Ödeme Adımlarına Yeni Basamak Eklemek

serdarsa

OpenCart-TR
Arkadaşlar bildiğiniz gibi ödeme adımları 6 adımdan oluşuyor. Altıncı adım ödemenin kredi kartı ile veya bir başka yöntemle yapıldığı ve siparişin onaylandığı adımdır. Lakin yeni kanunun Sipariş Ön Bildirim Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini zorunlu tutmasıyla birlikte 6. adımdan sonra bir 7. adımda Sipariş Ön Bildirim Formunu(Ödeme Şekli ve Ödemeye ait bilgiler dahil) göstersek bir 8.adımda da Mesafeli Satış Sözleşmesini okutup onaylatsak Opencart'ın önüne hiçbirşey geçemez. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Kendi çapımda birşeyler yaptım Sipariş Ön Bildirim Formu İçin ama işi iyice içinden çıkılamaz bir hal almasından korkuyorum.

İnceleyip yukarıda bahsettiğim konularda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

http://www.erdekzeytinyagi.com
E-mail: demo@erdekzeytinyagi.com
Şifre: demo

nokta

OpenCart-TR
Bence gayet güzel hazırlanmış bir ödeme ve bildirim sayfası 7. 8. adımlara gerek olduğunu sanmıyorum.
Benim müşteriler üzerinde gözlemlediğim bir husustan bahsedeyim, müşteri ödeme sayfasında nedense çok kısa zaman harcamak istiyor işlemler ne kadar uzarsa müşterinin siparişi terk etme olasılığı da bir o kadar artıyor. Mesela satış sözleşmesini sipariş onay sayfasına ekledikten sonra bir çok müşteri telefonla arayıp neden bu kadar zorlaştırdınız, daha basitleştiremezmisiniz gibi sorular yönelttiler bizde konunun sanayii ve ticaret bakanlığı tarafından zorunlu olduğunu o şekilde yapmazsak ceza alacağımızı söyleye, söyle bir hal olduk ama müşteri her zaman haklıdır manteliletisinide göz önüne alıp daha fazla işlemleri uzatmamak gerektiğine kanaat getirdik.

Kolay gelsin.

serdarsa

OpenCart-TR
Güzel söylüyorsun arkadaşım da bunlar zaten her alışverişte olması gereken şeyler artık. Keşke müşteriye bir sıkıntı yaşadığınızda hukuksal olarak hakkınızı arayabilmeniz için gerekli işlemler deseydiniz daha uygun olurdu kanaatimce. Sitemdeki sadece Sipariş Ön Bildirim Formu şuan için Mesafeli Satış Sözleşmesini mail olarak da gönderebiliyorum ama ödeme yöntemi seçimi bölümündeki Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum kısmını oradan kaldırıp bir sonraki adıma almamız lazım kısacası yani Sipariş Ön Bildirim Formu Sözleşmeyi imzalamadan(Ekrana yansıtmak bu anlama geliyor) önce gösterilmesi gerekiyor. Bu durumda benim sitede tersi bir durum söz konusu şuan. Uygun değil. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

nokta

OpenCart-TR
Dediğinizi anladım. 5. adımdaki okudum kabul ediyorum ibaresini 6. adımda istiyorsunuz.
Aslında bunu 6. adıma eklemeyi denedim son halini paylaşmadan evvel ama bir şeyler ters gitti bir türlü o ibare 6. adımda verimli bir şekilde çalışmadı bu yüzden bende sözleşmeyi var olan şekliyle paylaşıma sundum.
Şu ara biraz yoğunluğum var ama eğer boş bir vakit yakalarsam tekrar uğraşırım o ibareyi 6. adıma almaya.
Eğer başka bir arkadaş yardımcı olmak isterse de ben yapabilirim diye eksikliği gidermek adına katkılarından memnunluk duyarız zira bir çok kişi bu projeye emek verip ortaya bir şeyler çıkartmaya çalıştı, bu projede emekleri geçen herkese bende kendi adıma teşekkür ediyorum.

