Opencart otomatik tamamlama sorunu versiyon 1.5.1.3.1

zedy_2000

OpenCart-TR
Merhabalar opencart 1.5.1.3.1 versiyonu kullanıyorum. Admin panelinde sizin için seçtiklerimiz ve ürünler içerisindeki benzer ürünlerde bulunan otomatik tamamlama ile ürün ekleme çalışmıyor. Bundan birkaç gün önce rahatlıkla otomatik tamamlama ile ürün ekledim şimdi otomatik tamamlama ile ürün ekleyemiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan ve çözümünü bilen bir arkadaşımız varsa yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
En son çalışır halinden sonra sitede yada dosyalarda değişiklik yaptınızmı? Yaptığınız değişikliktendir muhtemelen.

zedy_2000

OpenCart-TR
üstadım teşekkür ederim konuyu inceledim dediklerinizi yaptım çalışıyor.

Çözümü
-------------------------------------------------------------------
admin/view/template/common/header.tpl

Bul:
<script type="text/javascript" src="view/javascript/jquery/ui/jquery-ui-1.8.9.custom.min.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="view/javascript/jquery/ui/themes/ui-lightness/jquery-ui-1.8.9.custom.css" />

Değişitir:
<script type="text/javascript" src="view/javascript/jquery/ui/jquery-ui-1.8.16.custom.min.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="view/javascript/jquery/ui/themes/ui-lightness/jquery-ui-1.8.16.custom.css" />

soulofthesea

OpenCart-TR
sorunum çözüldü ancak şimdi yeni farkettim ki export import modülü gitmiş :( bunun için ayrıca uğraşacağım.
sadece header.tpl içindeki kodları export importa göre düzenleyince düzeldi :)

cheshim

OpenCart-TR
Selamlar,
Konu biraz eski ama benzer bir sorunu yasadigim icin buradan tekrar sormak istedim. Konu eski oldugundan cozumu de eski versiyona gore yazilmis, fakat benzer bir sorunu 2.1.0.1 surumunde yasiyorum. Yukarida yazdiginiz gibi header.tpl dosyamda jquery versiyonu daha yenisi yaziyor yani su sekilde:

PHP:
<script type="text/javascript" src="view/javascript/jquery/jquery-2.1.1.min.js"></script>

Ben bunu nasil cozebilirim lutfen yardimci olabilir misiniz?