkıntı yok ancak photoshopta png24 olarak kaydediyordum ben, png8 formatında kaydedince sıkıntı ortadan kalktı...
Bir de şu extension'u deneyeyim bakalım, daha güzel sonuç verirse onu kullanırım, tekrar teşekkürler arkadaşlar

alexcelik

OpenCart-TR
Yanlız şöyle bir sorun var Afişler Hareketli resimler bölümünde çıkmaması gerek tarif ettiğiniz gibi yapınca ana sayfada hareketli resimlerde çıkıyor onu nasıl engelleyecez

kemo83

OpenCart-TR
Web sitesi
www.e-medikalci.com
Merhaba,
Öncelikle çalışma için teşekkürler.
Fakat v1.5.1 de localhosta uygulama çalışmadı.
Yardımcı olurmusunuz.
Teşekkürler.

oldu arkadaşlar.:sleepy: v.1.5.1
örneği görmek için tıklayınız.
Sadece watermaker.png dosyasını kendinize göre ayarlayın.
Ardından şu linkteki dosyaları dizinlere atmanız
son olarak /public_html/image/cache/data klasörünün içersini silmeniz yeterli.

ferree

OpenCart-TR
Data klasörünün içindeki resimleri silince , ürünlerdeki resimler siliniyor ama.yeni ürün ekleyincemi üzerine yazı gelecek acaba ?

resim isimleri değiştiği için kabul etmiyor,gitti butun emekler sanırım :( yedeğini almıştım oysaki.

srhnyldz

OpenCart-TR
ferree' Alıntı:
Data klasörünün içindeki resimleri silince , ürünlerdeki resimler siliniyor ama.yeni ürün ekleyincemi üzerine yazı gelecek acaba ?

resim isimleri değiştiği için kabul etmiyor,gitti butun emekler sanırım :( yedeğini almıştım oysaki.

arkadaşın mesajını daha dikkatli okusaydınız keşke. image/data klasörünü silmeyeceksiniz. image/cache/data klasörünün içini sileceksiniz. cache içindekileri sildiğinizde ürün resimleriniz gitmezdi. sadece ön bellekleme yapılan resimler giderdi. sayfayı yenilediğinizde watermark lı cache resimleri gelecekti.

piryapos

OpenCart-TR
5.1.3 versiyonunda çalışıyor incelek ve yapım hakkında detay için inceleyiniz şimdiden herkese hayırlı olsun
demo : http://www.laciniselbiseleri.com/lacin/index.php?route=common/home

maylila

OpenCart-TR
prnt.png

Hocam slayt banner' ada attı yazıyı, Ordan nasıl kaldırabiliriz ?

Yokmu yardım edecek arkadaşlar ?

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Güzel paylaşım yeni sürüme güncelleme yaptıktan sonra deneme yapacağım. Umarım yeni sürümde de çalışır.