Opencart Checkout Sayfası Nasıl Düzenleyebilirim ?

x_zeki

OpenCart-TR
Merhaba;

Arkadaşlar opencart 1.5.5.1 kullanıyorum düzenlemek istediğim bölümler var fakat nasıl düzenleme yapabilirim bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Checout sayfasına geldiğimiz zaman tc kimlik bilgisini kaldırmak istiyorum
ve kurumsalı seçince zorunlu olan vergi dairesi ismini felan zorunludan çıkartmak istiyorum altta hemen resimde verdim.

Silmek istediğim ve zorunlu olmamasını istediğim bölümler var yani
hangi sayfadan nasıl çıkartabilirim.
Bilgi veren herkeze teşekkürlerimi iletiyoru şimdiden.

Ekli dosyalar

• opn.jpg
    opn.jpg
    148.5 KB · Görüntüleme: 122

ayvandur

OpenCart-TR
ben tpl dosyalarından istemediğim alanları yorum satırı yaptım ama adres girdikten sonra devam butonuna basınca devam etmiyor.zannediyorum php dosyaları ilede uğraşmak gerekecek.yarcımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşeşekkürler.özellikle tcno,vergino,şirket adı,postakodu gibi alanları kaldırabilirsek iyi olur gerçekten.

sonaposta

OpenCart-TR
şahsa fatura kesiceksen tc lazım diye biliyorum bence acele karar verme

x_zeki

OpenCart-TR
checkout php yide inceledim tpl yide inceledim fakat ya ben gözden kaçırdım yada farklı bir düzenlemesi var tpl içerisinden sildiğim taktirde dediğiniz gibi devam dediğimizde işlem yapmıyor.

Umarım bilen bir arkadaşımız cevap verir.

sonaposta' Alıntı:
şahsa fatura kesiceksen tc lazım diye biliyorum bence acele karar verme

Hocam faturayı isimede kesebiliyoruz tc gerekmiyor.
İnsanlar tc kimlik numarasını yazarken korkuyor.

sonaposta

OpenCart-TR
tedirginlik konusunda haklısın. bu konuyu araştıracağım. bu arada sadece tc değil opencartın siparişi tamamla bölümünü kısaltacak bir çalışma lazım.. gereksiz uzun olduğunu düşünüyorum..

x_zeki

OpenCart-TR
tek tek devam demek sıkıyor aslınca cokta uzun değil ama tabiki düzenlemelerde yapılması gerekiyor tc kimlik vergi vs. mecburiyet tekiler felan e-mail i olmayan adam alışveriş yapamıyor varmı böyle bir saçmalık :D

efsaneprens

OpenCart-TR
http://multimerch.com/blog/removing-checkout-fields-in-opencart/

Burada anlatılanlar işinize yarar sanırım. Bende sepette misafir alış veriş seçenekleri ile üye giriş ekranın altındaki devam butonlarını hizalamayı arıyorum yerini bilen varmı?

mukoonline

OpenCart-TR
multimerch.com/blog/removing-checkout-fields-in-opencart/ bu işini yarar sanırım