Olmazsa Olmazlar - Önerileriniz -

emeric

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

1.4.x versiyonlar için olmazsa olmaz eklentiler, modüller nelerdir. SEO ve diğer yararlı eklentiler modüller.

neyzel

OpenCart-TR
.

Merhaba arkadaşlar,

emeric arkadaşımızın sormak istediği, osdem66 arkadaşımızın yönlendirdiği likten farklı bir soru, cevabını orada bulmak mümkün ama hem zahmetli hemde hangi eklentinin niçin yüklenmeli sorusuna verilecek net yanıt orada yok.

Fikrimce arkadaşımız şunu soruyor; yeni başlıyanlar, yeterince deneyimi olmayanlar dahil yeni bir OC sistemi kurduğumuzda bu sisteme hangi modülleri dahil/tercih ermeliyiz?

Bildiğiniz gibi bazı modüller mutlaka yüklenmeli. Örneğin sanal pos ve taksit modülü vs. Ancak yine bildiğiniz gibi aynı işlevi gören benzer birkaç modül olabiliyor. Bu modullerin herbiri için de ayrı konu başlıkları açılabiliyor. İşte sorulardan biri daha.. hangisini tercih edelim? Bunları inceleyip bir kanaate varmak ve bunlardan birini seçmek mümkün ama burada da yine bir başka soruyla karşı karşıyayız... doğru karar mı?

Bu konuda deneyimli olan diğer arkadaşların önermeleri hem doğru karar vermekte yardımcı olur hemde zaman kaybını önler. Zaten forumun amacı da bu değil mi? Yardımcı olmak ve işleri kolaylaştırmak...

Şahsen şöyle bir öneri yapmak isterim: modüller başlığı altında gerekli ve tercih edilen modüller diye bir başlık veya bir liste eklensin ve öncelikle o modüller tercih edilsin. Önerim bu. Tabii sizin düşünceleriniz de çok önemli.

Hepinize kolay gelsin. Selamlar.

.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Bu Durum Osman Hocanızında Dediği Gibi , Listeden Seçim Yapılarak ve Her Modülün Düzenli Konusu Siteden Araştırılarak Hangi Modül Ne İçin İhtiyaçsa Satış Yapacağınız Site İçin Gerekli Modülü Kendiniz Belirlemelisiniz ,

örnek olarak ;
Kimse Şunu Diyemezki Ürün Toplama Modülününün Gereksizdir Diye
Ürün Toplama Modülü Bilgisayar Satış Siteleri İçin ve Farklı Ürün Toplama İşi Yapmak İsteyen Sitelerde Olmazsa Olmazdır ve Kurulması Gerekir .. Ben Örnek verdim , birilerinden yardım istemek yerine vaktinizi bu işi yapacaksınız opencart-tr araştırmakla geçirip yeni bilgiler ve yeni modüllerin ne işi yaradıklarını öğrenip satış siteniz için gerekli olan , olmazsa olmaz modülleri bulabilirsiniz.

neyzel

OpenCart-TR
Mehaba,

Elbette sizin söylediğinizde de doğruluk payı var ancak sorunu çözmüyor. Örneğin siz tecrübe ettiğiniz ve gerekli olduğuna kanaat getirdiğiniz pc toplama modülünü önerirsiniz, bir başkası taksit modülünü önerir, çünkü denemiş ve memnun kalmıştır, bir diğeri bir başkasını. Böylece emeric arkadaşımızın sorduğu soruya düzenli bir karşılık olur. Yine de tekrar belirteyim ki bu sadece bir öneridir.

Ayrıca şunu da tekrar belirtmek istiyorum; aynı işlevi gören bazı modüllerden birkaç tane var, bunlardan hangisi daha işlevsel ve kullanışlı, deneyen arkadaşlar bunlardan birini önerebilir. Tabii burada samimiyet ve tecrübe önemli.

Selamlar, kolay gelsin.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
neyzel' Alıntı:
Mehaba,

Elbette sizin söylediğinizde de doğruluk payı var ancak sorunu çözmüyor. Örneğin siz tecrübe ettiğiniz ve gerekli olduğuna kanaat getirdiğiniz pc toplama modülünü önerirsiniz, bir başkası taksit modülünü önerir, çünkü denemiş ve memnun kalmıştır, bir diğeri bir başkasını. Böylece emeric arkadaşımızın sorduğu soruya düzenli bir karşılık olur. Yine de tekrar belirteyim ki bu sadece bir öneridir.

