Opencart 2.0 Natro Mail Problemi

haplo

OpenCart-TR
Evet sorunum başlıkta yazıyor aslında. Natro hostingde 2.0.1.1 versiyonunda ne yaptıysam mail gönderme sistemini çalıştıramadım. Yardımcı olan olursa son derece minnettar olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Yazmayı unutmuşum, gerekirse ücretli destek de alabilirim.

haplo

OpenCart-TR
Merhaba hosting firmasıyla konuştum ama port bilgilerini vermek dışında bir yardımları olmadı. Bu da sonuç vermiyor.
gmail kullanarak mail atmayı denedim yine mail göndermeyi başaramadım. Sanırım biyerde yanlış yapıyorum. Birileri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

demon

OpenCart-TR
sanırım yok . zaten opencart'ın en büyük problemlerinden biriside şu mail sorunu ya... off wallahi sıkıldım ne bilen var nede yardım eden. opencart 1.5.6 da da aynı sorun vardı opencart 2.0 da da aynı sorun var mail göndermiyor kardeşim. allah için bileniniz yok mu ya . güya birde 2.0 için yok efendim alt yapı güçlendirildi falan filan ya bir kıytırık mail bile göndermiyor 6 aydan fazla uğraşıyorum araştırıyorum formlara yazıyorum bir cvb alamadım . sayın kardeşlerim şu mail işine bir çare yok mu ?

digi-dukkan

OpenCart-TR
demon' Alıntı:
sanırım yok . zaten opencart'ın en büyük problemlerinden biriside şu mail sorunu ya... off wallahi sıkıldım ne bilen var nede yardım eden. opencart 1.5.6 da da aynı sorun vardı opencart 2.0 da da aynı sorun var mail göndermiyor kardeşim. allah için bileniniz yok mu ya . güya birde 2.0 için yok efendim alt yapı güçlendirildi falan filan ya bir kıytırık mail bile göndermiyor 6 aydan fazla uğraşıyorum araştırıyorum formlara yazıyorum bir cvb alamadım . sayın kardeşlerim şu mail işine bir çare yok mu ?

Gmail için ayarlamaları yaptım ve şuanda mail gönderebiliyorum. Natro içinde kısa bir araştırma yapıp sana dönüş yapıcam. Senden ricam, bana natro üzerinden bir adet eposta hesabı açıp, şifresi ile birlikte bana iletmen. Ben kişisel eposta olarak gmail kullanmıyorum ama google server'larını kullanıyorum, bu nedenle ayaları gmail'den farklı değil. Daha sağlıklı test edip sana dönebilmem için, natro üzerinden alınmış bir eposta adresi olursa daha iyi olur.

djtornado

OpenCart-TR
smtp bilgileriyle ayarlamaları yaptın mı ?

haplo

OpenCart-TR
digi-dukkan' Alıntı:
demon' Alıntı:

Gmail için ayarlamaları yaptım ve şuanda mail gönderebiliyorum. Natro içinde kısa bir araştırma yapıp sana dönüş yapıcam. Senden ricam, bana natro üzerinden bir adet eposta hesabı açıp, şifresi ile birlikte bana iletmen. Ben kişisel eposta olarak gmail kullanmıyorum ama google server'larını kullanıyorum, bu nedenle ayaları gmail'den farklı değil. Daha sağlıklı test edip sana dönebilmem için, natro üzerinden alınmış bir eposta adresi olursa daha iyi olur.

Kullanıcı : opencarttr@istediginsey.com
Şifre : Opencart123

Şimdiden yardımların için teşekkürler.

sembolpc

OpenCart-TR
Web sitesi
serkanpekdemir.com
Merhaba 2.0 için mail sorunu api kullancısından kaynaklanıyor api kullanıcısı oluşturun ve sistem ayarları seçenek veya sunucuydu sanırım, oluşturduğunuz api kullanıcısını seçin sorun kalmayacak;

kismetli

OpenCart-TR
Selam Arkadaşlar ben de aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.

Notice: Error: MAIL FROM not accepted from server! in /system/library/mail.php on line 327

Ne yaptıysan düzelmedi yardımcı olur musunuz ?

Teşekkürler şimdiden

digi-dukkan

OpenCart-TR
Seyahatte olduğum için konu'ya bakamadım. Sorunu devam eden arkadaşlar yazarlarsa, tekrar bir ilgileneceğim.

haplo' Alıntı:
digi-dukkan' Alıntı:

Kullanıcı : opencarttr@istediginsey.com
Şifre : Opencart123

Şimdiden yardımların için teşekkürler.

kismetli

OpenCart-TR
Selam Arkadaşlar,

1.5.x için düzeltimiş natro veya mail gönderememe problemi.
Ben de o kodlardan yararlanarak bunu 2.0.1.1 için uyarladım.

if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . "\r\n");
} else {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this-from. '>' . "\r\n");
}

------------------------------------------------------------------------
Yerine aşağıdakini yazınca düzelmesi gerekiyor.

if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . "\r\n");
} else {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>' . "\r\n");
}

Lütfen yedeklerinizi alıp test edin. Ben de çalıştı umarım sizlerede yarar.

:)

ottoman08

OpenCart-TR
Evet sorunu çözdüm sanırım;
system/library/mail.php dosyasını açıp, arama kutusuna "\n" yazıyoruz, değiştir sekmesine gelip değiştirilecek alana "\r\n" yazıp tümünü değiştir diyoruz.
Son olarak da 311. satır normalde aşağıdaki şekildedir;

fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . "\r\n");

bunu şu aşağıdaki şekilde değiştiriyoruz;

fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . "\r\n");

Dikkat edin bu değişiklik sadece 311. satırda olacak, 313. satıra dokunmayın. Kodlardan çok anlamam, sağolsunlar diğer arkadaşların söylediği yöntemler üzerine yoğunlaşıp deneme yanılma yöntemi ile bu sonuca ulaştım, hangi yöntemi denediysem bazı kısımlarda hata verdi ama en sonunda bu anlattığım şekilde sorunsuz çalıştı.

2.0.1.1 de natroda sorunsuz çalıştı.