Opencart-TR Özel Kurulum

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
Bir fikrim var. opencart-tr ailesi olarak 3-5 elimizden geldiğince bilgi paylaşımında ve işlerimizi yürütme çabasındayız.
bu sebeple opencart-tr ye özel bir kurulum hazırlayalım.
şöyleki mesela toplu ürün ekleme modulu kurulumun içinde yer alsın. vb modifikasyonlar. yani hepsini bir arada toplamış ve çalıştığından emin olduğumuz bir Opencart - Ultra sürümümüz olur.

bu konuda ben elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. hem hosting konusunda, hem de kodlama açısından. bi de opencart-tr için özel bir tema oluşturabilirsek tadından yenmez diye düşünmekteyim.

eğer fikrime sıcak bakanlar varsa bu başlık altında olmazsa olmaz modulleri ve/veya yeni olması gereken modulleri bildirirler ve listelerlerse 1 hafta gibi bir sürede güzel bir krulum paketi oluşturabiliriz.

OC sürüm olarak daha çok hakim olduğum ve modul fazlalığından dolayı 1.4.8b yi önermekteyim.

yorumlarınızı bekliyorum

grafikes

OpenCart-TR
Opencart - Ultra sürümü olarak işin bitmiş olduğu nokta muhasebe entegresyonu yapmak olurdu..

ufuk32

OpenCart-TR
düşüncen süper ama şöyle bir durum var.
armut piş agzıma düş olayı ben hiç bir bilgisi olmayan biriyim ve buradan ögrenerek yapmaya çalışıyorum.
hazır olunca olay benim içinde çok farklı olucak çünki herşey içinde al kur )).az çok dosyalarda nasıl degişiklik yapılacagını burada sizlerden ögrendim ve hala bilgim 0 üzerinden 0... lütfen beni ve benim gibi forum kullanıcılarını kolaycılıga alıştırmayın
alıştırmayınki forumda daha fazla takip olayımız olsun. düşüncen çok güzel telrardan ben içimden geleni söyledim.
genede sizlerin takipcileriyizzzz..

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
bi bakıma haklı bi bakıma da haksızsın arkadaşım. sonuçta evet hazır bir sistem oluşturulacak belki ama öğrenmek isteyen yine bu şekilde öğrenecek ve benim amacım hani her seferinde şu modulu ekleyemedim gibi sorular gelmesi. import export modulu için sayfalarca yazı var. stabil çalışıyor sonuçta hata almıyoruz doğru düzgün yapınca al çalıştığından emin olduğun paketi kur localde kodları incele kendi tasarımına göre uyarla dimi :D
zaten böyle bir paket oluşturulursa tasarım değiştirince bir çok hata olacaktır. yine aynı mantıkla kendi tasarımınıza uygun hale getirmek size kalmış olacak ve kendinizi geliştirmek adına daha başarılı olacaksınız. kod un mantığını da kavrayabileceksiniz diye düşündüm bende :D
neyse fikirler yazılsın bakalım son karar ne çıkacak :D

djalper

OpenCart-TR
güzel fikir hocam tebrik ederim opencartda yeniyim böyle birşey devamlı bir site üzerinde bulundursam güncellemeleri devamlı yapıp fullbackup şeklinde devamlı tutsak süper olur :)

ufuk32

OpenCart-TR
BanSn ben sadece fikrimi belirttim haklı olmakda haksız olmakda sorun degil sen herkeze fikirlerini sordun bende fikrimi yazdım bu durumda fikrimde bana haksızsın deme şansın yok :))) çün ki bu sormuş oldugun soruda iyi yada kötü cevaplar zaten alacaksın :) .....Fikirler Her Zaman Denk Düşmez :) gende dedigim gibi ben ve benim gibi bilgisi az olanlar SİZLERİN takipcileriyizzz...

coder

OpenCart-TR
Web sitesi
www.trproject.org
bunun icin bir ekip kurmak gerekir eğer böyle bir ekip kurma cabasında olursanız seve seve yanınızda olurum arkadaslar :)

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
coder bende bundan bahsediyordum işte. bir ekip oluşturabilirsek en azından güzel ve stabil bir sürüm toplamış oluruz. hosting konusunda kendi serverlerımı bu işe adayabilirim. sonuçta tekrar söylüyorum bu konuda ki amacımı sürekli aynı modullerle ilgili gelen yapamadım kuramadım mesajlarını bir nebze olsun azaltmak ve çalışan sürümden kişilerin kontrol ederek kendini geliştirmesini sağlamak. deneme yanılmadan çıkartmak aslında olayı. ve bu kadar paylaşımın yapıldığı forumda güzel bir opencart sürümü ile belki de daha çok kişiye adımızı duyurmak.

hkara64

OpenCart-TR
bende saNAL OLARAK KURUP YAPIYORUM KESİN ÇALIŞANLARI EKLİYORUM AMA BİR KAÇ AYAR YAPMAK GEREKİYOR YÖNETİCİ YETKİLENDİRME veri tabanı ayarlama modülleri aktif etme ve aktif ettikten ayar yapma gibi bunları da anlatmak gerekecek ............

coder

OpenCart-TR
Web sitesi
www.trproject.org
evet arkadaslar ama iki sekilde ekip gerek biri alt ekip oılmalı yani bazı şeyleri videolu anlatabilecekler edit yapabilecekler eğer 2 ekip olusturabilirsek cok daha güzel olur :)

mesela üst ekip :
2 coder
1 edit cod arası

alt ekip:
2 editör

böyle bir ekip cok güzel şeyler yapabilir :) eğer takım güzel olursa ki olacaına eminim 0 dan opencart yazarız saygadeğer arkadaslarım

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
sıfırdan opencart yazmamıza gerek yok adamlar ne güzel yazmış :D
ekibi de sınırlandırmak gereksiz ama tabi genel karar bu olursa bana her türlü uyar. :=)
ozaman bu başlık için bir süre belirleyelim (forum yöneticileri de katılsın artık dimi ama :D )
süre sonunda neyi nasıl yapacağımız şekillenmiş olur.

hkara64

OpenCart-TR
bende ugraşıyorum programlama göreli 7 8 yıl oldu temel html di ozaman için open cartı 3 4 aydır sanal olarak pc de deniyorum dergi kampanyasıyla kurdum bazı modüller pc de çalışmıyordu . onları deneme imkanım oldu paket olarak tek seferde kurulacak şekilde modülleri ve eklentileri gerekli ayarların yapımının anlatımıyla birlikte paylaşmak gerekecektir.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bunun için ekibe ne gerek var.. php, html, css bilen birisi tek basına da bu işin üstünden kalkar...coğu modül zaten forumda paylaşılmış,olmayan modülleri de php bilen birisi rahatlıkla yazabilir, css de işin makyajı oldugunda göre..bu paketi oluşturmak çok zor degil... eğer bu paketin oluşturulmasnda başka bir gaye (!) yok ise bence gereksiz armut piş ağzıma düş olur bu...