Modul pozisyonu ekleme ??

identity

OpenCart-TR
merhaba,

ben bir tema üzerinde çalışıyorum fakat bunun için nasıl bir yol izlemeliyim tam olarak kestiremedim. üyülik panelini header kısmına almak istiyorum su şekilde yapabilirim sag veya sol modullerden birini iptal edip headerin üstüne monte ederek anca birisürü modul var ve vazgeçilecek gibi degil ben bu anasayfa sag sol pozisyonlarına bir de üst alt eklemek istiyorum nasıl yapılabilir

veritabanını inceledim settings tablosu içerisinde modullerin bilgileri yer alıyor sadece dil dosyalarında sag sol var ama anasayfa nerden geliyor veya exra bir menu nereden eklerim bulamadım modulun tpl ve controller dosyasını yaptım ama gerisi yok :huh:

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
anasayfadaki modüllerin çalışma yeri catalog/view/theme/kullandığın tema/template/module klasörü içerisinde örneğin anasayfa da yeni ürünlerin gösterimi latest_home.tpl dosyasıdır. bu yeni ürünleri sağ veya solda gösteren dosyada latest.tpl dosyasıdır. fikrin başarılı olursa güzel bişey çıkacaktır ortaya eminim.

e sizde paylaşırsınız artık.

identity

OpenCart-TR
dediğin gibi latest_home.tpl anasayfada gösterildigindeki tema dosyası ama ben örnek vermek gerekirse

column_top ve column_bottom diye tpl dosyaları oluşturdum ve css dosyasına gerekli ekleri yaptım gösterilecekleri sayfalara ekledim misal home.php gibi bu kısımlarda sorun yok ama admin panelde modulleri düzenlerken pozisyon olarak sadece sag sol ve anasayfa var buraya alt üst diye menü ekleyip bu şekilde veritabanına kaydetmem gerek bu kısımları yapamadım

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
sanırım dediğin kısımda admin/controller/module kısmında oradaki mesela yine anasayfayı düzenlemek istersek latest.php dosyasını açıp 26. satırdan itibaren sağ sol ayarları left ve right olarak verilmiş sen bunu tablo içerisinde olduğunu düşünerek alt veya üstlere alabilirsin. yanılmıyorsam bu da "<br/>" kodu ile yukarıya taşıyabilirsin.
örneğin

Kod:
<br>
deneme

yukarı almak için ise
Kod:
deneme
<br />

identity

OpenCart-TR
teşekkür ederim görmemişim o kısımları dedigin gibi yapınca problem kalmadı css dosyalarıyla biraz oynamak gerekiyor sadece

tamamen bitince formda paylaşırım kolay gelsin