Notice: Undefined variable /header.tpl on line 356 Hata

sabbah

OpenCart-TR
www.ototampon.net sitede aşağıdaki yer alan hatayı alıyorum nasıl düzeltebilirim. çok acil lütfen yardım edin arkadaşlar.
Notice: Undefined variable: filter_name in /home/lutfida/public_html/ototampon.net/catalog/view/theme/sportstore2/template/common/header.tpl

Notice: Undefined variable /header.tpl on line 356 Hata

oto tampon

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
temanızın
catalog/view/theme/sportstore2/template/common/header.tpl dosyasında
filter_name adında bir değişken tanımlı.

ilk olarak catalog>language>english>common>header.php dosyasını açın.burada filter_name i arayıp bulun ve tüm satırı kopyalayın.

2.catalog>language>turkish>common>header.php dosyasını açın ve kopyaladığınız satırı buraya yapaştırın.

Not: yedek almadan işlem yapmayın..kolay gelsin

enesaltunisik

OpenCart-TR
Kullandığınız tema ile Opencart versionu uyumlu değil ondan kaynaklanıyor.. bunu çözmek için seach kodlarını değiştirmelisiniz. header.php'den iyi çalışmalar. daha önce bu sorunu bende yaşadım.

sabbah

OpenCart-TR
casperkip' Alıntı:
temanızın
catalog/view/theme/sportstore2/template/common/header.tpl dosyasında
filter_name adında bir değişken tanımlı.

ilk olarak catalog>language>english>common>header.php dosyasını açın.burada filter_name i arayıp bulun ve tüm satırı kopyalayın.

2.catalog>language>turkish>common>header.php dosyasını açın ve kopyaladığınız satırı buraya yapaştırın.

Not: yedek almadan işlem yapmayın..kolay gelsin

dediklerini yaptım fakat çözüm olmadı

kadir

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba, ben opencart da yeniyim. Bende de register.php de 414 cü satırda problem var diyor. Pek fazla kodlama bilmiyorum. Ne yaptıysam başarılı olamadım. internet sitem otterbox360.com . yardımlarınızı bekliyorum. Ekte register dosyamı da gönderiyorum.

Ekli dosyalar

• register.php
    17.5 KB · Görüntüleme: 1

hasere

OpenCart-TR
sorun temanın yeni sürümle uyumsuz olmasından kaynaklanıyor.
ben şöyle çözdüm...
eski temanın catalog/wiew/theme/seninteman/template/common/header.tpl yi açtım...
default temanın aynı template/common/header.tpl açtım...
default temada search işlemini

<div id="search">
<div class="button-search"></div>
<input type="text" name="search" placeholder="<?php echo $text_search; ?>" value="<?php echo $search; ?>" />
</div>

kodları yapıyordu (bunu anladım)

benim istediğim temada ise eski versiyon olduğuiçin (zannediyorum o sebepten) search işlemini

<div id="search">
<div class="button-search"></div>
<?php if ($filter_name) { ?>
<input type="text" name="filter_name" value="<?php echo $filter_name; ?>" />
<?php } else { ?>
<input type="text" name="filter_name" value="<?php echo $text_search; ?>" onClick="this.value = '';" onKeyDown="this.style.color = '#000000';" />
<?php } ?>
</div>

kodları yapıyor....
default temada serch işlemini yapan bir önceki kodu bunu silip yerine yapıştırdım... bumm!.. oldu...

anladığım kadarıyla bundan sonra tema uyumsuzluklarında hata kodlarının adreslerini takip ederek bu mantıkla düzenlemeler yaparsam/yaparsak hepsini olmasada bir çok sorunu çözebiliriz.(galiba, emin değilim)