OpenCart 1.5.1.3.1 Yayınlandı

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Opencart 1.5.1.3.1 sürümü yayınlanmıştır.
http://www.opencart-tr.com/dosyalar

Bir çok hata düzeltmesinin yanında bazı yeniliklerde eklenmiştir. Vergi sınıflarında bazı değişiklikler yapılması nedeniyle sonradan eklediğiniz ödeme metodlarında veya sipariş toplamlarında hatalar alabilirsiniz. Bunu test ederek söylemiyorum yapılan değişiklikleri göz önünde bulundurarak varsayımda bulunuyorum. Siz yinede test etmeden çalışır durumdaki siteleriniz de denemeyin.

Türkçe tam sürüm kısa süre içinde yayınlanacaktır.

NEW:
Updated the tax system added new functionality to cope with new laws bought about by the US and EU.
Taxes can also be assigned to different customer groups
Added auto complete in the admin for search for products, orders, customers, etc..
Added new payment gateway called Web Payment Software

FIXED:
Added utf-8 helper fucntions so there is no need for mb extension to be installed.
Page speed rendering issue IE
Multi-Store Layout Change not working for second store

Ekli dosyalar

• degisen_dosyalar_151x_to_1513-v2.zip
    1.5 MB · Görüntüleme: 382

insirah

OpenCart-TR
RE: OpenCart 1.5.1.3 Yayınlandı

Opencart'ın geliştirilmesinde Modül önerisinde bulunabileceğimiz bi sayfa mevcut mu acaba?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Burada ve resmi sitedeki modüller ile istediğiniz yönde geliştirebilirsiniz.

ingiltere

OpenCart-TR
Web sitesi
www.playstation3oyunlar.com
eka7a' Alıntı:
Burada ve resmi sitedeki modüller ile istediğiniz yönde geliştirebilirsiniz.

Ne kadar zaman sürer Yeni versyonu Türkçeye cevirmeniz. Bende yardımcı olabilirim 5-10 tane sayfayı Türkçeye cevirmeye. Yeni versyonda bazı sorunlar hala düzeltimemiş galiba müşteriye sipariş maili gitikten sonra müşteri sipariş postasında sipariş detaylarının verildiği linke takladığında bu sorunla karşlaşıyoruz Notice: Undefined variable: order_id in /home/********/public_html/***********************/catalog/controller/account/order.php on line 110Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/********/public_html/***********************/index.php:100) in /home/********/public_html/***********************/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/********/public_html/***********************/index.php:100) in /home/********/public_html/***********************/system/engine/controller.php on line 29

Opencart.com da hala bir cözüm sunan yok :(

zapatya

OpenCart-TR
güncelleme sürümü çıkacakmı ustamm yoksa eklentideki dosyaları ftp ye atsak güncellemiş olurmuyuz

zapatya

OpenCart-TR
tamam okudum ve güncellemeyi sorunsuz yaptım teşekkürler eka7a

güncellemeden sonra ürünlere kdv uygulamıyor yani daha önce vergisiz fiyatını ve vergili fiyatını gösterirken şimdi sadece vergisiz fiyatını gösteriyor
www.kirtasiyetoptancisi.com

beytorun

OpenCart-TR
Merhabalar arkadaşlar. Ben 1.4.9.4 sürümü ile 1.4.7 sürümlerini sitemde kullanıyorum. Bunlar için bir güncelleme sürümü yayınlanabilir mi acaba. Bu şekilde ilk kullanıcılar yararlanabiliyor ancak eski kullanıcılar mağdur ediliyor diye düşünüyorum çünkü ben güncellemeleri şu anda uygulayamıyorum. Eğer yapılabilirse çok minnet duyacağım arkadaşlar sagılar herkese... Emeğinize sağlık.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
beytorun' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar. Ben 1.4.9.4 sürümü ile 1.4.7 sürümlerini sitemde kullanıyorum. Bunlar için bir güncelleme sürümü yayınlanabilir mi acaba. Bu şekilde ilk kullanıcılar yararlanabiliyor ancak eski kullanıcılar mağdur ediliyor diye düşünüyorum çünkü ben güncellemeleri şu anda uygulayamıyorum. Eğer yapılabilirse çok minnet duyacağım arkadaşlar sagılar herkese... Emeğinize sağlık.

