Opencart Design, Flash, Gif

shop1

OpenCart-TR
Bazi kullanicilar sayfalarini cok güzel degitirmisler
ben sayfama burdaki bir kullanici arkadasin yaptigi sayfa gibi yapmak istiyorum
ama nerden sayfami bu arkadasinki gibi degistirebilirim,.
Arkadas acaba bendeki template nin aynisinimi kullanmis yoksa yeni bir template mi kullaniyor ?
anlamadigim konu bu sayfaya nasil sekil verebilirim ?
yukaridaki mavi semayi büyütüp kücültmek , anasayfada kendiliginden degisen 5 - 6 adet ürün resmi (flash veya flash olmadan mümkünse öylede olabilir )
Bu konularda bilgisi olan arkadaslarin destegine ihtiyacim var
yazdigin her yorumu 3 kere okuyacagimdan süpheniz olmasin

Örnek aldigim site bu

www.ucuzavarken.com

hikko

OpenCart-TR
RE: Opencart Design , Flas , Gif

arkadaşım yapman gerekenleri sırayla söyliyeyim benzetebilirsin çok basit olarak bir default temaya internette gırla olan bir menü maker progamına birde sabit ertanın yapyığı advanced slider modülünü sayfanın en üstünde görüntülemeye bak modüllerin tpl lerinden çerçevelerini kaldır sepeti yukarı almaya bak bitti çok rahat yapabilirsin

shop1

OpenCart-TR

cok sagol arkadasim
peki degisikligi yapacagim yer neresi ?
ftp icine dosyami ekleyecem? yoksa admin sayfasindanmi degisiklik oluyor ?
ayrica bu degisikligi yapmam icin ben google de su sekilde arama yaptim " Opencart Tema ekleme "
bilmiyorum dogrumu aradim ama biseyler bulamadim
sanirim benim kadar acemisi yok olmali ki kimse bu konuda google de yazma gayretinde bulunmamis,
cok kisa anlatirsan memnun olurum

Rapoloji

OpenCart-TR

Adsız.jpg

arkadaşım şu tip birşey işini görürse default template de editledim bunu gönderebilirim ? üzerinde çalışırsın

sisteme üye olunuz yazan yerde marquee ile kayan yazı yaptım üstteki menü bar ları çoğalttım en üstteki kampanyalar vs kısmını menü ye aldım en üste flash ekledim döviz kuru saat vs vs bi çok şey ekli daha da değişiklik istersen forumu iyice bir gez derim. Daha neler yapabilirsin neler. sağolsun forumdaki arkadaşlarımız moderatörlerimiz gayet iyi yardımcı oluyorlar

shop1

OpenCart-TR

sagol rapoloji,

o bahsettigin default resim degisebilir resimmi ?
yani kendi kendine degisen resimmi ?

hikko

OpenCart-TR

bak ilk olarak temayı catalog/wiev/theme klasörüne atacaksın sonra admin panelinden bunu seçeceksin sonra deneme yanılma yoluyla tabları kaldıracaksın sonra menü maker programı ile basit oradaki gibi bir menü yapıp oradaki kodları temanın header.tpl sine ekleyeceksin. sonra sabit ertanın modülüne bak

Rapoloji

OpenCart-TR

shop1' Alıntı:
sagol rapoloji,

o bahsettigin default resim degisebilir resimmi ?
yani kendi kendine degisen resimmi ?

arkadaşım sanırım çok yabancısın bu sisteme. Ben sana yine göndereyim dosyayı linkleyip pm atarım. Ama bi öneri olarak bence forumu baştan sonra bir gez incele. Zaten sonra kendi kendine diyeceksin ki " Yahu ben niye girmemişim incelememişim bu forumu daha güzel daha mükemmel şeyler çıkarabilirmişim.." Bende hiçbirşey bilmiyordum . Php ile opencart sayesinde tanıştım. Html biliyordum. Ama bu forum bana çok sey öğretti.

shop1

OpenCart-TR

Anladim,
yani bir thema olusturup onu o dedigin klasörlere atmaliyim
o resim gifte olabilir degilmi ? bir kac saniye de bir degisen bir resim gibi yani,
peki bunu admin panelinde nerden acicam ?
hangi menüyü kullanmaliyim ?

Haklisin Rapoloji,
ben biraz kendim arastirip kendimi daha cok gelistirmeliyim
dedigin gibi yapicam.
sadece sunu bilmek istedim bu degisiklikler ftp ye atilip daha sonra admin sayfasindan degisiliyor degilmi ?
bir resim kopyalayip veya gifleyip onu paintte calisip ftp ye atabilrim yani? tabi bunlari mutlaka html kod ile atmaliyim ?

Bu arada Hikko arkadasim, nickin altinda acemi yaziyor,
walla bu bilgileri burda acemiler geciyorsa benim ögrenenmem gereken 3 yillik bir yol var demek

Rapoloji

OpenCart-TR

shop1' Alıntı:
Haklisin Rapoloji,
ben biraz kendim arastirip kendimi daha cok gelistirmeliyim
dedigin gibi yapicam.
sadece sunu bilmek istedim bu degisiklikler ftp ye atilip daha sonra admin sayfasindan degisiliyor degilmi ?
bir resim kopyalayip veya gifleyip onu paintte calisip ftp ye atabilrim yani? tabi bunlari mutlaka html kod ile atmaliyim ?

Arkadaşım hikko arkadaşımız oraya Php Kralı da yazabilir. O kendini tanımlayan bir ifade. İstediği gibi değiştirir. Mesele orda yazan yazı değil insanın bildiğini yansıtabilmesidir. Takip ettiğim kadarı ile hikko benden çok daha uzman bu konuda. Ama senin kendini geliştirmen kendin için yararlı olacaktır. Araştırıp takıldığın yerlerde konu başlıkları açarsan ya da araştırma yaparsan daha yararlı olur senin için.

shop1

OpenCart-TR

Tesekür ederim
haklisin.
benim henüz o seviyeye gelmem bir cok yilimi alir
sayenizde bizim gibi acemiler sizlerin sayesinde cok sey ögreniyor burda
tekrardan sagol.
bu arada o dedigin resmi bana gönderebilirmisin ?
maillemi atican ?

hikko

OpenCart-TR
yok bende fazla bişey bilmiyorum localde deneme yanılma yoluyla yapıyorum denedikçe yapmak istedikleriniz yarımda olsa oluyor ve kendinizin yaptığı şeyden büyük haz duyuyorsunuz

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Güzel Arkadaşım Sen En iyisi Bilgisayarına Localhost akabinde OpenCart'ı Kur. Daha Sonra Forumda Önceden Açılan Konuları Takip Et ve Uygulamalı Olarak Gözden Geçir. Bir Süre Sonra Bir Çok Şeyi Kavrayacaksın..