OpenCart 1.5.0.3 Released!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
45 bin üyeli bir siteyi kapatıp bakıma almanız kaldı ki bu forum sitesi değil bir alışveriş sitesi cesaret isteyen bir şeydir. İzlediğiniz yol yanlış şuan ki sitenizi kapatmadan testlerinizi yapmalıydınız. Ürünlerinizi, kategorilerinizi vs test için site kurup orada eklemeliydiniz ve tüm testlerinizi yaptıktan sonra bir gece kapatık ertesi gün yeni sistem ile devam etmeliydiniz.

Neyse site sizin müşteri sizin kazanç ya da kayıp sizin :) bu konuyu uzatmayalım.

Opencart ta gelince ürün sayınızda opencart'tın bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama yine bunu test etmeniz gerekirdi. Mesela sunucuda yapılması gereken ufak değişiklikler olması gerekebilir ya da yanlış yaptığınız bir değişiklik sonucu yavaşlık olabilir vb. Test edilmeden teoride söylenen her şey uygulamada başarılı olamayabilir. Günümüzde bunu teknolojinin bir çok alanında görüyoruz.

ea430

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
45 bin üyeli bir siteyi kapatıp bakıma almanız kaldı ki bu forum sitesi değil bir alışveriş sitesi cesaret isteyen bir şeydir. İzlediğiniz yol yanlış şuan ki sitenizi kapatmadan testlerinizi yapmalıydınız. Ürünlerinizi, kategorilerinizi vs test için site kurup orada eklemeliydiniz ve tüm testlerinizi yaptıktan sonra bir gece kapatık ertesi gün yeni sistem ile devam etmeliydiniz.

Neyse site sizin müşteri sizin kazanç ya da kayıp sizin :) bu konuyu uzatmayalım.

Opencart ta gelince ürün sayınızda opencart'tın bir sorun çıkaracağını sanmıyorum ama yine bunu test etmeniz gerekirdi. Mesela sunucuda yapılması gereken ufak değişiklikler olması gerekebilir ya da yanlış yaptığınız bir değişiklik sonucu yavaşlık olabilir vb. Test edilmeden teoride söylenen her şey uygulamada başarılı olamayabilir. Günümüzde bunu teknolojinin bir çok alanında görüyoruz.

tşk. ederim ilginiz için ve bilgilendirdiğiniz için fakat bütün testler edildi ve üyelerimizin hepsi open carta taşındı nerdeyse herhangi bir problem yaşanmıyor. şuan fakat takılacağımız konu sanal pos işlemleri olacak sanırım... yaklaşık 7500 ve üzerin ürün eklendi şuan testleri yapıyoruz ve daha öncede yapılmıştı zaten fakat bilgi bilgiden üstündür düşüncesiyle görüşlerinize ihtiyacım vardı.

eren70

OpenCart-TR
Bu kadar kısa sürede 7500 ürünü nasıl bir metodla girdiğinizi merak ettim. Biz 5 kişi 1 günde 400 ürünü zor girebildik.
Çünkü 1.5 versiyona önceki versiyondan veya başka bir siteden import yapmak şimdilik mümkün değil.... Her şeyi sıfırdan girmek gerekiyor (şimdilik)

ea430

OpenCart-TR
kısa süre derken 11 gün oldu ve 11 günde 25 kişilik bir gurup 75000 tane ürün ekliyemiyorsa ozaman bu işi bırakmamız gerekiyor sayın eren70
25 kişilik bir ekibin görevi tedarikci firmalar bulup ve bayilik alıp ürünleri müşterilerimize aktarmak.
import işlemi daha dün gece geçtin manuel olarak giriyorduk.
ama bugün import işlemi başlıyor allahın iziniyle.

msdursun

OpenCart-TR
bir sorum olacak cahilliğime bağıslayın lütfen :)
45.000 ürünle ilgili değil :)
1.5.0.3 kurdum
kategori kısmı üstte
bunun yan tarafa alınması icin ne yapmam lazım
modüllerden ayarlanıyor sanırım ama yapamadım
yardımcı olursanız çok sevinirim

eren70

OpenCart-TR
msdursun' Alıntı:
1.5.0.3 kurdum
kategori kısmı üstte

modüller kısmına gidin, kategorileri düzenleye tıklayın ve kategorilerin hangi sayfalarda (ana sayfa, ürünler vs...) ve sayfanın neresinde çıkmasını istiyorsanız tanımlayıp kaydedin.

msdursun

OpenCart-TR
eren70' Alıntı:
msdursun' Alıntı:
1.5.0.3 kurdum
kategori kısmı üstte

modüller kısmına gidin, kategorileri düzenleye tıklayın ve kategorilerin hangi sayfalarda (ana sayfa, ürünler vs...) ve sayfanın neresinde çıkmasını istiyorsanız tanımlayıp kaydedin.

tamamdır sorun hallolmustur sagolun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...