Opencart ile Sql Entegreli çalışma

baymir

OpenCart-TR
Şöyle birşey yapmak mümkünmüdür ?
Opencart Ürün fiyatlarını işyerimin kullanmış olduğu muhasebe programının sql 'inden çektirmek. Veya buna benzer bi işlem. Acaba böyle birşey yapmak mümkünmüdür ?
Bundaki amaçda şu muhasebe programından ürün fiyatları güncellendiğinde opencart daki ürün fiyatlarıda güncellemek.

Veya buna benzer ürün fiyatlarını güncellemek için bir önerisi olan var mı ?

Şimdiden teşekkürler.
İyi çalışmalar

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
aynı sistemi ben kullanıyorum
işyerinde kullanmış olduğum program trx market yönetimi ve sql tabanlı bir program
ben şu şekilde yapıyorum exxelden içeri aktar modülünü kullanıyorum ancak exxel dosyasınıda sql aracılığı ile accees te sorgular oluşturup excell dosyasının formatında bir sorgu oluşturuyorum çıkan sorgunu nsonucunu excel dosyasına yapıştırıp içeri aktarıyorum ve sitemi güncelliyorum ben bu işlemi hergün 1 yada yeni ürünler olduğunda 2 -3 kez yapıyorum ortalama 3 dk içinde tüm siteyi güncellemiş oluyorum ve çok işime yarıyor
ticari programda ürünün ismini değiştirdiğimde stok miktarı değiştiğinde fiyat değiştiğinde tüm bilgileri güncellemiş oluyorum
acces bilginiz varsa yapabileceğiniz en kolay yöntem

baymir

OpenCart-TR
İlginiz için teşekkürler.
Ben de biraz araştırdım. Şimdilik bu şekilde yapıcaz sanırım.
Çok teşekkürler

sabitertan

OpenCart-TR
Bir curl bağlantısı ile muhasebe veritabanından site veritabanına doğrudan bağlantı yapılabilir. Bunu da bir cronjob' a bağlarsınız böylece sürekli olarak ürün fiyatlarınız güncellenmiş olur.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
sabitertan' Alıntı:
Bir curl bağlantısı ile muhasebe veritabanından site veritabanına doğrudan bağlantı yapılabilir. Bunu da bir cronjob' a bağlarsınız böylece sürekli olarak ürün fiyatlarınız güncellenmiş olur.

haklısınız ben il yapmaya çalıştığımda bununla ilgili birkaç arkadaşla görüşmüştüm ancak epey bir ücret istediler dolayısıyla vazgeçtim birde hostunuzdaki sql'e dışardan erişimin açık olması gerekiyor tabbii
yapılacak ara yazılımla belirlediğiniz süre aralıklarıyla veri güncellemesi yapılabilir
tabii ücretsiz bir scrip kullanırken böyle bir ara yazılıma yüksek ücret ödemek istemdiğim için vazgeçtim
ne kadar gerekli olur ihtiyaca göre değişir tabii

grafikes

OpenCart-TR
irembagi' Alıntı:
aynı sistemi ben kullanıyorum
işyerinde kullanmış olduğum program trx market yönetimi ve sql tabanlı bir program
ben şu şekilde yapıyorum exxelden içeri aktar modülünü kullanıyorum ancak exxel dosyasınıda sql aracılığı ile accees te sorgular oluşturup excell dosyasının formatında bir sorgu oluşturuyorum çıkan sorgunu nsonucunu excel dosyasına yapıştırıp içeri aktarıyorum ve sitemi güncelliyorum ben bu işlemi hergün 1 yada yeni ürünler olduğunda 2 -3 kez yapıyorum ortalama 3 dk içinde tüm siteyi güncellemiş oluyorum ve çok işime yarıyor
ticari programda ürünün ismini değiştirdiğimde stok miktarı değiştiğinde fiyat değiştiğinde tüm bilgileri güncellemiş oluyorum
acces bilginiz varsa yapabileceğiniz en kolay yöntem

bende sistemin v1.5 i kullanıyorum sizin yaptığınız gibi excelin içeri aktar modülünü kurarken admin panelimden sistem>export - import menüsünü tıklayınca sayfaya
Cannot access private property Document::$title in /home/freeshpc/domains/freesh.com/public_html/admin/controller/tool/export.php on line 7 hatası alıyorum baymir arkadaşım bu sorunu nasıl hallettin..