serdarsa

OpenCart-TR
Benim siteye tekrar bakma imkanınınız varsa şuan Sipariş Ön Bildirim Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesini arka arkaya koydum ama inanın hiç iyi durmuyor o şekilde bir işi yapacaksak profesyonel yapmalıyız bence :( Bir de ödeme basamağında kalan adımı bir sonraki adıma almamız lazım dediğiniz gibi. Ayrıca şöyle de bir sıkıntıyla karşılaştım Ödeme metodunu 5. basamakta seçtikten sonra diyelim ki kredi kartı ile ödeme seçildi bir sonraki adımda kredi kartı ile ödeme yapabilmek için kart bilgilerinin girildiği textbox lar 6. bölümde çıkıyor. Bu da hoş olmuyor. Aslında 6. bölümü ödeme ekranı 7. bölümü Sipariş Ön Bildirim Formu 8. bölümü de Mesafeli Sözleşme yapabilsek olay sanırım tamamen yasal olacak. hepsiburada.com'da da aynı şekilde adım adım arkadaşlar. Teşekkürler

nokta

OpenCart-TR
serdarsa' Alıntı:
Benim siteye tekrar bakma imkanınınız varsa şuan Sipariş Ön Bildirim Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesini arka arkaya koydum ama inanın hiç iyi durmuyor o şekilde bir işi yapacaksak profesyonel yapmalıyız bence :( Bir de ödeme basamağında kalan adımı bir sonraki adıma almamız lazım dediğiniz gibi. Ayrıca şöyle de bir sıkıntıyla karşılaştım Ödeme metodunu 5. basamakta seçtikten sonra diyelim ki kredi kartı ile ödeme seçildi bir sonraki adımda kredi kartı ile ödeme yapabilmek için kart bilgilerinin girildiği textbox lar 6. bölümde çıkıyor. Bu da hoş olmuyor. Aslında 6. bölümü ödeme ekranı 7. bölümü Sipariş Ön Bildirim Formu 8. bölümü de Mesafeli Sözleşme yapabilsek olay sanırım tamamen yasal olacak. hepsiburada.com'da da aynı şekilde adım adım arkadaşlar. Teşekkürler

kredi kartı konusundaki sıkıntıyı bende yaşadım bende de 2 tane sözleşme çıkıyordu k.k. yı seçtiğimizde.
onu şöyle çözdüm pos modülün içerisindeki confirm.php dosyasını ilgili yere yükleyin ve editörde açın sonra bizim çalışmamız içerisindeki confirm.php dosyasını açın üst tarafda ////////// ile başlayıp ////////// ile biten satırları seçin ve kopyalayın kendi confirm.php dosyanızın içerisine aynı satır numaralarına denk gelecek şekilde yapıştırın ve servere atın.

bu şekilde oluşan sorunu çözebilirsiniz.

diğer bahsettiğiniz detaylar nasıl olabilir biraz düşünmek ve deneme yanılma uygulamak gerek bir gelişme olursa buradan bildiririm.

serdarsa

OpenCart-TR
Teşekkür ederim.

Bir de wwwroot/catalog/view/theme/default/template/mail altındaki order.tpl'de nasıl bir değişiklik yapmam lazım da müşterinin mail adresine giden mailde müşterinin adı ve soyadını çıkarabileyim? Herşeyi yaptım tek onu yapamadım

munzur44

OpenCart-TR
Web sitesi
www.herbalimarket.com
arkadasım bu order.tpl bir dene bakalım isine yarıya bili.

saygılar.

Ekli dosyalar

• order.rar
    3.4 KB · Görüntüleme: 8

fofotara

OpenCart-TR
@serdarsa > dediğin sıralamaya bakacağım. Ben kod tarafını hallederim sanıyorum. @nokta görsel işleri zaten halleder benim yerime. :)

nokta

OpenCart-TR
fofotara' Alıntı:
@serdarsa > dediğin sıralamaya bakacağım. Ben kod tarafını hallederim sanıyorum. @nokta görsel işleri zaten halleder benim yerime. :)

hah @fofotara filmin esas adamı geldi :D sen neler yapılması gerektiğini bana bildir ben düzenlemeyi hallederim, unutmadan 5. adımdaki okudum tikini 6. adıma da eklemeliyiz bu eklenirse çok hoş olacak zaten genel istek de bu yönde.
Hadi kolay gelsin dostum :D

serdarsa

OpenCart-TR
Adresle birlikte çıkmasını istemiyorum. Sadece Ad soyad çıkartmalıyız.

Yok mu yeni ödeme basamağı ekleyebilecek arkadaş :(

serdarsa

OpenCart-TR
Sitemin ödeme adımlarına iki önemli ve olması gereken adım ekledim ama aralarında geçişi nasıl yapacağım? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

http://www.erdekzeytinyagi.com
e-mail: demo@erdekzeytinyagi.com
şifre : demo

Arkadaşlar yok mu bir Allahın kulu şu konuda yardımcı olabilecek :(