Kaynak Tüketimi Sorunu.

ahmet_kaya_33

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar,

Sitenize üyeliğimden beridir. Opencart'ı Sevdim. Gerçekten Çok İyi Bir Platform. Siteme Ticaret Sitesi olarakta opencart'ı kurdum.

Sitem: www.farkimizvar.com

Fakat sitem bugün belirli saatlerde askıya alınmış. Hosting Firmasıyla görüşmemde sitenizde aşırı kaynak tüketimi var diye cevap verdiler. sitemi şuan açtılar fakat bu şekil devam edilirse hosting genel merkez tekrar askıya alacağını söyledi.?

Ne yapmam gerekir?
- Kaynak Tüketimi Aşırı Modül Yüklemeden Mi Olur?
- Kaynak Tüketimi Ürün Eklemeden Mi Olur?

Yardımlarınız bekliyorum.

teşekkürler şimdiden..

yusufozcelik

OpenCart-TR
ürünleriniz fazla ise mysql kullanımı artar. Mysql arttığı için server da kasılmalar olur hosting firması uyarı verir düzeltme olmaz ise hesabınızı askıya alır.

KadiRKY

OpenCart-TR
Web sitesi
www.abdulkadirkaya.com
memetalpay' Alıntı:
host firmanı değiştir .)

Arkadaşın dediği gibi hosting firmanı değiştir. Bir müşterim 4000den fazla ürün ekledi opencart sistemine ne bir kasılma nede benzeri bir sorun yaşadık. Hosting firmanızın hizmet kapasitesi çok düşük demek ki :)

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
1. İhtimal
Kullandığınız Alt Yapınızda Herhangi Bir Yerde Sorun Var. Bunu Tespit Etmekte Bana Göre Oldukça Güç.
vqmod dan olabilir, Veya Kullanılan Bir Js Den. Veya Sürekli Dönen Hatalı Php Kod Döngüsünden de Olabilir.

2. İhtimal
Hosting Firman Sana Okadar Az Bir Cpu Vermiştirki Sitene Giren 50 Kişi Olduğunda Anında Şişme Yapar ve Host Otomatikmen Askıya Geçer.
Bunun Çözümünüde Arkadaşalr Vermişler. Ama Sürekli Böyle Olacaksa Seni Hostingde Kurtarmaz. Senin Vps / Vds Çözümlerine Bakman Gerekecek.

Ama Öncelikle 1. İhtimali Bi Araştır. Özellikle vqmod varsa onu bi araştır.

devopen

OpenCart-TR
E-ticaret ucuza getirilmiş amatör hosting ile yapılmaz. Sunucu yönetecek bilgiye veya elemana sahip değilseniz anlaştığınız host firmasına koşullarınızı ve limitlerinizi belirtin onlar size bir fiyat çıkarsın. Blog sitesi açar gibi host alırsanız bunlar başınıza gelir. Ortak sunucu kullanmaya devam ederseniz bunlarla devamlı karşılaşırsınız.

yusufozcelik

OpenCart-TR
benim kurmuş olduğum sitelerde bu durum yok. İşin %40 ı hosting'den kaynaklı %60 ise opencart alt yapısından kaynaklı. Şuanda kurduğum 165,000 , 85,000 32,000 ve 75,000 ürünlük siteler mevcut hiçbir kasılma söz konusu değil. Opencart yapısını biraz değiştirmeniz gerekiyor.

ahmet_kaya_33

OpenCart-TR
mehmetgul1806' Alıntı:
1. İhtimal
Kullandığınız Alt Yapınızda Herhangi Bir Yerde Sorun Var. Bunu Tespit Etmekte Bana Göre Oldukça Güç.
vqmod dan olabilir, Veya Kullanılan Bir Js Den. Veya Sürekli Dönen Hatalı Php Kod Döngüsünden de Olabilir.

2. İhtimal
Hosting Firman Sana Okadar Az Bir Cpu Vermiştirki Sitene Giren 50 Kişi Olduğunda Anında Şişme Yapar ve Host Otomatikmen Askıya Geçer.
Bunun Çözümünüde Arkadaşalr Vermişler. Ama Sürekli Böyle Olacaksa Seni Hostingde Kurtarmaz. Senin Vps / Vds Çözümlerine Bakman Gerekecek.

Ama Öncelikle 1. İhtimali Bi Araştır. Özellikle vqmod varsa onu bi araştır.

hosting ile alakalı bir problem olduğunu sanmıyorum. Eğer Oluyorsada hostingi güçlendiririm. vqmod kurdum ve bunu kaldırdım. aradan 1 Hafta geçtikten sonra böyle oldu. bu vqmod'dan olabilir mi?