Güncelleme dökümanlarında anlatılmıştır. Dikkatli bir şekilde okuyup uygularsanız sorunuz bir şekilde güncelleme yapılabilmektedir.

ememiks

OpenCart-TR
Merhaba;

Ben dosyaları sitenizden indirdim fakat jquery fancybox varsayılan olarak yüklü gelmemiş, orjinal ingilizce opencart sürümünde mevcut? Bu eksikliği anlamak uzun zamanıma mal oldu, diğer üyelerde mağdur olmasınlar diye ikaz edeyim dedim.

eka7a

OpenCart-TR
Web sitesi
e-piksel.com
Ortada mağduriyet doğuracak herhangi bir durum yok. Türkçe sürümde fancybox yerine colorbox kullanılmıştır. Fancybox yüklemesi daha uzun sürdüğü için özellikle IE tarayıcılarında kaldırılmıştır. Yayınlanacak İngilizce sürümde de kaldırıldı. OpenCart 1.5.2 sürümü ile beraber colorbox kullanımda olacaktır.

efkar

OpenCart-TR
selam kardeş önce bu çalışmaiçin teşekür ederım ellerıne sağlık ben opencart 1.5.1.3.1 süürmunu kurdum herşey tamam fakat müşterı sepetekı siparışını satın almaya geldığınde ödeme sayfalarına geçtiğinde kargo sayfasına geldığınde ilerlemıyor sadece bu işlem default temasında düzgun çalışıyor yardımcı olursanız sevınırım saygılarımla iyi çaılışmalar

TeamTurkey

OpenCart-TR
Dostlar Selam,

Opencart 1.4.9 güncellemesinde yer alan Sipariş sayfasında müşteriye ürün ekleme panelinin, 1.5.3'de yer almadığını görüyorum.

Bahsettiğim siparişte ürün ekleme bölümünü sayfaya nasıl ekleyebilirim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

Not: Forumda yeni başlık açarken "Mesaj olarak hiçbirşey yazmadınız. Lütfen bir mesaj giriniz." şeklinde ibare ile karşılaştığım için buraya yazıyorum..

Teşekkürler..

310br.jpg

oguzpecce

OpenCart-TR
arkadaşlar merhaba,opencartta cok yeniyim ve bi konuda yardıma ihtiyacım var. sitemin üst menü barını düzenlicem fakat header.tpl dosyasını açtığımda içeriğinde kod göremiyorum. gördüğüm şey

<?php /* Zend Server */$OOO000000 gibi bişey ve epey bi uzunlukta sayılardan harflerden oluşuyor. sorun nedir acaba yardım

memetalpay

OpenCart-TR
satın aldığın veya kullandığın tema zend ile şifrelenmiş gözüküyor dosyalar ile oynama yapamazsın

oguzpecce' Alıntı:
arkadaşlar merhaba, opencartta cok yeniyim ve bi konuda yardıma ihtiyacım var. sitemin üst menü barını düzenlicem fakat header.tpl dosyasını açtığımda içeriğinde kod göremiyorum. gördüğüm şey

<?php /* Zend Server */$OOO000000 gibi bişey ve epey bi uzunlukta sayılardan harflerden oluşuyor. sorun nedir acaba yardım edebilirmisiniz ?

oguzpecce

OpenCart-TR
memetalpay' Alıntı:
satın aldığın veya kullandığın tema zend ile şifrelenmiş gözüküyor dosyalar ile oynama yapamazsın

oguzpecce' Alıntı:
arkadaşlar merhaba, opencartta cok yeniyim ve bi konuda yardıma ihtiyacım var. sitemin üst menü barını düzenlicem fakat header.tpl dosyasını açtığımda içeriğinde kod göremiyorum. gördüğüm şey

<?php /* Zend Server */$OOO000000 gibi bişey ve epey bi uzunlukta sayılardan harflerden oluşuyor. sorun nedir acaba yardım edebilirmisiniz ?

öncelikle teşekkür ederim. bahsettiğim şey header.tpl dosyasında var. tpl leri php leri yada css ler üzerinde oynama yapabiliyorum. acaba bitek bahsettiğim dosyamı şifrelenmiş yoksa sitede hiçbişeyi değiştiremezmiyim ?