Opencart Dil destegi Themeforest Temasi

shop1

OpenCart-TR
Yeni bi tema satin aldim
yalniz cok basit gözükmesine ragmen hala sitenin dilini istedigim gibi ceviremedim.
Temayi indirdigim sitede dil icin fazla bir bilgi verilmemis, sadece "english.php" yi degisiklik yapip kullan diyo, ama degisiklik yapinca hata veriyor
nasil kullanicam ?
elimdeki temanin dil dosyasini almancaya cevirebilecek bir arkada varmi ?
yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekür ederim
sitede cok degerli üstadlar var ama malesef yorumlarda kendilerini göremiyoruz.
böyle basit olaylara bilgisi olan arkadaslarin müdahele etmesini diliyorum
umarim bu konuda bilgi arkadaslar konuya cevap vermekte üsenmezler

shop1

OpenCart-TR
Hocam sayfa bu :

http://themeforest.net/item/fashionista-premium-opencart-theme/full_screen_preview/491010

burda da temanin özelliklerini, nasil degistirelecegini vede dil hakkinda da kücük bir info vermis.
Sol taraftaki menüye dikkat edersen göreceksin (Language)

http://www.templatestock.net/themes/opencart/Fashionista/documentation/

Biri yardimci olursa cok sevinirim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
All additional language configuration can be found in the main language folder /catalog/language/english/*

Dreamweaver veya Notepad ++ Gibi Editörlerle ,

Türkçe çevirilerinde karakter hatası alıyorsanız : karakter ayarlarını UTF-8 Bomsuz Olarak Kayıt Ederseniz Sorun Yaşamaz Hata Almazsınız.

31nds.jpg

shop1' Alıntı:
Hocam sayfa bu :

http://themeforest.net/item/fashionista-premium-opencart-theme/full_screen_preview/491010

burda da temanin özelliklerini, nasil degistirelecegini vede dil hakkinda da kücük bir info vermis.
Sol taraftaki menüye dikkat edersen göreceksin (Language)

http://www.templatestock.net/themes/opencart/Fashionista/documentation/

Biri yardimci olursa cok sevinirim.

shop1

OpenCart-TR
Sevgili hocam,
hatayi niye veriyor bilmiyorum ama bende dil dosyasi var,
birinize göndersem bana hatayi düzeltebilirmi ?
yaklasik 3 aydir bekliyorum, belki sizin icin 5 dakikalik istir, ama malesef beni cok ugrastirdi,
bir türlü hatayi bulamadim.
sitede cok basit oldugundan bahsediyor.

bu arada ben türkceye cevirmiyorum.
ben siteyi almanca kullanicam
yalniz almanca dil dosyasini yükledigimde, görmüs oldugunuz temayla uyum saglamiyor.
yani almancayi sectigimde temanin menüleri yanlis gösteriyor,
mesela _TEX_HOME_ gibi.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
shop1' Alıntı:
Sevgili hocam,
hatayi niye veriyor bilmiyorum ama bende dil dosyasi var,
birinize göndersem bana hatayi düzeltebilirmi ?
yaklasik 3 aydir bekliyorum, belki sizin icin 5 dakikalik istir, ama malesef beni cok ugrastirdi,
bir türlü hatayi bulamadim.
sitede cok basit oldugundan bahsediyor.

bu arada ben türkceye cevirmiyorum.
ben siteyi almanca kullanicam
yalniz almanca dil dosyasini yükledigimde, görmüs oldugunuz temayla uyum saglamiyor.
yani almancayi sectigimde temanin menüleri yanlis gösteriyor,
mesela _TEX_HOME_ gibi.

Merhaba; sitenize Almanca yüklediginizde almanca dil dosyaları muhtemelen opencartın standart modülleri ve dosyalarına göre ayarlanmıştır siz opencartın standart modül ve dosyalarının dışında yeni modül, sayfa, eklenti yüklediyseniz onlara ait dil dosyalrı malesef almanca dil dosyalrında olmadıgından siz bu hataları alırsınız bunlar hatadan daha cok almanca dil dosyalarındaki eksiklerden kaynaklanır çözümü ise sonradan yüklediginiz eklenti sayfa yada mdoüllere ait eksik cevirileri Almanca dil dosyalarına eklemek le çözebiliriniz...

