[KOD] Yeni Türk Lirası Sembolü

nokta

OpenCart-TR
kaisercrazy' Alıntı:
Resim olayını deneyen oldu mu? Ben gene localde ve internetcarsi da denedim yayınlamadan önce ama emin olamıyorum şimdi :)

Saygılarımla

Ben denedim ama malesef o da olmadı.hala TL diye ısrar ediyor sistem. :D

alkanzaXn

OpenCart-TR
nokta' Alıntı:
kaisercrazy' Alıntı:
Resim olayını deneyen oldu mu? Ben gene localde ve internetcarsi da denedim yayınlamadan önce ama emin olamıyorum şimdi :)

Saygılarımla

Ben denedim ama malesef o da olmadı.hala TL diye ısrar ediyor sistem. :D

str_replace fonksiyonunda bir hata oluşuyor. Birbirlerine çevirme işlemini yapmıyor ve istenilen sonucu üretmiyor. Ancak admin de TL sembollerini sağ ve sol sombolleri boş girip aşağıdaki kodu yazarsanız sonuç doğru oluyor. Tabii böyle yapmak çok sağlıklı bir teknik olmasa gerek.

Kod:
str_replace($a,$b,$product['price']);

Kodun yerine aşağıda ki kodu yazın.

Kod:
echo $b, $product['price'];

Sonuç doğru olur. Bu durumda $a değişkeninin hiçbir önemi kalmıyor.

$b yukarda anlatıldığı şekilde yapmak koşuluyla eklenecek kod şöyle olur.

PHP:
	 <?php echo $b, $product['price'];  ?>
         <?php } else { ?>
         <span class="price-old"><?php echo $b, $product['price']; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $b,$product['special']; ?></span>

<?php } ?>

İşlem localde denenmiştir.

.

nokta

OpenCart-TR
@ alkanzaXn 'ın düzenlemesi sonuç verdi resim görünüyor artık. :D

nokta

OpenCart-TR
kaisercrazy' Alıntı:
Javascript ile görünmeyen TL Simgesi için alkan'ın düzenlemesi çalışacaktır. Evet.

Yanlız parabiriminde ki TL'yi silmek gerekiyor simge ve TL yan yana çıkıyor, ürün detaylarına girdiğimizde sadece rakkamlar görünüyor silince de. Düzenlemeyi product.tpl de de yapmamız lazım.
Bir kaç atraksiyon denedim ama sürekli hata mesajı alınca vazgeçtim.

mehmet80

OpenCart-TR
olmaz çünkü siz buradaki sınıfı kendi şablonunuza göre ayarlamışsınız. default tema da ya da diğer özel şablonlarda .s_before diye bir css sınıfı yok. olmadığı içinde normal T harfi görünüyor.
Kod:
<script type="text/javascript">Cufon.set('fontSize', '12px').replace('.s_before');</script>

Deneme maksatlı buradaki sınıfı .price yaparsanız çalıştığını görebilirsiniz ancak bu şekilde fiyatlar görünmeyebilir. simgeyi ayırı bir sınıf içine alıp o sınıfı atamak gerekir.

kaisercrazy

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kaisercrazy.com
nokta' Alıntı:
kaisercrazy' Alıntı:
Javascript ile görünmeyen TL Simgesi için alkan'ın düzenlemesi çalışacaktır. Evet.

Yanlız parabiriminde ki TL'yi silmek gerekiyor simge ve TL yan yana çıkıyor, ürün detaylarına girdiğimizde sadece rakkamlar görünüyor silince de. Düzenlemeyi product.tpl de de yapmamız lazım.
Bir kaç atraksiyon denedim ama sürekli hata mesajı alınca vazgeçtim.

mehmet80' Alıntı:
olmaz çünkü siz buradaki sınıfı kendi şablonunuza göre ayarlamışsınız. default tema da ya da diğer özel şablonlarda .s_before diye bir css sınıfı yok. olmadığı içinde normal T harfi görünüyor.
Kod:
<script type="text/javascript">Cufon.set('fontSize', '12px').replace('.s_before');</script>

Deneme maksatlı buradaki sınıfı .price yaparsanız çalıştığını görebilirsiniz ancak bu şekilde fiyatlar görünmeyebilir. simgeyi ayırı bir sınıf içine alıp o sınıfı atamak gerekir.

