OpenCart Tema Tasarlama Hk.

tcagkansokmen

OpenCart-TR
şimdi arkadaşlar, opencart tema tasarlıyorum.

sorum şu: $header diyince, header.php dosyası geliyor. işte $column_left, $column_right gibi parametreler de ayarlanmış.

ben de buraya ek slider vb. dosyalar oluşturmak istedim.
temanın common kısmına ekledim bunu.
ardından controller/common/slider.php dosyası oluşturdum, bu klasörün altındaki diğer dosyalara göre ayarladım bunu da. (yanlış mı ayarladım acaba)

ama buna rağmen $slider şeklinde çağırttığımda dosyayı bulamadığını söyledi.
biraz daha dosyaları inceledim ve controller/common/home.php yi keşfettim. burada $this->children altındaki verilere ben de 'slider' diye bir veri ekledim.

ve olacağına emindim. ama olmadı, sayfa hiç açılmadı bu kez.
demek ki ben tek başıma bu işi çözemeyeceğim.

temamın common bölümüne nasıl dosya ekleyebilirim?

mdogan35

OpenCart-TR
Web sitesi
www.inokleen.com
Slider modülleri var onları incelemeni tavsiye ederim modül olarak hazırladığın taktirde istediğin her yerde gösterebilirsin...

Saygılarımla,

tcagkansokmen

OpenCart-TR
Ya sliderım hazır ama html ve jquery bazlı.
Zaten bunu sadece slider için istemiyorum. Hani, diyelim yeni bir dosya eklemem gerekti şimdi aklıma gelmeyen "bilmemne.php" gibi hem anasayfada, hem ihtiyaç duyduğum sayfalarda kullanabileceğim bişi.

Ben bu dosyaları nasıl tanımlar ve değişkene atarım, bunu öğrenmem lazım. ileride de ihtiyacım olacak çünkü. tam olarak nasıl aratmam gerektiğini de bilemedğim için google'da sonuca ulaşamadım.

mdogan35

OpenCart-TR
Web sitesi
www.inokleen.com
Opencart sistemindeki kullanılan Slider larda php ve jquery tabanlıdır zaten, ve modül olarak eklediğiniz bir şeyi istediğiniz sayfada gösterebilir istemediğinizde göstermezsiniz buna göre ayarlıdır zaten, siteye bilmemne.php ekleyecekseniz bu sisteme göre ekleme yapmalısınız yani MVC sistemine göre tema dosyaları .tpl controller ve dil dosyaları php olarak eklenebilir ve istediğinizi yapabilirsiniz. Size tavsiyem öncelikle Opencart yapısını öğrenmeniz gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir...

Saygılarımla,