shop1

OpenCart-TR
Mutlaka,
ALmanca dil dosyasi normal Opencart Temasi icin uygun,
benim kullandigim ise farkli bir thema ( themeforest in temasi )
o nedenle degisiklik yapacagim yerleri bir türlü anlayamadim.
Gerci yukarda Taylan arkadas cok güzel izah etmis,
onu bi denemeliyim.
bu arada simdi almanca dil dosyasini aktif ettim.
sitede herhangi bir ürüne tikladigimda gelen hata su " Error: Could not load language module/manufacturer! "
screenshot ta hata olan kismi kopyaladim , Görüldügü gibi yazilar yanlis cikiyor, ( http://img268.imageshack.us/img268/2131/hataopencart.jpg )
vede kategorilere tikladigimda yukarida yazdigim hatayi veriyor " Error: Could not load language module/manufacturer! "

birde almanca dilinden ingilizceye cevirdigimde verdigi hata kodu bu :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shophcom/public_html/m/catalog/language/de_DE/de_DE.php:1) in /home/shophcom/public_html/m/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shophcom/public_html/m/catalog/language/de_DE/de_DE.php:1) in /home/shophcom/public_html/m/system/engine/controller.php on line 29

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
shop1' Alıntı:
Mutlaka,
ALmanca dil dosyasi normal Opencart Temasi icin uygun,
benim kullandigim ise farkli bir thema ( themeforest in temasi )
o nedenle degisiklik yapacagim yerleri bir türlü anlayamadim.
Gerci yukarda Taylan arkadas cok güzel izah etmis,
onu bi denemeliyim.
bu arada simdi almanca dil dosyasini aktif ettim.
sitede herhangi bir ürüne tikladigimda gelen hata su " Error: Could not load language module/manufacturer! "
screenshot ta hata olan kismi kopyaladim , Görüldügü gibi yazilar yanlis cikiyor, ( http://img268.imageshack.us/img268/2131/hataopencart.jpg )
vede kategorilere tikladigimda yukarida yazdigim hatayi veriyor " Error: Could not load language module/manufacturer! "

birde almanca dilinden ingilizceye cevirdigimde verdigi hata kodu bu :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shophcom/public_html/m/catalog/language/de_DE/de_DE.php:1) in /home/shophcom/public_html/m/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/shophcom/public_html/m/catalog/language/de_DE/de_DE.php:1) in /home/shophcom/public_html/m/system/engine/controller.php on line 29
Merhaba; öncelikle
Error: Could not load language module/manufacturer bu hata manufacturer yani markalar modülünün dil dosayasının almanca doslayar içinde olmadıgını söylüyor.. ingilice yadaTürkçe dil dosyaları içinde örnek catalog-language-english-module klasörünü ac aynı sekilde almanca daki aynı isimli klaösrüde ac yan yana bak almanca içinde olmayanları ingilizceden kopyala almanca klasörü içine yapıştır.. sonrada onları tek tek acarak almancaya cevirisini yaparsın.

diğer hatan için ise siteyi incelmek lazım ama ingilizce dil dosyalarının birinde olmaması gerekn bir karekter olabilir bu hataya sebeb olan..

shop1

OpenCart-TR
Osdem66, Dedigin gibi oldu,
Ben Catalog >> Language >> German > module yi actim, ve yerine satin aldigim temanin orjinal module nin icindeki manufacture.php yi german dil dosyasina ekledim. acildi kategoriler.

Yalniz bu yazilar hala bozuk,
footer.php de oynama yaptim biraz düzeldi ama bu seferde Welcome yazisi _WELCOME_TEX olarak degisti, yazilarin yanlis cikmasinin sebebi dil dosyalarindaki php dosyalarinin uyumlu olmamasi,
bazilarinda fazla bazilarinda eksikler var,
deneyip degistireyim diyorum ama hata kodlarinin ana kaynagini yani hatayi bulup nerede degistirecegimi okuyunca anlayamiyorum.
dil dosyalarina asagida ekledim
biri Fashionista temasinin orjinal dil dosyasi, digeri ise German opencart 1.5.1 dil dosyasi

vermis oldugun bilgiler icin cok sagol.

Ekli dosyalar

• english.rar
    38.8 KB · Görüntüleme: 3
  • de_DE.rar
    40.4 KB · Görüntüleme: 4

shop1

OpenCart-TR
beyler bu dil dosylarini bana aciklayabilecek bir hayirsever yokmu forumda ?
aylar gecti yapamadim.
Forumun büyük abilerinden de ses gelmiyor.