Opencart 1.5.1.3 Kapıda Ödemede Üst Limit Belirleme

aktek

OpenCart-TR
Merhaba Opencart kullanıcıları.

Ben opencart 1.5.1.3 kullanıyorum. Belli bir fiyatın üstündeki alışverişlerde chekout sayfasında, kapıda ödeme seçeneğinin çıkmasını istemiyorum. Biraz araştırdım ancak üstesinden gelemedim. Yardımlarınıza ihtiyacım var. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
öeme yönteminden kapıda ödeme yöntemi düzenleye girin orada ödeme yönteminin çıkması için limit var o limiti yazarsan çıkar altında olursa çıkmaz

aktek

OpenCart-TR
Yanlış anlaşıldı sanırım, yada ben sizi yanlış anlıyorum. Ben alt limit istemiyorum.
Kapıda ödeme seçeneğinin kullanılabileceği sipariş tutarının 0-200 TL arası olmasını istiyorum. 200 TL ve üzeri siparişlerde Ödeme sayfasında kapıda ödeme çıkmayacak. İnşallah anatabilmişimdir. İlgin için teşekkür ederim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
catalog > model > payment = cod.php açılır :

bul :
Kod:
if ($status) {

üstüne ekle :
Kod:
 if ($this->cart->getSubtotal() >= 200.00) {
    $status = false;
	}

200 TL ve Üzeri Siparişlerde , Kapıda Ödeme Metodu Deaktif Olacaktır.

aktek' Alıntı:
Yanlış anlaşıldı sanırım, yada ben sizi yanlış anlıyorum. Ben alt limit istemiyorum.
Kapıda ödeme seçeneğinin kullanılabileceği sipariş tutarının 0-200 TL arası olmasını istiyorum. 200 TL ve üzeri siparişlerde Ödeme sayfasında kapıda ödeme çıkmayacak. İnşallah anatabilmişimdir. İlgin için teşekkür ederim.

onurtan

OpenCart-TR
getSubtotal() kdv hariç fiyatları baz alır kdv dahil fiyatlar için gettotal() kullanın.

aktek

OpenCart-TR
Onurtan ve Gökhan TAYLAN arkadaşlar ikinizede çok teşekkür ederim ancak çalışmadı. Başka öneriniz olursa çok yardımcı olmuş olursunuz.

Gökhan TAYLAN' Alıntı:
catalog > model > payment = cod.php açılır :

bul :
Kod:
if ($status) {

üstüne ekle :
Kod:
 if ($this->cart->getSubtotal() >= 200.00) {
    $status = false;
	}

200 TL ve Üzeri Siparişlerde , Kapıda Ödeme Metodu Deaktif Olacaktır.

aktek' Alıntı:

bu fonksiyonda "if ($this->cart->getSubtotal()" cart değişkeni yerine başka bir değişken kullanabilirmiyiz ?

Arkadaşlar İlginizden Dolayı Çok Teşekkür Ederim. Ama Sonuca Ulaştım Verdiğiniz Bilgilerde Ufak Bi Değişiklik Yapmam Gerekiyormuş;
İf Sorgusunu Şu Şekilde Yaparsanız Çalışıyor
if ((int) $this->cart->gettotal() >= 200.00) {
$status = false;
}

Ayarlardan Vergi Oranlarını Göster Seçeneğini "Evet" Olarak İşaretlemeniz Gerekiyor