Uygulayamıyorum diyen arkadaşlar. Aşağıda vereceğim değişiklik ile birlikte javascript hali çalışacaktır.

system/library/currency.php dosyasını yedek alarak açın.
Yaklaşık 77. satır civarında $symbol_left göreceksiniz. Şu Şekilde olması lazım. Aşağıdaki satırı bulun;
Kod:
    	if (($symbol_left) && ($format)) {
      		$string .= $symbol_left;
    	}
Bununla değiştirin;
Kod:
        if (($symbol_left) && ($format)) {
            $string .= '<span class="s_before">' . $symbol_left . '</span>';
        }
Ondan sonra da Javascript olarak kurun. vQMod halini birazdan güncelliyorum. Hem Opencart.com dakini hem de buradakini.

nokta

OpenCart-TR
@kaisercrazy dostum emeklerine sağlık, bu defa mis gibi çalıştı...

DrGandalf

OpenCart-TR
1.5.1.3 Sorunsuz çalışıyor...
Tekrar teşekkürler.

ymzturk

OpenCart-TR
Sornasında Aşağıda verdiğim alanı bulun
PHP:
          <?php if (!$product['special']) { ?>
         <?php echo $product['price']; ?>
          <?php } else { ?>
          <span class="price-old"><?php echo $product['price']; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $product['special']; ?></span>
          <?php } ?>
        </div>
ve şununla değiştirin.
PHP:
          <?php if (!$product['special']) { ?>
<?php echo str_replace ($a,$b,$product['price']); ?>
          <?php } else { ?>
          <span class="price-old"><?php echo str_replace ($a,$b,$product['price']); ?></span> <span class="price-new"><?php echo str_replace ($a,$b,$product['special']); ?></span>
          <?php } ?>
        </div>
Kaydedin ve sunucuya yollayın.

Hangi alanda değişiklik yapmak istiyorsanız (ürün açıklama sayfası, kategoriler vb.) bu işlemi her birinde tekrarlayın.

Dosyanın boyutu 300 bayt tır. Arka Plan resmi yoktur. Böylelikle çoğu temada rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saygılarımla
[/quote]

selam dostum öncelikle emeğine sağlık.ana sayfad olan heryerde çalıştı fakat kategory ve ürünler tpl doyalarına bu satırlar yok orda nereyi değiştirecez acaba onuda bilgi verirsen seviniriz.

kymophobia

OpenCart-TR
1.5.3.1 ile VQMod versiyonu çalışırsa USD, AED ve sair simgeler silinip gidiyor. Bilginiz olsun.
Ben 10, 12 farklı birim kullanıyorum ve bir anda kötü çakıldı.
TL yazmasını kabullendim.

WaLMoN

OpenCart-TR
Teşekkürler sorunsuz çalışıyor.

mumisigi34

OpenCart-TR
kaisercrazy' Alıntı:
nemocukkk' Alıntı:
Aşağıdaki dosyaları indirip catalog/view/javascript içine atıp kodları da </head> alanından önce

hangi dosyaların head alanına o kodları yerleştirceğis. acaba

Sence </head> hangi alanda?

değiştirilecek dosya yolu catalog/view/theme/temanız/template/common/header.tpl

catalog/view/theme/temanız/template/common/header.tpl içerisinde </head> diye bir kod yok nasıl olacak

vysbyc

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben sitemden para birimiden sağ sembol kısmına ₺ yazdım oldu sizde bu simgeyi kopyalayıp yapıştırın olur www.dogadandamlalar.com

vysbyc

OpenCart-TR
O yazı tipi senin pcde kurulu olmasın? Bendeki görüntü bu http://prntscr.com/1ijoma
[/quote]

Güncel yazılımlı bilgisayar sorun çıkarmıyor ama malesef dediğin gibi bazılarında sıkıntı oluyor?bu yöntemin tüm bilgisayarların güncel olmasını beklemesi için bir kaç seneye ihtiyacı var heralde:)

button

OpenCart-TR
Web sitesi
[url=https
TL kısmını nasıl daha küçük ya da daha büyük yazacak şekilde düzeltebiliriz?