Opencart a Merhaba!

byclever

OpenCart-TR
Merhabalar, öncelikle opencart ı türkçeleştiren ve forum açarak destek veren tüm arkadaşlara yaptıkları bu faydalı paylaşım için teşekkürlerimi sunmak isterim.

bir süre araşatırma yaptıktan sonra e-ticaret projem de başlangıç olarak opencart kullanmaya karar verdim. son sürümü indirdim ve kurdum henüz testlerini gerçekleştiriyorum.
sormak istediğim bir iki sorum var ve opencartta henüz çok yeni olduğumu varsayıp, kurcaladıkça da sorularım artacak sanırım ;)

ilk etapta sormak istediğim iki şey var bunlar,

1- müşteriler iletişim maili atarken "doğrulama kodu giriniz" bunu sistemden tamamen kaldırmak istiyorum.

2 - kullanıcı üye olduğunda direk hesabım sayfasına gidiyor bunun yerine anasayfaya gitmesini istiyorum.

bunları nasıl yapabilirim , yardımcı olursanız sevinirim.

herkese keyifli çalışmalar.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Öncelikle Aramıza Hoş Geldiniz.

1- Doğrulama Kodunu Kaldırmanız Demek Spam Maillerinizin Can Sıkıcı Duruma Gelmesine Sebeb Olur :)
2- Direk Hesabım Sayfasın Yönlendirme İşlemi /catalog/controller/account/register.php

dosyasında account oluşturuldu başalırı linkinin değiştirmek olacaktır

$this->redirect($this->url->link('account/success'));

byclever

OpenCart-TR
Hoş bulduk , cevap için teşekkürler.

belirttiğiniz bu kodda nasıl bir değişiklik yapamam gerekiyor ki anasayfaya yönlensin ?

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
byclever' Alıntı:
Hoş bulduk , cevap için teşekkürler.

belirttiğiniz bu kodda nasıl bir değişiklik yapamam gerekiyor ki anasayfaya yönlensin ?

$this->redirect($this->url->link('common/home'));
yapman yeterli

byclever

OpenCart-TR
cevap için teşekkürler oldu , kayıt tamamlanınca anasayfaya yönleniyor.

fakat kullanıcı giriş yaptığı zaman da yine hesabım sayfasına gidiyor , bunun içinde gerekli kod satırını bulamadım ?

ayrıca gökhan bey size ilk sorduğum soruda "doğrulama kodu" nu tamamen kaldıralım demiştim , fakat sizin spam mail öneriniz kafama yattı , peki üye giriş yaptıktan sonra doğrulama kodunu iptal edebilirmiyiz, edebiliyorsak bunu nasıl yaparız ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
if - else yapısı ile çözebilirsiniz. contact.tpl ve contact.php dosyalarında bir düzenleme ile üye girişlerinde iletişim bölümündeki eğer üye giriş yaptıysa doğrulama kodu pasif değilse aktif gibi düşünün. kod bilginiz dahilinde yapabilirsiniz. vakit buldugumda yayınlarım fakat çok yoğunum.

byclever' Alıntı:
cevap için teşekkürler oldu , kayıt tamamlanınca anasayfaya yönleniyor.

fakat kullanıcı giriş yaptığı zaman da yine hesabım sayfasına gidiyor , bunun içinde gerekli kod satırını bulamadım ?

ayrıca gökhan bey size ilk sorduğum soruda "doğrulama kodu" nu tamamen kaldıralım demiştim , fakat sizin spam mail öneriniz kafama yattı , peki üye giriş yaptıktan sonra doğrulama kodunu iptal edebilirmiyiz, edebiliyorsak bunu nasıl yaparız ?

byclever

OpenCart-TR
irembagi cevap için teşekkürler oldu , kayıt tamamlanınca anasayfaya yönleniyor.

---------0---------

gokhan bey yoğunluğunuza rağmen cevaplarınız için teşekkür , Allah kolaylık versin size..

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
catalog\controller\account klosöründe

login.php ve logout.php dosya içerisinde

$this->redirect($this->url->link('account/account', '', 'SSL'));

buna benzer birkaç satır var ben hepsini

$this->redirect($this->url->link('common/home', '', 'SSL'));

olarak değştirdim üye giriş yaptığındada çıkış yaptığındada ana sayfaya yönlendiriyor

byclever

OpenCart-TR
irembagi cevap için teşekkürler , sorun çözülmüştür,

iyi çalışmalar.