Ayrıca şunu da tekrar belirtmek istiyorum; aynı işlevi gören bazı modüllerden birkaç tane var, bunlardan hangisi daha işlevsel ve kullanışlı, deneyen arkadaşlar bunlardan birini önerebilir. Tabii burada samimiyet ve tecrübe önemli.

Selamlar, kolay gelsin.
Merhaba siz olmasanız biz arkadaşın ne dedigini anlayamamıştık malesef sayenizde anladık.. Güzel kardeşim buyur paketi oluşturmaya siz başlayabilirsiniz eksiklride biz tamamlarız.. bunu kim yapacak ben mi baska bir arkadaş mı neden siz başlamıyorsunuz bu işe sizde bu forumun fertlerinden birisi değilmisiniz yoksa hep sömürmeyemi endexklediniz kendinizi baskasından bekliyor ve baskasına öneriyorsunuz foruma katılımınız 1 yıla yaklaşmış toplam 15 mesajınz var hep almışsınız vermemişsiniz.. buyrun bu başlıkta başlayın bizde eksileri yada kendimizce öenmlileri yazalım nasıl öğrencek insanlar o zaman bu işi hazır lop ayrıca sorunu çözmüyor demişsiniz ortada ne sorunu varki ben görmedim de... armut piş ağzıma düş e güzel kardeşim keşke olsa da bizde yesek.. :):):):):

neyzel

OpenCart-TR
.
Sadece bir öneriye böylesi bir tepki vermek anlaşılır gibi değil. Bu sadece bir öneri idi ve herhangi kırıcı bir söz yok ve herkesin de hakkı öneride bulunmak, ama sizin heyheyli fırca atma hakkınız yok! Hele hele suçlama hakkınız asla.. Kimsenin de olamaz. Anlaşılan sinirleriniz gergin bu günlerde. Sakin olmakta selamet vardır. (Bunu samimi olarak söylüyorum.)

Ayrıca, herhangi bir şekilde Oc ticareti ile uğraşmamaktayım, hatta internet üzerinde bir sitem dahi yok. Sadece lokalde denemeler yapıyorum, çok da bildiğim bir konu değil. Yeterince deneyimli olsaydım mutlaka bunları paylaşırdım. Ama kesinlikle paylaşırdım.

Uzatabilirim bu cevabı ama gerek yok. Konuyu kilitleyin olsun bitsin, mademki söz söyleme hakkına bu kadar tepki var kilidi vurun... Sorup öğreneceklerimizi de öğrenmeyiveririz.

Selamlar, kolay gelsin.

Not: Siteye verdiğiniz katkıyı görüyor buna teşekkür ediyoruz, ama kendinize bulduğunuz hakkı herkese de tanıyarak ve illede sakin olmak, uslubunuzdaki iğneleri bir tarafa bırakmak kaydıyla. Tabbi diğer katkı veren arkadaşlara da aynı şekilde teşekkür ediyoruz.

.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
neyzel' Alıntı:
.
Sadece bir öneriye böylesi bir tepki vermek anlaşılır gibi değil. Bu sadece bir öneri idi ve herhangi kırıcı bir söz yok ve herkesin de hakkı öneride bulunmak, ama sizin heyheyli fırca atma hakkınız yok! Hele hele suçlama hakkınız asla.. Kimsenin de olamaz. Anlaşılan sinirleriniz gergin bu günlerde. Sakin olmakta selamet vardır. (Bunu samimi olarak söylüyorum.)

Ayrıca, herhangi bir şekilde Oc ticareti ile uğraşmamaktayım, hatta internet üzerinde bir sitem dahi yok. Sadece lokalde denemeler yapıyorum, çok da bildiğim bir konu değil. Yeterince deneyimli olsaydım mutlaka bunları paylaşırdım. Ama kesinlikle paylaşırdım.

Uzatabilirim bu cevabı ama gerek yok. Konuyu kilitleyin olsun bitsin, mademki söz söyleme hakkına bu kadar tepki var kilidi vurun... Sorup öğreneceklerimizi de öğrenmeyiveririz.

Selamlar, kolay gelsin.

Not: Siteye verdiğiniz katkıyı görüyor buna teşekkür ediyoruz, ama kendinize bulduğunuz hakkı herkese de tanıyarak ve illede sakin olmak, uslubunuzdaki iğneleri bir tarafa bırakmak kaydıyla. Tabbi diğer katkı veren arkadaşlara da aynı şekilde teşekkür ediyoruz.

.

Merhaba size yorum yok...konu açık.. isteyen fikrini yazar...