lütfen yardım edin

olrichhh

OpenCart-TR
merhabalar.
bir haftadan beri elislerisatis.com için çocuklarım için bir site açmaı düşünüyordum.hem el becerileri hem de ihtiyaclarını karşılabileceği hafif bir opencart sitesi.kaç gündür uğraşıyorum bir arpa boyu yol gitmemişim.her şeyi yaptım opencart benden istenildiği gibi yükledim.videoları izledim.her şeyi yapmaya çalıştım maalesef yapamadım.konuyla ilgili bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?şifre vb gibi bilgileri verebilirim sadece site açılsın yerter ki.

iletişim adresim:eek:lrichh@gmail.com

halilgundogdu

OpenCart-TR
mail gönderdim. sorununuz ne ise burada da paylaşabilirmisiniz aynı sorunla karşılasan arkadaslarda faydalansın.

olrichhh

OpenCart-TR
halilgundogdu' Alıntı:
mail gönderdim. sorununuz ne ise burada da paylaşabilirmisiniz aynı sorunla karşılasan arkadaslarda faydalansın.

Tabiki de.teşekkür ederim ilginiz için öncelikle.

En baştan anlatmak daha mantıklı.yout beden bir sürü opencart oluşturma kurma gibi videolar var ama hiçbirisi ilk paneli yaptıktan sonra nasıl yapabileceğimizle ilgili herhangi bir bilgi vermiyor.özetle opencart kurulduktan sonra ftp den nasıl yüklencek hangi ayarları yapmak gerekir vb.

herhalde hostingim windows tabanlı ,ben natro.com dan bir hosting aldım.sonrasında isimtescil den de domaini aldım.ns leri farklı bir hosting şirketi olduğu için yönledirme işlemlerini yaptım.sonra opencart yüklemek için gerekli programları indirdim.(XAMPP Control Panel,opencart_v1.5.4.1,filezilla vs.)

127.0.0.1 li gibi işlemleri yaptım.veritabanı oluşturdum.ftp den siteye girdim.opencarttaki htdosc dosyalarının aynısı ftp nin içine kopyaladım.ama its work! diye bir ekran hatası alıyorum.

elislerisatis.com diye siteyi yazıyorum maalesef hiçbir şey çıkmıyor.sebebin ne olduğunu bilmiyorum.nereden yanlış yaptım bilmiyorum.videoları aynen izliyorum her şey aynı.siteyi açıyorum ama maalsef bir şey yok.,

şimdiden teşekkür ederim

teamwier kurup yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

halilgundogdu

OpenCart-TR
sunucuya attığınız config.php ve admin/config.php dosyalarında düzenleme yapmak gerekir. ayrıca localhostta yapılandırdığınız veritabanını aynen sunucuya taşımalısınız. hostinginizde phpmyadmin desteği var ise kolay bir taşıma işlemi olur. ayrıca forumda localhosttan sunucuya taşıma diye aratıp gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.