opencart iletişimden mesaj iletme problemi

emir28

OpenCart-TR
iletişim sayfasını tıklayıp mesaj yazıyorum ama ne mail adresime ne de sitede herhangi bir yere yazdığım bu mesaj gelmiyor. sorunu nasıl düzeltebiliriz. modül mü yüklemek gerekiyor bilmiyorum ama yardım ederseniz sevinirim

siteyi sorarsanız probleme bakmak için

www.nakışanahtarlık.com

demon

OpenCart-TR
bende 1.5.6 sürümünü kullanıyorum. bendede aynı sorun var. bir arkadaşımız mail.php ile bir değişilik yapınm demişti ama yine olmadı. bendede şöyle bir sorun var yeni bir üye olduğunda , yeni bir şipariş olduğunda ,ben müşterinin siparişini onayladığımda ve topla mail gönderiminde mail gitmiyor. yani mail olarak hiç birşey çalışmıyor opencart 1.5.6 sürümünde. buna bir çare bulmak lazım. ( en azından şunu merak ettim opencart 1.5.6 sürümünü kullanıp mail'leri çalışan arkadaşlar var mı yoksa genel bir sorun mu?)

emir28

OpenCart-TR
bu konuyu açıklığa kavuşturacak bir yetkili yok mu acaba sitedeki tüm yöntemleri denedim ama bir sonuç yok

demon

OpenCart-TR
sanırım yok . zaten opencart'ın en büyük problemlerinden biriside şu mail sorunu ya... off wallahi sıkıldım ne bilen var nede yardım eden. opencart 1.5.6 da da aynı sorun vardı opencart 2.0 da da aynı sorun var mail göndermiyor kardeşim. allah için bileniniz yok mu ya

tasarimcenter

OpenCart-TR
Web sitesi
www.tasarimcenter.com
Arkadaslar bu sorun aslinda dizinle ilgili degil. Sorununuz kullanmis oldugunuz hostingle ilgili. Phpmail yada smtp mail farketmez. Zaten smtp icin ayarli cok duzgun yapsaniz bile sorun yasarsiniz. Hostinginizi degistirin. Justhost bluehosttan alin ugrasmayin bu tur problemlerle cozumu budur.

emir28

OpenCart-TR
demon' Alıntı:
sanırım yok . zaten opencart'ın en büyük problemlerinden biriside şu mail sorunu ya... off wallahi sıkıldım ne bilen var nede yardım eden. opencart 1.5.6 da da aynı sorun vardı opencart 2.0 da da aynı sorun var mail göndermiyor kardeşim. allah için bileniniz yok mu ya

konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu konuya çözümü buldum arkadaşlar. 1.4.9.5 ve 1.5.1.3 versiyonlarını kullanıyorum. önceden kullandığım host free bir hosttu daha doğrusu hostingerdi. şimdi alastry kullanmaya başladım ve oradan bir mail hesabı oluşturdum geldim admin panelde

sistem-genel ayarlar-mağaza isminin yanındaki düzenle seçeneğine tıkla-eposta

buradan posta ayarı için smtp seçildikten sonra aşağıda açılan kısmı doğru doldurun. be sadece doldurulacak kısımları yazıyorum

SMTP Host: mail.siteadresi.com (burası sizde farklı olabilir. hostlara göre değişebiliyor. kullandığınız hostun mail panelinden burayı öğrenebilirsiniz.)
SMTP Kullanıcı Adı: olusturduğunuzmail adresi örneğin iletisim@siteismi.com gibi
SMTP Parola: oluşturduğunuz mail adresine tanımladığınız parola
SMTP Port: 587 (fakat hosttan hosta değişiklik gösterebilir. smtp host adresini aldığınız sayfada bu bilgide yer alıyordur muhtemelen)
SMTP Zaman Aşımı: 5 (bu kısımda hosttan hosta fark edebiliyor fakat çoğunlukla standart 5 kullanıyorlar. burayı da smtp host adresini öğrendiğiniz sayfadan kontrol edebilirsiniz)

eğer kendi hostunuzun mail sistemini değil de hotmail gibi sistemleri kullanmak istiyorsanız o sistemlerin ayarlarını da yaparak kullanabilirsiniz.

örnek olarak 1 tane yazayım

hotmail için ayar

SMTP Host: smtp.live.com

SMTP Kullanıcı Adı: ****@hotmail.com

SMTP Parola: (****@hotmail.com adresinin parolasını yazacaksınız)

SMTP Port: 25 (eğer 25te çalışmazsa 587 yazıp deneyin)

SMTP Zaman Aşımı: 5 (bu kısım standart)

ben hotmail gibi sunucalar yerine kendi mail sunucunuzu kullanmanızı tavsiye ederim güvenlik gerekçesi ile hesaplardaki güvenlik sorusu yada güvenlik denetimlerine takılan mail sistemi o adımları geçemediği için mail gönderemeyebiliyor.