opencart için hosting seçimi

thraine

OpenCart-TR
merhaba
domainimi godaddy den aldim host fiyatlarıda uygun geldi.normalde sadecehosting kullanıyorum ve çok makul fiyatları yok verdikleri hizmete göre.opencart test denemelerimide sadecehostingde yapmiştim ama
gerçek magzanın hostunu godadyden almayı düşünüyorum.peki burdan kurulum yaptigimda herhalde bir language problemi yasarmiyim. + ssl aldigimda kurulumu kolaymı

Oguzz13

OpenCart-TR
Bende Godaddy'den aldım hosting'i..

Unlimited hosting aldığında hosting'le beraber geliyor SSL..

Kurulumu çok kolay, zaten tek domain'in varsa işin daha da kolaylaşacaktır. Satın aldıktan sonra "My Products" kısmından SSL Menüsü var. Ona tıklayıp hangi domain'de kullanacağını seçiyorsun SSL'i (hosting'le gelen SSL sadece bir domain'de kullanılabiliyor).

24 saat içinde de onaylanıp SSL bağlanıyor, yine aynı yerden bağlanıp kontrol edebiliyorsun, mail'de geliyor zaten.

Aslında Server'ları Türkiye'de olan bir firma istemiştim bende ilk başta. Hostgator'u düşünüyordum Türkiye'de hizmet vermeye başlamış diye ama server'lar Amerika'daymış. O zaman Godaddy daha iyi seçim diye oradan aldım bende.

Eğer İngilizcen varsa işini görecek kadar, Godaddy'yi tavsiye ederim.

thraine

OpenCart-TR
dil sorunu olmuyor dimi.
nekadara aldin

dil sorunu derken opencart kurdugumda türkçe karakter problemleri

114 dolara geliyor.iyimiş fiyatı

Oguzz13

OpenCart-TR
Dil sorunu hosting'le alakalı bir şey değil.. Opencart'ın Türkçe'yse bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Hosting'de unlimited alman gerekiyor SSL dahil olması için. Ona dikkat et sadece.

thraine

OpenCart-TR
Ultimate
$9.99 /month bu oluyor zaten 3 secenek var :)

mehmet80

OpenCart-TR
godady bilmiyorum ama turhosttun kurumsal paketlerini tavsiye edebilirim. 4 yıldır her hangi sorun yaşamadım. Bazı yazılımların gereksinimleri sunucuda varsayılan kapalı ise iletişime geçtiğinizde hemen düzeltiyorlar. Ayrıca Kurumsal paketlerde hiçbir ayar yaptırmadan opencarttı kurup kullanabilirsin.